Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Klipsy do pomidorów - jak wybrać? 


Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021

Na początku nowego sezonu uprawowego młode rośliny są bardzo wrażliwe i mogą bardzo łatwo ulegać uszkodzeniom bądź złamaniom. W miarę szybkiego wzrostu rośliny, rośnie też jej masa, co bez odpowiedniego wsparcia może powodować powstawanie uszkodzeń. Utrudnia to produkcję i jakość upraw oraz obniża plon. Istnieją określone części rośliny, które wymagają szczególnej pomocy podczas procesu wzrostu. Rozwiązaniem są różnego rodzaju klipsy i łuki wspierające. 


Produkty przedstawione w poniższym artykule:

  1. Zapinka do wiązania pomidorów
  2. Hak podwójny Twinhook
  3. Łuk do gron pomidorów Flextruss


Zapinka do pomidorów - skuteczne wiązanie

Wraz ze wzrostem roślin, pędy stają się coraz większe i cięższe, wymagają więc odpowiedniego wiązania. Polega ono na przymocowaniu łodygi do sznurka uprawowego, który ułatwia wzrost roślin oraz pięcie się w górę. Można to zrobić z wykorzystaniem dwóch metod: okręcania sznurkiem lub przypinania klipsami. Klipsy te mają za zadanie podtrzymać sznurek (a nie roślinę). Ten nowoczesny sposób ułatwia pracę i korzystnie wpływa na rośliny, dlatego coraz więcej ogrodników decyduje się na związanie roślin za pomocą klipsów.

Metody te różnią się od siebie przede wszystkim ryzykiem uszkodzenia łodyg. Nieumiejętne okręcenie sznurka wokół łodygi może skutkować uszkodzeniem rośliny, podczas gdy wykorzystanie zapinki pozwala na zminimalizowanie ryzyka. Przeczytaj artykuł, w którym nasz specjalista porównuje wiązanie pomidorów w szklarni poprzez okręcanie oraz przypinanie. 

Wskazówka: włącz napisy.Hak podwójny Twinhook - zapobieganie rozłamywaniu pędów

Produkcja pomidorów w układzie na dwa pędy niesie ze sobą ryzyko rozłamywania się pędów. Rozwiązaniem chroniącym przed tym problemem jest hak podwójny Twinhook, czyli spinka składająca się z dwóch „bliźniaczych” obręczy, podpierających pędy i chroniących je przed rozłamaniem.

Wskazówka: włącz napisy.


Łuk do gron Flextruss - wzmocnienie gron

Po kilku tygodniach na pomidorach pojawią się pierwsze grona. Ich łodygi są bardzo podatne na uszkodzenia i mogą się łatwo wygiąć lub złamać. Bez wątpienia ma to negatywny wpływ na jakość pomidorów. Dlatego bardzo ważne jest, aby podtrzymywać pierwsze grona łukami podtrzymującymi. Taki łuk jest bardzo elastyczny i pozwala uniknąć wyginania gron, co skutkuje większą wydajnością i wyższą jakością roślin.

Wskazówka: włącz napisy.


Masz pytanie?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, napisz do nas. Doświadczony zespół naszych specjalistów udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże optymalnie zaplanować działania.
Do not delete this link