Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Podpórki do roślin: bambusowe, plastikowe i włókna szklanego

Verschil tussen plantstokken
Autor tekstu Sonja Buurman | Ostatnia aktualizacja: 22-06-2020

W roślinach doniczkowych i ozdobnych do prowadzenia i podtrzymywania pędów wykorzystuje się wiele podpór. Te podpory występują we wszystkich rodzajach kształtach, rozmiarach oraz z różnych materiałów. W tym plastik, dzielony bambus i włókno szklane. Każdy rodzaj materiału ma swoje wady i zalety. Na przykład, plastik nie odpryskuje, bambus jest wytrzymały, a włókno szklane bardziej elastyczne. Ale jaka dokładnie jest różnica?


Plastikowe podpory roślinne

Plastikowe słupki roślinne produkowane są na dużą skalę we wszystkich typowych rozmiarach z wysokiej jakości polipropylenu pochodzącego z recyklingu. W tym przypadku stosuje się jednolitą wielkość, dzięki czemu nie ma żadnych pęknięć ani deformacji. Aby zapewnić odpowiednią sztywność słupów, dodaje się również dodatek szkła. Standardowym kolorem plastikowych pałeczek roślinnych jest czarny. Za dodatkową opłatą, kije dostępne są również w kolorach zielonym i brązowym.


Zalety plastikowych podpór roślinnych:

  • Wolne od pleśni. Oznacza to również, że nie trzeba czekać do ostatniej chwili, aby użyć palików;
  • Paliki nie pękają. Pracownicy nie muszą obawiać się drzazg, więc używanie rękawic nie jest konieczne. Zwiększa to produktywność palików;
  • Nadają się do automatycznego umieszczania. Powodują znacznie mniejsze zużycie maszyny niż podpory z włókna szklanego.Paliki bambusowe

Bambus dzielony jest naturalnym i litym materiałem. Charakteryzuje się w szczególności lekką wagą, a jednocześnie solidną jakością. W przeciwieństwie do plastikowych pałeczek roślinnych, bambus jest mniej odporny na wilgoć. To sprawia, że ma większe szanse na rozwój pleśni. Na szczęście rozdwojone pałeczki bambusowe można potraktować środkiem przeciwgrzybiczym, co zmniejsza ryzyko powstawania pleśni. Standardowym kolorem palików bambusowych jest kolor naturalny. Możliwe jest również uzyskanie ich w innych kolorach. W tym przypadku pałeczki bambusa są barwione lub woskowane.


Zalety podpór bambusowych:

  • Materiał naturalny;
  • Wytrzymałość;
  • Niewielka waga.


Podpory z włókna szklanego

Materiał z włókna szklanego składa się z prętów szklanych, które są łączone ze sobą za pomocą pewnego rodzaju połączenia klejowego. Ta metoda przetwarzania jest nieodwracalna. Takie podpory nie mogą być poddawane recyklingowi, więc nie ma możliwości stosowania dla tych produktów po okresie ich użytkowania. Ze względu na rodzaj materiału, pałeczki do sadzenia z włókna szklanego są o wiele bardziej elastyczne niż inne materiały. Zmniejsza to szansę na złamanie słupów roślinnych.


Zalety słupów roślinnych z włókna szklanego

  • Bardzo trwały materiał. Ma to tę dodatkową zaletę, przy uzyciu cienkiej podpory w stosunku do rośliny, co czyni go mniej widocznym.
  • Włókno szklane nie pleśnie.
  • Są elastyczne i dlatego są mniej podatne na pękanie.


Nadaje się do tworzenia łuków czy nie?

Zarówno paliki plastikowe, jak i bambusowe są używane do tworzenia podpór w kształcie łuku. Duża różnica polega jednak na tym, że prosty palik plastikowy może być bezpośrednio przekształcony w łuk, za pomocą elementów do łączenia. Ale tak nie jest w przypadku bambusa. Prosta podpora bambusowa laska nie może być wygięta w łuk. Jednak można go kupić je gotowe. Ze względu na metodę przetwarzania, podpory z włókna szklanego nie mogą być wyginane w łuki.

Akcesoria


Masz pytania?
Jeśli masz pytania dotyczące podpór do roślin, skontaktuj się z naszym specjalistą przy pomocy poniższego formularza. Odpowiemy, tak szybko jak to możliwe.

Sonja Buurman Sonja Buurman

Sonja Buurman dołączyła do Royal Brinkman w 2012 roku jako specjalista ds. produktów wewnętrznych Packaging & Design. Działa jako łącznik między działem sprzedaży a dostawcami w ramach tego działu. "Najlepszą częścią mojej pracy jest doradzanie account managerom w zakresie różnych produktów i możliwości różnych dostawców w dziedzinie doniczek, tac, mat irygacyjnych i patyczków bambusowych.”

Do not delete this link