Strona główna Bank wiedzy Dezynfekcja i ochrona Czym jest karta charakterystyki?

Czym jest karta charakterystyki?

Karta charakterystyki (właściwie: karta charakterystyki substancji niebezpiecznej) to dokument, w którym zawarte są informacje na temat zagrożeń związanych z danym środkiem ochrony roślin. Przedstawiony jest w niej także bezpieczny sposób obchodzenia się z produktem, by w jak największym stopniu ograniczać zagrożenia dla zdrowia i środowiska. Oprócz tego pracodawcy mogą używać kart charakterystyki do przygotowywania instrukcji roboczych dla pracowników.


Moje karty charakterystyki

Istnieje możliwość znalezienia karty charakterystyki danego produktu za pośrednictwem sklepu internetowego. Karta charakterystyki jest umieszczona w postaci pliku PDF u dołu strony z danym artykułem. W ten sposób zawsze dysponujesz najbardziej aktualną kartą.

karta charakterystyki

Bezpieczna praca ze środkami ochrony roślin i produktami biobójczymi

Stosuj środki ochrony roślin i produkty biobójcze w sposób bezpieczny. Przed ich użyciem zawsze zapoznawaj się najpierw z etykietą i kartą charakterystyki. Środki ochrony roślin i produkty biobójcze podlegają krajowym dopuszczeniom do użytku. Sprawdzaj w odpowiednich organach dopuszczenie do użytku danego środka w danym kraju.


Veiligheidstermijn gewasbeschermingsmiddelen
Pytania o karty charakterystyki środków ochrony roślin?

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Powiązane artykuły
- Jak czytać etykietę środka ochrony roślin?
- Rodzaje chemicznych środków ochrony roślin?