Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Okresy karencji dla środków ochrony roślin

Wzmacniacz nagrywania
Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021

W przypadku każdego chemicznego środka ochrony roślin dopuszczonego do użytku i stosowanego do oprysków roślin przeznaczonych do spożycia obowiązuje okres karencji. Jest to minimalny dopuszczalny czas pomiędzy ostatnim zastosowaniem środka a zbiorami. Można go znaleźć na zgodnych z prawem zasadach stosowania środka na etykiecie środka ochrony roślin i podawany jest on zazwyczaj w dniach.

Uwzględnianie okresu karencji

Ważne jest, by przestrzegać okresu karencji dla danego środka ochrony roślin. W ten sposób dbamy o to, by obecny na lub w produkcie NDPP (najwyższy dopuszczalny poziom pozostałości) pozostawał w dopuszczalnych, bezpiecznych granicach i by konsumenci nie przyjmowali zbyt dużej ilości pozostałości tego środka. Dlatego też przy przeprowadzaniu oprysków należy zawsze brać pod uwagę planowany czas zbiorów. W ten sposób uniknie się problemów z NDPP użytego środka ochrony roślin.

Masz pytanie?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas. Doświadczony zespół naszych specjalistów udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże optymalnie zaplanować działania.
Do not delete this link