Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Huwa San - skuteczna dezynfekcja w ogrodnictwie

Huwa-san
Data aktualizacji: 24-06-2021


Huwa San TR-50 to unikalny, stabilizowany nadtlenek wodoru, który wyróżnia się doskonałą stabilnością i wydajnością działania. Huwa-San to idealny produkt do wydajnego czyszczenia węży kroplujących i innych części systemu nawadniającego. Huwa-San, w przeciwieństwie do innych produktów, nie zawiera substancji szkodliwych i jest bezwonny, bezbarwny i nie powoduje korozji w prawidłowej dawce. Huwa-San jest sprawdzony w usuwaniu biofilmu i zapobieganiu zatykaniu się kapilar.


Z poniższego artykułu dowiesz się:
 1. Jak działa Huwa San?
 2. Czym się różni Huwa San od perhydrolu?
 3. Opinie klientów o Huwa San

Jak działa Huwa San?

Huwa-San TR-50 to unikalny stabilizowany nadtlenek wodoru, który wyróżnia się wyjątkową stabilnością i wydajnością działania. Jest sprawdzonym środkiem pozwalającym skutecznie usuwać biofilm z instalacji nawadniającej. Regularne stosowanie Huwa-San przeciwdziała powstawaniu biofilmu, a dzięki temu zapobiega zatykaniu się kroplowników i zraszaczy. Wartość dodana produktu polega na znacznym ograniczeniu rozprzestrzeniania się patogenów roślinnych, ponieważ środek można stale dodawać do wody (również w okresie wegetacji). Za pomocą Huwa-San można zapobiec rozprzestrzenianiu się następujących patogenów: Fusarium, Pythium, Phytophtora, Pseudomonas, Clavibacter i Agrobacterium (powodująca chorobę szalonych korzeni).

Dzięki unikalnemu stabilizatorowi Huwa-San zachowuje swoją wytrzymałość na długi czas, aby przebić się przez cały system wodny. Zawiera on podwyższoną ilość cząsteczek H2O2 stabilizowanych wokół jonów srebra. Powoduje to, że więcej HO2 dociera do pożądanego miejsca w kontrolowany sposób. Ponadto, nadmiar nadtlenku jest rekombinowany wokół jonu srebra, aby powtórzyć proces natychmiast po jego zakończeniu. Ponadto, w przeciwieństwie do innych podobnych produktów, produkt nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków, jest bezwonny, bezbarwny i niekorozyjny w odpowiedniej dawce.

Właściwości

zwalcza bakterie, grzyby i wirusy
aktywny w wysokich temperaturach (do 65 C)
brak szkodliwych pozostałości i produktów ubocznych
nie powoduje korozji (stosowany w zalecanych dawkach)
bezwonny
łatwy w użyciu: 1 aktywny składnik
łatwy pomiar aktywności roztworu za pomocą pasków testowych
bezpieczny dla ludzi, roślin i środowiska

Zalety produktu

nie zawiera chloru
bardzo stabilny
wysoka efektywność
szerokie spektrum działania (bakterie, grzyby, wirusy)
zapobiega rozprzestrzenianiu się patogenów
zwiększa ilości tlenu
bezpieczny
przyjazny użytkownikowi

Huwa San zastosowanie

Każda sytuacja może być wyjątkowa, dlatego w celu ustalenia indywidualnych zaleceń, skontaktuj się z naszym specjalistą, Maćkiem. Przyjmuje się, że standardowa dawka Huwa-San to 40 cm3 na 1000 litrów wody. W niektórych sytuacjach może być konieczne zwiększenie tej dawki (w zależności od czasu kontaktu oraz występujących problemów). Ilość nadtlenku wodoru można w każdej chwili sprawdzić używając pasków testowych. Za ich pomocą można też sprawdzić stężenie Huwa-San na wyjściu instalacji – aby upewnić się, że preparat dociera do miejsca docelowego.
Po dodaniu Huwa-San do roztworu zaleca się przepłukanie instalacji w celu wypłukania zalegającego biofilmu z systemu. Zwiększy to skuteczność preparatu.

Roztwór Huwa-San można łatwo zmierzyć za pomocą pasków testowych. Wystarczy zanurzyć pasek w roztworze na ok. 1 s, a następnie strząsnąć nadmiar płynu i po ok. 5 sekundach można dokonać odczytu.

Dawkowanie Huwa-San

Dawkowanie preparatu najlepiej przeprowadzać za pomocą pompy impulsowej w zbiorniku mieszającym lub w rurze instalacji doprowadzającej wodę do szklarni (jeśli nie ma zbiornika mieszającego). Przy stosowaniu codziennym zaleca się dodanie Huwa-San zanim woda dostanie się do zbiornika mieszającego. Wybierz odpowiednią pompę, która jest odporna na nadtlenek wodoru i posiada samowentylującą się głowicę. Dzięki paskom testowym można sprawdzić stężenie preparatu w poszczególnych punktach instalacji.

Zalecane dawki

 • System kroplujący: 20-60 ml/m3 (w zależności od gatunku rośliny i terminu uprawy)
 • Zraszacze grubokropliste: 60-80 ml/m3
 • Nawadnianie z recyrkulacją pożywki: 40-60 ml/m3
 • Uprawy hydroponiczne: 20-40 ml/m3
 • Zbiornik na wodę: 100-200+ ml/m3

Czym różni się Huwa San od perhydrolu?

Niektórzy ogrodnicy wybierając nadtlenek wodoru (perhydrol) do zastosowania w swoim gospodarstwie, kierują się wyłącznie ceną środka. Warto jednak przyjrzeć się dokładniej właściwościom preparatów na bazie wody utlenionej, dostępnych na rynku. Czasami niższa cena zakupu wcale nie jest oszczędnością – w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że decydując się na tańszy środek, zapłacimy więcej. Dlaczego?

 • Wydajność - porównując preparaty na bazie nadtlenku wodoru przede wszystkim zwróćmy uwagę na stężenie. W przypadku zwykłej wody utlenionej, stężenie H2O2 wynosi zwykle 35%, podczas gdy stężenie Huwa San wynosi 50%. Zapewnia to znacznie większą wydajność preparatu. Dzięki wyższemu stężeniu oraz stabilizowaniu Huwa San jonami srebra, ilość użytego środka jest również znacznie mniejsza (wystarcza już 40 ml na 1m3 pożywki).

 • Łagodne działanie - Zwykły, niestabilizowany nadtlenek wodoru, po zastosowaniu reaguje dość gwałtownie, przez co może nie docierać do końcowych punktów systemu nawadniającego. Wskutek tego nie spełnia swojego zadania, albo spełnia je w bardzo ograniczonym zakresie. 

 • Mniejsze ryzyko zatkania kapilarów - Gwałtowna reakcja niestabilizowanego nadtleneku wodoru może powodować odrywanie się większych fragmentów biofilmu, przez co kapilary i kroplowniki mogą się zatkać. Huwa San, dzięki stabilizacji jonami srebra, reaguje znacznie łagodniej, przez co stopniowo rozpuszcza biofilm, dzięki czemu kroplowniki nie ulegają zatykaniu.

 • Większy zakres pH i temperatury - Huwa San jest stabilny w dużo szerszym zakresie pH i temperatury, w odróżnieniu od zwykłego nadtlenku wodoru. W przeciwieństwie do perhydrolu nie jest też wrażliwy na działanie światła, co w ogrodnictwie jest bardzo ważne. 

 • Większa trwałość - Huwa San jest też znacznie trwalszy – zachowuje swoje właściwości przez 2 lata (w oryginalnie zamkniętym opakowaniu).


Huwa San - opinie klientów

Naprawdę poważnie podeszliśmy do problemu. Od początku, zgodnie z zaleceniami, co drugi dzień przepłukujemy system nawadniający. Pozwala to usunąć zanieczyszczenia z instalacji. Dawkę preparatu należy dobrać tak, aby biofilm był rozpuszczany stopniowo – dzięki temu oderwane zanieczyszczenia nie zatykają kapilar. Ten system dobrze się sprawdził. Na początku zimy uprawa była w znacznie lepszej kondycji, a po siedmiu miesiącach wykonaliśmy analizę mikrobiologiczną, która wykazała, że instalacja jest zupełnie czysta.”

W. P. van den Berg, Gerbera United, 4 hektarowa uprawa mini gerberyMasz pytanie dotyczące Huwa San?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista odpowie na Twoje pytania i udzieli szczegółowych informacji na temat produktu.

Maciej Rdzanek
Specjalista ds. higieny i dezynfekcji
Wyślij e-mail


Do not delete this link