Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Kratownice szkółkarskie i stojaki do stabilizacji roślin

kratownica

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021

Kratownice do stabilizacji roślin w szkółkach są doskonałym rozwiązaniem na zabezpieczenie roślin przed przewracaniem się w czasie silnych wiatrów. Poza głównym problemem, jakim są uszkodzenia mechaniczne, do jakich dochodzi w czasie przewracania się roślin, niewątpliwym kłopotem jest także wysypywanie się substratu z pojemników oraz utrudnione podlewanie, ponieważ woda nie pozostaje na powierzchni substratu, tylko spływa po bokach leżącego pojemnika. Zanim taką sytuację zauważy obsługa szkółki, czasami mija kilka dni, a w tym czasie osłabiona roślina może znacznie stracić na jakości, a nawet obumrzeć z braku wody.

Z tego artykułu dowiesz się:
 1. Poprawa warunków wzrostu
 2. Obniżenie kosztów pracy
 3. Dostępne modele
 4. Stojaki do drzew

Dotychczasowi użytkownicy kratownic (zwanych też stelażami), zauważają zdecydowanie lepszy wzrost i kondycję całych roślin ustawionych w stelażach. Przez to, że kontener z rośliną stoi stabilnie i nie poddaje się wiatrowi, system korzeniowy nie jest stale narażony na ruchy w czasie zmagania się rośliny z wiatrem, a bryła korzeniowa nie luzuje się w doniczce. W efekcie rośliny mają idealne warunki wzrostu, co skutkuje lepszym rozwojem roślin i wyższym wzrostem.

Poprawa warunków wzrostu

Lepsze warunki wzrostu to także optymalna ilość światła. Równe odstępy między roślinami zapewniają taki sam dostęp światła do każdej rośliny, także w dolnych partiach. Dopasowanie odległości między roślinami sprawiają, że boczne pędy roślin nie ocierają się o siebie i nie przeszkadzają sobie wzajemnie we wzroście. Zapewniony jest także wystarczający przewiew między roślinami, co ogranicza ryzyko rozwoju chorób grzybowych i obumieranie najniższych pędów bocznych. W efekcie otrzymuje się bardzo wyrównaną produkcję, ze zdrowymi roślinami, o wyrównanym wzroście i pokroju.

Obniżenie kosztów pracy

Zastosowanie kratownic pozwala na lepszą organizację pracy, optymalne zagospodarowanie powierzchni i ułatwia transport roślin w obrębie szkółki. Wielu producentów zwraca także uwagę na efekt wizualny, jaki robią rośliny ustawione w stelażach – materiał jest uporządkowany w grupach, co zachęca klientów do zakupów, a dla obsługi jest ułatwieniem dla utrzymania porządku w szkółce.

Dostępne modele

Kratownice są dostępne w standardowych wzorach dla pojemników 3 ltr / 4 ltr / 5 ltr / 7,5 ltr oraz 12-15 ltr. Przed decyzją o zakupie zachęcamy szkółkarzy do sprawdzenia, czy stosowana doniczka pasuje do danej kratownicy (pomiar średnicy doniczki pod rantem).
Jest również możliwość zamówienia kratownic na wymiar – ich ceny są zbliżone do cen kratownic standardowych. Mogą to być kratownice z równymi odstępami, z dodatkowymi odstępami na długości lub szerokości kratownicy, a także z dodatkowymi odstępami i na długości i na szerokości. Możliwe jest także zamówienie specyficznych modeli, np. kratownic utrzymujących doniczki nad powierzchnią gruntu, czy dopasowanych do pracy z wózkami widłowymi, co pozwala na sprawny transport całych kratownic wypełnionych roślinami. Można też zamówić kratownice z dodatkowym poziomym wzmocnieniem. Minimum zamówienia przy indywidualnych wzorach to 1 paleta (150 szt.).

Powłoka (ocynk)

Dodatkowym atutem kratownic sprzedawanych przez naszą firmę jest to, że są potrójnie ocynkowane. Zabieg ten dobrze zabezpiecza je przed korozją, dzięki temu raz zakupione, będą służyły przez wiele lat. Taka powłoka ma też duże znaczenie przy uprawach w systemie zalewowym, a także uodparnia kratownice na korozję powodowaną przez nawozy podawane podczas fertygacji.

 • Kratownice szkółkarskie typu V zostały przystosowane do potrzeb każdej szkółki. Ich zastosowanie pozwala na efektywne zagospodarowanie powierzchni, sprawny transport oraz łatwe liczenie roślin, które nie są przewracane przez wiatr.

  Zalety kratownic szkółkarskich typu V:
   obniżenie kosztów pracy
   możliwość lepszej organizacji pracy
   optymalne zagospodarowanie powierzchni
   stabilizacja - rośliny nie są przewracane przez wiatr
   łatwiejsze liczenie roślin
   sprawny transport
 • <="" a="">Kratownice mają zagięte do wewnątrz nóżki, co umożliwia wyznaczenie przejść między zagonami, a zaokrąglone brzegi i gładka powierzchnia eliminują ryzyko skaleczeń pracowników lub rozdarcia maty szkółkarskiej. Dodatkowo, powłoka AluZink chroni kratownice przed rdzą.

Kratownice V wkładane są jedna w drugą, co pozwala zmieścić na palecie do 150 szt. Magazynowanie i transport tak zapakowanych kratownic przebiegają sprawnie i szybko.
Istnieje możliwość wykonania kratownic z odstępami wzdłuż, w poprzek lub pełnymi. Możliwe jest też wykonanie kratownic o dowolnych wymiarach, na indywidualne zamówienie - wystarczy wypełnić formularz dostępny poniżej.


Kratownice V w rozmiarach standardowych

Pojemność doniczki [ltr] Ilość otworów w kratownicy Wymiary kratownicy Ilość kratownic na palecie Grubość drutu w mm (wzdłuż/wszerz)
Kratownice na doniczki 3 l7 x 51,19 x 0,85150 szt6
Kratownice na doniczki 4 l6 x 5 1,13 x 0,94  150 szt. 6
Kratownice na doniczki 5 l6 x 5 1,23 x 1,02 150 szt. 6/7
Kratownice na doniczki 7,5 l5 x 4 1,17 x 0,93 150 szt. 6/7
Kratownice na doniczki 10 l5 x 4 1,29 x 1,03 150 szt. 6/7
Kratownica na doniczki 12-15 l3 x 31,13 x 1,03150 szt.6/7Kratownice niestandardowe

Jeśli chciałbyś zamówić kratownice o niestandardowych wymiarach, prosimy o wypełnienie i przesłanie poniższego formularza:

Stojaki do drzew

Pokrewnymi kratownicom produktami są stojaki do drzew, które znajdują zastosowanie zwłaszcza w centrach ogrodniczych. Ich prosta konstrukcja zapobiega przewracaniu drzew przez wiatr, bez ryzyka kaleczenia pni przez taśmy mocujące. Pozwalają one również ustawić rośliny w dowolnym miejscu, dzięki czemu są dobrze wyeksponowane.

Zalety

 możliwy różny rozstaw drzew przy stojaku
 wykonane z wysokiej jakości drutu pokrytego powłoką AluZink
 przeznaczone dla drzew ozdobnych i owocowych, form szczepionych i pnączy
 regulowane, miękkie paski mocujące do różnych obwodów pni
 stojak średni: 160 x 68 cm, wys. 103 cm
 stojak duży: 202 x 68 cm, wys. 150 cm
 dostępne akcesoria: podpory boczneuchwyty do ulotek A4Izabela ŚwigońWięcej informacji

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe!

Do not delete this link