Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Tunele foliowe - profesjonalne folie pompowane

folia tunelowa

Ostatnia aktualizacja: 26-04-2022


Royal Brinkman Polska jest dystrybutorem tuneli foliowych holenderskiej firmy Rovero B.V. Wszystkie tunele posiadają konstrukcję stalową, ocynkowaną metodą elektrolityczną, dzięki czemu powierzchnia ocynku jest gładka, bez zadziorów co ma istotny wpływ na żywotność pokrywającej folii. Konstrukcja jest w 100% skręcana, co umożliwia jej przeniesienie w inne miejsce. To jedne z najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze folii ogrodniczych

W poniżyszym artykule:
  1. Rodzaje pompowanych tuneli foliowych
  2. Producent tuneli Rovero
  3. Cena i dostępność tuneli

Tunele foliowe pompowane


Pompowane tunele foliowe Rovero skonstruowane są z najwyższej jakości folii. Folia wykorzystana do pokrycia konstrukcji ma grubość 180 lub 200 mikronów i ma właściwości antykondensacyjne, dzięki którym skondensowane krople wody nie osadzają się na jej powierzchni w formie kropel. Ponadto folia zawiera dodatek EVA, dzięki któremu promieniowanie podczerwone odbijane jest z powrotem do wnętrza tunelu. Pozwala to na zmniejszenie strat ciepła i zminimalizowanie różnicy temperatury wewnątrz tunelu pomiędzy nocą a dniem. Efekt EVA chroni rośliny przed przymrozkami i pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Wszystkie pompowane tunele foliowe zbudowane są na konstrukcji ze stalowych rur ocynkowanych o średnicy 60 mm. W przypadku tuneli z podwójną folią, sterowanie dmuchawami odbywa się z użyciem presostatu. 

1. Pompowane tunele foliowe łukowe

Nie wymagaja one betonowania do gruntu. Są to tunele łukowe o szerokości 9,30 m i wysokości 3,40 m w kalenicy, posadowione na rurach fundamentowych wbijanych do ziemi. Długość tunelu może być dowolnie dostosowana do potrzeb, maksymalnie do 100 m w rozstawie słupów co 2 m. Tunele łukowe wyposażone są w drzwi jednoskrzydłowe o szerokości 1,80 lub dwuskrzydłowe o szerokości 2,40 m. Poandto, możliwe jest zainstalowanie w tunelu wietrzenia bocznego jedno- lub dwustronnego lub wietrzenia za pomocą okien naddrzwiowych. 

2. Pompowane tunele foliowe z prostymi ścianami bocznymi

Wymagają zabetonowania stóp fundamentowych do gruntu. Konstrukcja wykonana jest  z rur 2’. Są dostępne w szerokościach: 6,40 m; 8,00 m lub 9,60 m, a ich długość oraz wysokość mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb uprawy. Maksymalna długość tunelu to 100 m w rozstawie słupów co 2 m. Wysokość od 3,40 m do 3,90 m. Drzwi jednoskrzydłowe o szerokości 1,80 lub dwuskrzydłowe o szerokości 2,40 m lub typu JUMBO o dowolnych wymiarach. Możliwość zainstalowania wietrzenia bocznego jedno lub dwustronnego, wietrzenia za pomocą okien naddrzwiowych lub wietrzenia kalenicowego jedno lub dwustronnego oraz automatyki szklarniowej. 

3. Pompowane tunele foliowe GOTHIC

Tunele foliowe Gorhic zbudowane są z prostych ścian bocznych i wymagają zabetonowania stóp fundamentowych do gruntu. Występują w stałych wymiarach 10m szerokości i 4,9 m wysokości, a ich długość może być dowolnie dostosowana do potrzeb urpawy (do 100 m w rozstawie słupów co 2 m). Wyposażone są w drzwi jednoskrzydłowe o szerokości 1,80, dwuskrzydłowych o szerokości 2,40 m lub typu JUMBO o dowolnych wymiarach. Możliwość zainstalowania wietrzenia bocznego jedno lub dwustronnego, wietrzenia za pomocą okien naddrzwiowych lub wietrzenia kalenicowego jedno lub dwustronnego oraz automatyki szklarniowej.

4. Pompowane tunele foliowe zblokowane

Wymagają betonowania stóp fundamentowych do gruntu. Występują w szerokościach: 6,40 m; 8,00 m, 9,60 m lub 10,00 m. Długość dowolna do 100 m w rozstawie słupów co 2 m na zewnątrz i 4,00 m wewnątrz bloku. Ilość naw: dowolna. Wysokość od 3,40 m do 4,90 m. Drzwi jednoskrzydłowe o szerokość 1,80 lub dwuskrzydłowe o szerokości 2,40 m lub typu JUMBO o dowolnych wymiarach. Możliwość zainstalowania wietrzenia bocznego jedno lub dwustronnego, wietrzenia za pomocą okien naddrzwiowych lub wietrzenia kalenicowego jedno lub dwustronnego oraz automatyki szklarniowej.

5. Lekkie tunele foliowe do owoców miękkich

Przenośna konstrukcja z ocynkowanych rur 1’ posadowiona na słupach fundamentowych wkręcanych w grunt. Wietrzenie przez podciąganie folii na bokach.

Holenderski producent tuneli Rovero

Rovero B. V. to lider w dziedzinie tuneli ogrodniczych. Doświadczenie firmy obejmuje ponad 25 lat pracy nad stale udoskonalanymi rozwiązaniami dla upraw tunelowych, a także fachowe doradztwo. Jakość konstrukcji oraz folii sprawia, że rozwiązania Rovero to wyjątkowo mocne tunele foliowe dla wymagających. 

Tunele foliowe profesjonalne - cena i dostępność

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem profesjonalnego tunelu foliowego pomopowanego, skontaktuj się z naszym specjalistą. Cena tuneli foliowych uznależnona jest od wybranego modelu oraz rozmiaru tunelu i jest obliczana na podstawie indywidualnych preferencji klienta. Masz pytanie dotyczące tuneli?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże wybrać odpowiednie produkty do Twojej uprawy.Przemysław Wrześniewski
Wyślij e-mail

Do not delete this link