Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Czyszczenie stacji higienicznej

Hygiënesluis reinigen | Zo doe je dat
 Autor: Jasper Verhoeven Ostatnia aktualizacja: 29-03-2018


Stacja higieniczna zapewnia środki do czyszczenia rąk lub dezynfekcji dłoni - a w wielu przypadkach także stóp pracowników i osób odwiedzających szklarnie ogrodnicze. Ważne jest jednak, aby również czyścić same stacje higieniczne; w końcu nie chcielibyśmy korzystać z brudnego ręcznika do osuszenia skóry. Jaki jest najlepszy sposób na czyszczenie stacji higienicznej? W tym artykule nasi specjaliści podają listę różnych niezbędnych kroków. 


 

Przygotowanie do czyszczenia stacji higienicznej

 • Przed rozpoczęciem czyszczenia należy upewnić się, że, główny wyłącznik zasilania jest wyłączony, aby nie było dopływu prądu. Jeśli nie ma żadnego głównego wyłącznika lub trudno się do niego dostać, należy wyjąć wtyczkę stacji higienicznej z gniazdka.
 • Należy również wyłączyć dopływ wody.

 

Czyszczenie szczotek

 • Podnieś kratkę nad szczotkami, aż osiągnie zabezpieczone położenie.Veiligheidspositie
 • Wyciągnij szczotki z wału napędowego, aby móc usunąć je ze stacji higienicznej.
 • Umieść szczotki w 2% łagodnym roztworze czyszczącym na około 15 minut. Następnie umyj je w czystej wodzie pod maksymalnym ciśnieniem 20 barów i maksymalną temperaturą 50°C. Nigdy nie używaj myjki wysokociśnieniowej (> 20 barów) ani wody o temperaturze wyższej niż 50°C, ponieważ może to spowodować wypadanie włosia szczoteczki!
 • Upewnij się również, że szczotki są wymieniane w odpowiednim czasie. To, jak często powinno się to robić, zależy od częstotliwości używania Stacji higienicznej. Ryzyko związane ze zużytymi szczotkami polega na tym, że włosie staje się krótsze, co oznacza mniej głębokie czyszczenie, a tym samym mniej skuteczne rezultaty. Porada: nigdy nie chodź po nieobracającej się szczotce, ponieważ powoduje to szybsze zużycie szczotek.

 

Czyszczenie przełączników, czujników i ekranu sterowaniaSensoren schoonmaken

 • Wyłączniki, czujniki i ekran sterowania czyść tylko miękką ściereczką. Nigdy nie używaj detergentu; może to spowodować uszkodzenia. Nigdy nie używaj zbyt dużego nacisku podczas czyszczenia przełączników, czujników i ekranu sterowania.

 

Czyszczenie komory dezynfekcyjnejDesinfectiekamer schoonmaken

 • Wyczyść komorę użytkową i/lub dezynfekującą letnią wodą. Używaj wody o temperaturze do 35°C. Aby umożliwić łatwy spływ wody, należy wcześniej otworzyć odpływ komory dezynfekcyjnej.

 

Sprzątanie obudowy

 • Uwaga: do czyszczenia stali nierdzewnej nigdy nie używaj produktów zawierających chlor; może to mieć wpływ na stal.
 • Umyj całą maszynę odpowiednim środkiem czyszczącym - z wyjątkiem przełączników, czujników i ekranu sterowania, jak wspomniano powyżej. Pozostaw go na krótko, a następnie spłucz. Przed rozpoczęciem zawsze przeczytaj instrukcję obsługi używanego produktu.
 • Powtarzaj ten proces, aż cały brud i tłuszcz zostaną usunięte.
 • Nigdy nie mocz wodą elektronicznych części stacji higienicznej, ponieważ może to spowodować zwarcie!
 • Jeśli na obudowie znajduje się osad wapienny, usuń go za pomocą środka czyszczącego odpowiedniego do czyszczenia stali nierdzewnej.
 • Opróżnij, a także wyczyść część pojemnika stacji higienicznej. Następnie szczotki można wymienić, a kratkę zamknąć.

Veiligheidspositie


Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków można ponownie włączyć dopływ wody i ponownie włączyć zasilanie.Pytania dotyczące czyszczenia stacji higienicznej

Czy masz pytania dotyczące czyszczenia śluzy higienicznej? A może potrzebujesz indywidualnej porady? Prosimy o kontakt z naszym specjalistą ds. produktów, korzystając z poniższego formularza. Skontaktujemy się z Tobą w jak najszybszym czasie.
Do not delete this link