Zalety produktu
✔ nie zawiera chloru
✔ bardzo stabilny
✔ wysoka efektywność
✔ szerokie spektrum działania (bakterie, grzyby, wirusy)
✔ zapobiega rozprzestrzenianiu się patogenów
✔ zwiększa ilości tlenu
✔ bezpieczny
✔ przyjazny użytkownikowi
Huwa San zastosowanie
Każda sytuacja może być wyjątkowa, dlatego w celu ustalenia indywidualnych zaleceń, skontaktuj się z naszym specjalistą, Maćkiem. Przyjmuje się, że standardowa dawka Huwa-San to 40 cm3 na 1000 litrów wody. W niektórych sytuacjach może być konieczne zwiększenie tej dawki (w zależności od czasu kontaktu oraz występujących problemów). Ilość nadtlenku wodoru można w każdej chwili sprawdzić używając pasków testowych. Za ich pomocą można też sprawdzić stężenie Huwa-San na wyjściu instalacji – aby upewnić się, że preparat dociera do miejsca docelowego.
Po dodaniu Huwa-San do roztworu zaleca się przepłukanie instalacji w celu wypłukania zalegającego biofilmu z systemu. Zwiększy to skuteczność preparatu.
Roztwór Huwa-San można łatwo zmierzyć za pomocą pasków testowych. Wystarczy zanurzyć pasek w roztworze na ok. 1 s, a następnie strząsnąć nadmiar płynu i po ok. 5 sekundach można dokonać odczytu.
Dawkowanie Huwa-San
Dawkowanie preparatu najlepiej przeprowadzać za pomocą pompy impulsowej w zbiorniku mieszającym lub w rurze instalacji doprowadzającej wodę do szklarni (jeśli nie ma zbiornika mieszającego). Przy stosowaniu codziennym zaleca się dodanie Huwa-San zanim woda dostanie się do zbiornika mieszającego. Wybierz odpowiednią pompę, która jest odporna na nadtlenek wodoru i posiada samowentylującą się głowicę. Dzięki paskom testowym można sprawdzić stężenie preparatu w poszczególnych punktach instalacji.
Zalecane dawki
- System kroplujący: 20-60 ml/m3 (w zależności od gatunku rośliny i terminu uprawy)
- Zraszacze grubokropliste: 60-80 ml/m3
- Nawadnianie z recyrkulacją pożywki: 40-60 ml/m3
- Uprawy hydroponiczne: 20-40 ml/m3
- Zbiornik na wodę: 100-200+ ml/m3
Czym różni się Huwa San od perhydrolu?
Niektórzy ogrodnicy wybierając nadtlenek wodoru (perhydrol) do zastosowania w swoim gospodarstwie, kierują się wyłącznie ceną środka. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej właściwościom preparatów na bazie wody utlenionej, dostępnych na rynku. Czasami niższa cena zakupu wcale nie jest oszczędnością – w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że decydując się na tańszy środek, zapłacimy więcej. Dlaczego?
Wydajność - porównując preparaty na bazie nadtlenku wodoru przede wszystkim zwróćmy uwagę na stężenie. W przypadku zwykłej wody utlenionej, stężenie H2O2 wynosi zwykle 35%, podczas gdy stężenie Huwa San wynosi 50%. Zapewnia to znacznie większą wydajność preparatu. Dzięki wyższemu stężeniu oraz stabilizowaniu Huwa San jonami srebra, ilość użytego środka jest również znacznie mniejsza (wystarcza już 40 ml na 1m3 pożywki).
Łagodne działanie - Zwykły, niestabilizowany nadtlenek wodoru, po zastosowaniu reaguje dość gwałtownie, przez co może nie docierać do końcowych punktów systemu nawadniającego. Wskutek tego nie spełnia swojego zadania, albo spełnia je w bardzo ograniczonym zakresie.
Mniejsze ryzyko zatkania kapilarów - Gwałtowna reakcja niestabilizowanego nadtleneku wodoru może powodować odrywanie się większych fragmentów biofilmu, przez co kapilary i kroplowniki mogą się zatkać. Huwa San, dzięki stabilizacji jonami srebra, reaguje znacznie łagodniej, przez co stopniowo rozpuszcza biofilm, dzięki czemu kroplowniki nie ulegają zatykaniu.
Większy zakres pH i temperatury - Huwa San jest stabilny w dużo szerszym zakresie pH i temperatury, w odróżnieniu od zwykłego nadtlenku wodoru. W przeciwieństwie do perhydrolu nie jest też wrażliwy na działanie światła, co w ogrodnictwie jest bardzo ważne.
Większa trwałość - Huwa San jest też znacznie trwalszy – zachowuje swoje właściwości przez 2 lata (w oryginalnie zamkniętym opakowaniu).
Huwa San - opinie klientów
Naprawdę poważnie podeszliśmy do problemu. Od początku, zgodnie z zaleceniami, co drugi dzień przepłukujemy system nawadniający. Pozwala to usunąć zanieczyszczenia z instalacji. Dawkę preparatu należy dobrać tak, aby biofilm był rozpuszczany stopniowo – dzięki temu oderwane zanieczyszczenia nie zatykają kapilar. Ten system dobrze się sprawdził. Na początku zimy uprawa była w znacznie lepszej kondycji, a po siedmiu miesiącach wykonaliśmy analizę mikrobiologiczną, która wykazała, że instalacja jest zupełnie czysta.”
W. P. van den Berg, Gerbera United, 4 hektarowa uprawa mini gerbery