PulsFOG BIO - zamgławianie przeciwprzymrozkowe

Najczęstszym rodzajem przymrozków zagrażających uprawom sadowniczym są przymrozki radiacyjne. Występują one lokalnie, na niewielkich obszarach. Towarzyszy im bezchmurne niebo i brak wiatru. Ich szkodliwość polega na wypromieniowaniu ciepła z powierzchni gruntu i roślin.
Doskonałą metodą ochrony przed przymrozkami radiacyjnymi jest wytworzenie bariery chroniącej powierzchnię gruntu i uprawę przed utratą ciepła. Barierą taką jest mgła wytwarzana za pomocą zamgławiaczy pulsFOG BIO.
Pierwsze próby ochrony przed przymrozkami za pomocą zamgławiaczy pulsFOG BIO miały miejsce na plantacji borówki amerykańskiej w 2008 roku. Metoda okazała się skuteczna i znalazła zastosowanie nie tylko na plantacjach borówki, ale także w sadach.

Zalety zamgławiania za pomocą pulsFOG BIO:
» wysoce drobnokroplista mgła
» długie utrzymywanie się w powietrzu
» szybsze wytwarzanie mgły

Jaki model wybrać?
Zdecydowanie najlepszymi urządzeniami do zamgławiania przeciwprzymrozkowego są pulsFOG K22 BIO lub pulsFOG K30 BIO. Modele te wyposażone są w dwie pary dysz, dzięki czemu krople wytwarzanej mgły są w bardzo wysokim stopniu rozdrobnione, a więc dłużej utrzymują się w powietrzu. Efekt zamgławiania za pomocą pulsFOG BIO jest trwalszy. Dodatkową zaletą jest szybsze wytwarzanie chmury mgły.

PulsFOG K30 BIO PulsFOG K22 BIO 
  PulsFOG K30 BIO
 PulsFOG K22 BIOMgła wytwarzana jest z wody i nośnika. W zależności od wielkości zamgławianej powierzchni i jej ukształtowania, stosuje się różnej mocy urządzenia oraz różną ich ilość. Urządzenie zamgławiające najlepiej jest umieścić np. na przyczepie ciągnika i przemieszczać się z nim po obszarze chronionym. Rozpoczęcie zabiegu zaleca się przed spodziewanym przymrozkiem i przez cały czas jego trwania. 

Zobacz film z zamgławiania:Film powstał przy współpracy z firmą BioAgris.