Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Klipsy do pomidorów - jak wybrać? 


Ostatnia aktualizacja: 12.04.2022

Na początku nowego sezonu uprawowego młode rośliny są bardzo wrażliwe i mogą bardzo łatwo ulegać uszkodzeniom bądź złamaniom. W miarę szybkiego wzrostu rośliny, rośnie też jej masa, co bez odpowiedniego wsparcia może powodować powstawanie uszkodzeń. Utrudnia to produkcję i jakość upraw oraz obniża plon. Istnieją określone części rośliny, które wymagają szczególnej pomocy podczas procesu wzrostu. Rozwiązaniem są różnego rodzaju klipsy i łuki wspierające. 


Produkty przedstawione w poniższym artykule:

  1. Zapinka do wiązania pomidorów
  2. Hak podwójny Twinhook
  3. Łuk do gron pomidorów Flextruss


Zapinka do pomidorów - skuteczne wiązanie

Wraz ze wzrostem roślin, pędy stają się coraz większe i cięższe, wymagają więc odpowiedniego wiązania. Polega ono na przymocowaniu łodygi do sznurka uprawowego, który ułatwia wzrost roślin oraz pięcie się w górę. Można to zrobić poprzez okręcania sznurkiem lub przypinanie klipsami. Klipsy te mają za zadanie podtrzymać sznurek (a nie roślinę). Ten nowoczesny sposób ułatwia pracę i korzystnie wpływa na rośliny, dlatego coraz więcej ogrodników decyduje się na związanie roślin za pomocą klipsów. 

Metody te różnią się od siebie przede wszystkim ryzykiem uszkodzenia łodyg. Dowiedz się więcej o przypinaniu i okręcaniu pomidorów.

Wskazówka: włącz napisy.

Hak podwójny Twinhook - zapobieganie rozłamywaniu pędów

Produkcja pomidorów w układzie na dwa pędy niesie ze sobą ryzyko rozłamywania się pędów. Prawdopodobieństwo rozłamania pędów zależy od odmiany (niektóre zawsze wytwarzają ciężkie pędy, inne są słabe z natury, a więc bardziej podatne na uszkodzenia). Rozłamanie prowadzi do zahamowania wzrostu roślin, a problem ten może dotyczyć setek roślin na hektar.

Rozwiązaniem chroniącym przed tym problemem jest hak podwójny Twinhook, czyli spinka składająca się z dwóch „bliźniaczych” obręczy, podpierających pędy i chroniących je przed rozłamaniem. Dzięki przemyślanej konstrukcji, hak podwójny można założyć łatwo i szybko. Zaleca się zakładanie ich w miesiąc po posadzeniu roślin.

Wskazówka: włącz napisy.

Łuki do gron pomidorów Flextruss - wzmocnienie gron

Po kilku tygodniach na pomidorach pojawią się pierwsze grona. Ich łodygi są bardzo podatne na uszkodzenia i mogą się łatwo wygiąć lub złamać. Bez wątpienia ma to negatywny wpływ na jakość pomidorów. Dlatego bardzo ważne jest, aby podtrzymywać pierwsze grona łukami podtrzymującymi. Taki łuk jest bardzo elastyczny i pozwala uniknąć wyginania gron, co skutkuje większą wydajnością i wyższą jakością roślin.

✓ Jeden rozmiar pasujący do większości rozmiarów gron 
✓ Elastyczna konstrukcja umożliwiająca łatwe założenie, bez ryzyka odłamania grona
✓ Segmentowa budowa łuku, dostosowuje się do rosnących gron i owoców
✓ Zaokrąglone krawędzie chroniące przed uszkodzeniem pędów


Wskazówka: włącz napisy.

Masz pytanie dotyczące wiązania pomidorów?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i zaproponuje opdowiednie produkty dla Twojej uprawy.Sylwester Łazarek

Wyślij e-mailDo not delete this link