Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Tyczki bambusowe

Podpory roślinne są niezbędnym elementem upraw roślin ozdobnych i szkółkarskich, sadowniczych, oraz warzyw. Produkty bambusowe wykorzystywane są głównie do wspierania roślin. Dzięki zastosowaniu bambusa, można właściwie dowolnie kształtować rośliny podczas wzrostu. Pełen asortyment podpór dla roślin obejmuje: tyczki bambusowe pełne (surowe/nieobrabiane) oraz bambusy łupane (toczone/obrabiane), używane jako patyczki do rozsady. Dodatkowo w ofercie Royal Brinkman znajdują się tyczki bambusowe woskowane, a także podpory z bambusa giętego (drabinki, łuki, piramidy) i paliki kokosowe.

Bambus pełny

Tyczki bambusowe pełne wykonane są z surowego bambusa. Mogą być wykorzystywane do uprawy kwiatów, roślin i warzyw. Wypełnienie sprawia, że są trwałe i wytrzymałe, a dzięki naturalnemu pochodzeniu są też odporne na suszę, deszcz, silne wiatry, zimno lub ciepło.

Bambus łupany

Bambus łupany jest lekkim i trwałym materiałem. Może być poddawany działaniu środka przeciwgrzybiczego, dzięki czemu staje się bardziej odporny na wilgoć. Może być również stosowany w przypadku szerokiej gamy roślin warzywnych, ogrodowych i doniczkowych. Tyczki wykonane z bambusa łupanego są łatwe w obróbce maszynowej.

Kolorowe, woskowane i powlekane kijki bambusowe

Większość tyczek bambusowych występuje w kolorze naturalnym. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie - istnieje również możliwość zamówienia kolorowych pałeczek bambusowych, malowanych lub woskowanych. Kolorowe podpory bambusowe dostępne są w wersji jasnozielonej, ciemnozielonej i brązowej. Tyczka bambusowa może być również pokryta warstwą plastiku bambusowego, co wpływa na wytrzymałość kijka oraz czas jego użytkowania w szkółce. Dodatkowo warstwa tworzywa sztucznego zapewnia ochronę przed powstawaniem pleśni. Kolorowe i powlekane tyczki bambusowe są najczęściej wykorzystywane w uprawach roślin doniczkowych, zwłaszcza Phalaenopsis, podnosząc atrakcyjność i wartość oferowanego produktu. 

Drabinki i wsporniki bambusowe

Drabinki z bambusa wykonane są zazwyczaj z bambusa łupanego. Można je wykorzystywać w uprawie roślin pnących, nadając im dowolne kształty. Ponadto stelaże z bambusa mają unikalną konstrukcję i są w pełni wykonane z naturalnych materiałów. 

Bambus gięty

Łuki bambusowe wykonuje się z bambusa pełnego. Są one dostępne w różnych grubościach, wysokościach i szerokościach.

Do not delete this link