Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna  Aktualne promocje

Aktualne promocje w Royal Brinkman

Zachęcamy do skorzystania z organizowanych przez nas promocji i ofert specjalnych. Nie pamiętasz swoich danych logowania? Skorzystaj z formularzaPROMOCJA
Tylko od 4 do 31 października 2022, wybrane produkty do mycia i dezynfekcji kupisz w bardzo atrakcyjnej cenie. Warunkiem uzyskania rabatu jest jednorazowy zakup 6 lub 12 kanistrów jednego z poniższych produktów. Promocyjne ceny są widoczne po zalogowaniu.

Menno Florades 10 l
 • przy zakupie 6 kanistrów: cena od 862,57 zł netto
 • przy zakupie 12 kanistrów: cena od 814,65 zł netto
Przejdź do Menno Florades

Huwa San TR 50 25 kg
 • przy zakupie 6 kanistrów: cena od 840,73 netto
 • przy zakupie 12 kanistrów: cena od 794,03 zł netto
Przejdź do Huwa San TR50

Fadex Rapid 10 l
 • przy zakupie 6 kanistrów: cena od 602,39 netto
 • przy zakupie 12 kanistrów: cena od 568,92 zł netto
Przejdź do Fadex Rapid

Fadex H+ 10 ltr
 • przy zakupie 6 kanistrów: cena od 729,82 netto
 • przy zakupie 12 kanistrów: cena od 689,27 zł netto
Przejdź do Fadex H+Skuteczna dezynfekcja szklarni
Dezynfekcja szklarni ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia uprawie czystego startu, ale ma sens jedynie wtedy, gdy przeprowadzi się ją skutecznie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących tego zabiegu.

1. Wybór preparatu
Wybierając preparat do dezynfekcji warto uwzględnić przede wszystkim zakres jego skuteczności: czy faktycznie zwalcza te patogeny, które zagrażają uprawie? Dobrze, jeśli ta skuteczność jest potwierdzona badaniami. Preparat nie powinien powodować korozji konstrukcji szklarni ani innych elementów wyposażenia. Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy jest szkodliwy dla roślin i człowieka. Wiele preparatów działa drażniąco na skórę i drogi oddechowe - podczas ich stosowania trzeba więc pamiętać o odzieży ochronnej i masce.

2. Sposób aplikacji
Dezynfekcję można przeprowadzić z użyciem roztworu wodnego lub piany. Piana pozwala na lepszą kontrolę wizualną dezynfekowanej powierzchni oraz dłuższy kontakt preparatu z patogenami.

3. Stężenie i czas kontaktu
Te dwa czynniki mają duży wpływ na skuteczność zabiegu: do zwalczania trudniejszych patogenów trzeba zastosować wyższe stężenie roztworu oraz zapewnić dłuższy czas kontaktu.

Menno Florades - numer 1 w dezynfekcji szklarni
 • Preparat Menno Florades ma bardzo szeroki zakres skuteczności, potwierdzony badaniami: Wykaz patogenów roślinnych zwalczanych przez Menno Florades
 • Substancja czynna zawarta w Menno Florades to kwas benzoesowy, który występuje naturalnie w wielu owocach i warzywach. Dzięki temu, preparat nie powoduje korozji ani negatywnego wpływu na elementy wyposażenia szklarni. Menno zawiera też alkohol propylowy, dlatego podczas zabiegu należy stosować odzież ochronną, ochronę twarzy i oczu.
 • Menno Florades może być stosowany w postaci piany.
 • Stężenie: do unieszkodliwienia najbardziej opornych wirusów (ToBRFV, TMV oraz ToMV) zaleca się użycie roztworu 4%. Do likwidacji mniej uciążliwych wirusów, bakterii oraz grzybów, wystarczy stężenie 1-2%.
 • Czas kontaktu: aby mieć pewność, że wszystkie patogeny zostały zlikwidowane, preparat powinien działać na patogeny przez odpowiednio długi czas. Skontaktuj się z nami, żeby określić to dokładnie.

4. Czyszczenie instalacji nawadniającej
Utrzymanie w czystości systemu nawadniającego jest równie ważne dla czystego startu, jak dezynfekcja szklarni. Pozwala też zachować wydajność instalacji i optymalne nawodnienie roślin w sezonie. Poza regularnym czyszczeniem systemu podczas cyklu uprawowego, po sezonie zaleca się dokładną dezynfekcję całej instalacji. W tym celu najlepiej użyć preparatu Huwa-San TR 50, który pozwala na usunięcie z systemu zanieczyszczeń organicznych (biofilm). Aby zapewnić skuteczną dezynfekcję, należy napełnić system nawadniania na przynajmniej 12 godzin 0,5% roztworem Huwa-Sanu (5 l na 1000 l wody), a następnie wypłukać, otwierając linie na końcu instalacji.

5. Mycie szklarni PRZED dezynfekcją
Mycie szklarni zawsze powinno iść w parze z dezynfekcją. Przed przystąpieniem do likwidacji patogenów, trzeba dokładnie umyć wszystkie powierzchnie, aby usunąć różnego rodzaju osady, rdzę, kamień, kurz czy glony. Preparatem, który pozwala dokładnie usunąć zabrudzenia organiczne i nieorganiczne ze szkła oraz z tunelu foliowego, jest Fadex H+.

6. Bieżące przestrzeganie higieny
Nawet najdokładniej wykonana dezynfekcja nie uchroni uprawy przed chorobami, jeśli nie będą przestrzegane zasady higieny w codziennej pracy. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których trzeba stale pamiętać, jest mycie i dezynfekcja rąk pracowników. Doskonale nadaje się do tego preparat Fadex Rapid, który może być używany zarówno do mycia rąk "na mokro" jak i dezynfekcji "na sucho".


Dlaczego warto korzystać ze sklepu royalbrinkman.pl?

 • masz dostęp do spersonalizowanego konta
  masz wgląd do historii wszystkich swoich zamówień
  ✔ oszczędzasz w Programie lojalnościowym
  ✔ korzystasz z licznych promocji.

  Zapomniałeś hasła?
  Zapomniałeś hasła? Poproś o nowe klikając tutaj.
  Nie masz jeszcze dostępu do swojego konta? Poproś o dane logowania.

  Potrzebujesz pomocy?
  Masz pytanie dotyczące sklepu internetowego lub masz problem ze złożeniem zamówienia? Skontaktuj się z nami: webshop@royalbrinkman.pl


Do not delete this link