Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Bezpieczne czyszczenie dachu szklarni


Przepuszczalność światła jest istotnym czynnikiem dla osiągnięcia dobrych rezultatów hodowli i upraw. Pierwsze zabrudzenia w krótkim czasie widoczne są na szybach szklarni, a w rynnach pojawia się osad. W ten sposób (wiele) roślin traci światło. Toż to grzech! Hodowcy próbują temu zapobiegać regularnie czyszcząc dach szklarni. W jaki sposób bezpieczne wyczyścić dach szklarni? Opowie Wam o tym nasz specjalista.

Środki bezpieczeństwa przy czyszczeniu ręcznym

Praca na wysokości niesie ze sobą różne zagrożenia. Dlatego istotnym jest, żeby takie czynności jak ręczne czyszczenie dachu szklarni spełniały odpowiednie warunki bezpieczeństwa, takie jak noszenie pasów bezpieczeństwa. W ten sposób, w przypadku ewentualnego upadku, jego siła zostanie zamortyzowana tak, żeby ciało przyjęło jak najmniejsze obciążenie. Do ręcznego czyszczenia dachu szklarni zawsze należy używać wózka dachowego. Dzięki niemu poruszanie się po dachu będzie łatwiejsze, ponieważ oferuje on wsparcie, dzięki czemu jesteś bardziej stabilny.


Maszynowe czyszczenie maszyną czyszczącą

Najbezpieczniejszym sposobem czyszczenia dachu szklarni jest mycie go przy pomocy maszyny czyszczącej. Maszyna czyszcząca jest maszyną wyposażoną w szczotki, umieszczoną na platformie automatycznie poruszającej się po dachu szklarni. Używając maszyny czyszczącej, nie musisz już angażować pracowników do wykonywania niebezpiecznych czynności na dachu szklarni. Maszyna obsługiwana jest zdalnie z poziomu ziemi i może być ona w pełni automatyczna.

Środki bezpieczeństwa w szklarni

Nie tylko na dachu szklarni należy brać pod uwagę środki bezpieczeństwa, ale powinny być one podjęte również wewnątrz niej w trakcie czyszczenia dachu szklarni. Istotnym jest, żeby w części szklarni, której dach jest czyszczony - czy to ręcznie czy przy użyciu maszyny - nikt nie był obecny. Pęknięcie szyby (lub gorzej) może prowadzić bowiem do wypadków.


Masz pytania?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Do not delete this link