Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Folie tunelowe PATI - niezawodna jakość i wieloletnia trwałość

Tunele ogrodnicze

Ostatnia aktualizacja: 25-04-2022Folie tunelowe firmy PATI to najwyższej jakości folie ogrodnicze do prowadzenia profesjonalnych upraw pod osłonami. Wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością, a ich stosowanie pozwala na osiągnąć najwyższą wydajność upraw. Folie te stwarzają szereg możliwości dostosowywania się do panujących warunków świetlnych, temperatury oraz kontroli klimatu.

Folie dostępne są w różnych szerokościach, a ich długość może być dowolnie dostosowywana do potrzeb gospodarstwa. Dostępne w naszej ofercie folie plasują się w klasach od B do E i wyróżniają się zróżnicowanymi właściwościami. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb. Zapoznaj się z porównaniem sztandarowych produktów firmy PATI i wybierz najbardziej optymalne rozwiązanie dla Twojej uprawy. 

PATI - sprawdzony producent folii tunelowych

Klasy folii tunelowej

Klasy folii tunelowej określają jej trwałość oraz szacunkowy czas, w którym może być użytkowana. Folie tunelowe różnych klas sprawdzają się w odmiennych warunkach klimatycznych oraz w różnych uprawach. Klasa wytrzymałości golii przekłada się również na jej koszt - wybór odpowiedniego rodzaju zależy więc od budżetu i wielkości planowanej inwestycji. 

  • Folia klasy E - w polskich warunkach klimatycznych folia klasy E może być użytkowana nawet przez 10 lat. Po upływie tego czasu powinna zostać zdjęta z powodu zabrudzenia wynikającego z zanieczyszczenia powietrza. Nie traci jednak swoich właściwości mechanicznych, które zostają niewykorzystane w naszym klimacie.
  • Folia klasy D wyróżniają się podobnymi właściwościami mechanicznymi co E. Z uwagi na warunki klimatyczne panujące w Polsce jest ona uznawana za korzystniejsze rozwiązanie, ponieważ można kupić ją w znacznie korzystniejszej cenie.
  • Folie klasy B - są one powszechnie stosowane na Wyspach Brytyjskich w uprawach owoców miękkich, głównie truskawki. Ich trwałość w tamtejszych warunkach wynosi co najmniej 3 sezony.

Oba typy folii: PATILUX i PATI-TRI-SOL idealnie nadają się dla roślin wymagających większych ilości światła naturalnego, również w okresach niskiego nasłonecznienia. Ich stosowanie pozwala osiągnąć wcześniejsze zbiory i wysoką jakość plonu, zarówno w przypadku kwiatów jak i innych upraw ogrodniczych. Folie PATILUX i PATI-TRI-SOL są wzbogacone dodatkiem antykondensacyjnym (AG), który wolno migruje do powierzchni folii i redukuje napięcie powierzchniowe kondensującej pary wodnej. Zapobiega to kapaniu kropel wody na rośliny. Należy pamiętać, że czas trwania i efektywność działania tego dodatku zależą od wilgotności względnej otoczenia, temperatury i wentylacji. Im więcej wody spływa po wewnętrznej powierzchni folii, tym szybciej właściwości antykondensacyjne zużywają się.Masz pytanie dotyczące tuneli?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże wybrać odpowiednie produkty do Twojej uprawy.Przemysław Wrześniewski
Wyślij e-mail

Do not delete this link