Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Jaka to choroba?

Choroby często powodują problemy w uprawach i mogą powodować poważne szkody. Często powodują one gnicie i więdnięcie, które może ostatecznie doprowadzić do całkowitego obumarcia rośliny. Każda choroba wymaga specyficznej kontroli. Kliknij w jedno z poniższych zdjęć i przeczytaj więcej o obrazie uszkodzeń i kontroli chorób.
 • Clavibacter (rak bakteryjny pomidora)

  Clavibacter - znany również jako Corynebacterium - jest bakterią wywołującą raka bakteryjnego pomidora. Jest groźną chorobą występującą zwłaszcza w uprawach pomidora pod osłonami. Bakteria atakuje wiązki przewodzące, powodując strefowe zasychanie różnych części roślin.

  Więcej
 • Crazy roots (choroba szalonych korzeni)

  Choroba szalonych korzeni, czyli nadmierny wzrost korzeni, jest spowodowany przez bakterię Agrobacterium rhizogenes i występuje w pomidorze, ogórku, bakłażanie i cukinii. Bakteria jednokomórkowa zaburza system hormonalny rośliny, powodując nadmierny wzrost korzeni zakażonej rośliny.

  Więcej
 • Erwinia carotovora (Mokra zgnilizna bakteryjna)

  Mokra zgnilizna bakteryjna (Erwinia carotovora) została po raz pierwszy odkryta w marchwi i zawdzięcza jej swoją łacińską nazwę, ale ma wiele innych roślin żywicielskich. W ogrodnictwie występują również w roślinach ozdobnych, w tym chryzantemie, zantedeschii i frezji.

  Więcej
 • Ralstonia solanacearum (bakterioza pierścieniowa)

  Bakterioza pierścieniowa, znana również jako śluzak ziemniaka, jest stałym zagrożeniem dla producentów. Choroba jest powodowana przez Ralstonia solanacearum. Jest to choroba bakteryjna i glebowa, która jest uważana za organizm kwarantannowy.

  Więcej
 • Xylella fastidiosa

  Bakteria Xylella fastidiosa jest niebezpieczną bakterią, która może atakować ponad 300 gatunków roślin. Zainfekowana roślina wykazuje więdnięcie, wysychanie lub śmierć. W Unii Europejskiej bakteria ta jest poddawana kwarantannie, co oznacza, że organizm musi zostać zwalczony, gdy tylko zostanie wykryty.

  Więcej

Masz pytania dotyczące chorób roślin i ich zwalczania?

Skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz. Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Do not delete this link