Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Folie tunelowe PATI - niezawodna jakość i wieloletnia trwałość


Tunele ogrodnicze

Folie tunelowe firmy PATI to najwyższej jakości folie ogrodnicze do prowadzenia profesjonalnych upraw pod osłonami. Wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością, a ich stosowanie pozwala na osiągnąć najwyższą wydajność upraw. Folie te stwarzają szereg możliwości dostosowywania się do panujących warunków świetlnych, temperatury oraz kontroli klimatu.

Folie dostępne są w różnych szerokościach, a ich długość może być dowolnie dostosowywana do potrzeb gospodarstwa. Dostępne w naszej ofercie folie plasują się w klasach od B do E i wyróżniają się zróżnicowanymi właściwościami. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. Zapoznaj się z porównaniem sztandarowych produktów firmy PATI i wybierz najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojej uprawy. 


PATI - sprawdzony producent folii tunelowych

Klasy folii na namiot ogrodniczy


W polskich warunkach klimatycznych folia klasy E może być użytkowana nawet przez 10 lat. Po upływie tego czasu powinna zostać zdjęta z powodu zabrudzenia wynikającego z zanieczyszczenia powietrza. Nie traci jednak swoich właściwości mechanicznych, które zostają niewykorzystane w naszym klimacie. Dlatego wybierając folię PATILUX, polecamy folię klasy D, która wyróżnia się podobnymi właściwościami co E, ale można ją kupić w znacznie korzystniejszej cenie.

Z kolei folie klasy B są powszechnie stosowane na Wyspach Brytyjskich w uprawach owoców miękkich, głównie truskawki. Ich trwałość w tamtejszych warunkach wynosi co najmniej 3 sezony. Oba typy folii: PATILUX i PATI-TRI-SOL idealnie nadają się dla roślin wymagających większych ilości światła naturalnego, również w okresach niskiego nasłonecznienia. Ich stosowanie pozwala osiągnąć wcześniejsze zbiory i wysoką jakość plonu, zarówno w przypadku kwiatów jak i innych upraw ogrodniczych. Folie PATILUX i PATI-TRI-SOL są wzbogacone dodatkiem antykondensacyjnym (AG), który wolno migruje do powierzchni folii i redukuje napięcie powierzchniowe kondensującej pary wodnej. Zapobiega to kapaniu kropel wody na rośliny. Należy pamiętać, że czas trwania i efektywność działania tego dodatku zależą od wilgotności względnej otoczenia, temperatury i wentylacji. Im więcej wody spływa po wewnętrznej powierzchni folii, tym szybciej właściwości antykondensacyjne zużywają się.


Masz pytanie dotyczące folii tunelowej?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas. Doświadczony zespół naszych specjalistów udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże w optymalnym doborze folii tunelowej.

Do not delete this link