Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Zamgławiacz sadowniczy na przymrozki

zamgławianie przeciwprzymrozkowe zamgławiaczem Pulsfog

Zamgławianie przeciwprzymrozkowe to ekonomiczny i skuteczny sposób ochorny upraw sadowniczych i jagodowych przez szkodliwym działaniem przymrozków. Chroni ono przed przymrozkami radiacyjnymi (konwekcyjnymi), sięgającymi -7°C. Powstają one w bezchmurne i bezwietrzne wiosenne dni, blisko gruntu (na wysokości ok. 2 m), wskutek wypromieniowania ciepła z powierzchni gruntu. 


Jak zamgławianie chroni przed przymrozkami? 


Doskonałą metodą ochrony przed przymrozkami radiacyjnymi jest wytworzenie bariery chroniącej powierzchnię gruntu i uprawę przed utratą ciepła. Barierą taką jest mgła generowana za pomocą zamgławiaczy sadowniczych, która działa jak chmura, zatrzymująca ciepło w pobliżu uprawy. Aby zamgławianie było skuteczne, należy śledzić lokalną temperaturę tak, by odpowiednio wcześniej przewidzieć wystąpienie przymrozku. Kiedy temperatura wieczorem zacznie spadać o 2-3°C na godzinę, a niebo jest bezchmurne, należy przygotować się na nadejście przymrozku. Zamgławianie należy rozpocząć jeszcze przy dodatniej temperaturze (min. 3°C) i kontynuować je przez cały czas trwania przymrozku. W ten sposób mgła powinna być utrzymywana nad uprawą przez całą noc.  

Jaki model zamgławiacza wybrać?

Zdecydowanie najlepszymi urządzeniami do zamgławiania przeciwprzymrozkowego są zamgławiacze pulsFOG BIO. Wytwarzają one wysoce dropnokroplistą mgłę, która długo utrzymuje się w powietrzu. Dzięki dodatkowym dyszom, w które są wyposażone wytwarzają mgłę w szybkim tempie, pozwalając na szybką reakcję w momencie wystąpienia przymrozku. Jedno urządzenie pozwala na ochronę nawet 8 ha plantacji. 

Cena urządzeń różni się w zależności od zasięgu, mocy oraz parametrów technicznych. Dzięki temu bez przeszkód możesz wybrać zamgławiacz najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. Prezentowane poniżej modele wyposażone są w minimum dwie pary dysz, dzięki czemu krople wytwarzanej mgły są w bardzo wysokim stopniu rozdrobnione, a więc dłużej utrzymują się w powietrzu. Efekt zamgławiania za pomocą pulsFOG BIO jest trwalszy. Dodatkową zaletą jest szybsze wytwarzanie chmury mgły. Sprawdź zamgławiacze antyprzymrozkowe, które zbierają najlepsze opinie naszych klientów oraz ekspertów: 

Ilość zamgławiaczy na jednostkę powierzchni


W zależności od wielkości chronionego obszaru i ukształtowania terenu, używana jest różna liczba urządzeń o różnej wydajności. Na większych plantacjach i w sadach zwykle używa się 2 jednostki pulsFOG K-30/20 BIO na każde 16-20 hektarów. Jedna jednostka wystarcza na około około 8-10 hektarów, w zależności od warunków.

W procesie zamgławiania mgła wytwarzana jest z wody i nośnika (gliceryny). Urządzenie zamgławiające najlepiej jest umieścić np. na przyczepie ciągnika i przemieszczać się z nim po całym obszarze, który chcemy zabezpieczyć. Rozpoczęcie zabiegu zaleca się przed spodziewanym przymrozkiem i przez cały czas jego trwania. Przy zastosowaniu prawidłowego stosunku wody i gliceryny, mgła utrzymuje się około 4 godzin (w warunkach bezwietrznych). W przypadku występowania wiatru można zmniejszyć rozwiewanie mgły, stosując różnego rodzaju osłony (siatki, folie, żywopłoty).



UWAGA!

Zaleca się stosowanie zamgławiaczy w odległości nie mniejszej niż 100 m od dróg i ciągów komunikacyjnych, z uwagi na możliwość ograniczenia widoczności.


Masz pytanie dotyczące zamgławiania?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże wybrać odpowiednie rozwiązania do Twojej uprawy.



Dawid Cyran
Wyślij e-mail

Do not delete this link