Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Zbiorniki na wodę w czasie zimy

Zbiorniki na wodę w czasie zimy
Autor: Joshua Reijnen | Ostatnia aktualizacja: 07-11-2019

W czasie przymrozków w zbiorniku na wodę lub basenie może pojawiać się lód. Jeśli nie będziesz się z nim obchodzić w odpowiedni sposób, warstwa lodu może spowodować wiele szkód. Dlatego też ważne jest branie pod uwagę kilku zasad, gdy w zbiorniku na wodę pojawi się lód. Nasi specjaliści zebrali te zasady i udzielają kilku rad, jak zapobiegać formowaniu się lodu.

Nie obniżaj poziomu wody

W czasie przymrozków codziennie sprawdzaj czy w zbiorniku wody lub basenie nie pojawił się lód. Jeśli tak, pod żadnym pozorem nie spuszczaj z niego wody! Warstwa lodu przymarzła bowiem do płachty zbiornika. Gdy poziom wody w zbiorniku lub basenie się obniży, pod warstwą lodu powstanie warstwa powietrza, co spowoduje obniżenie się lodu. W ten sposób płachta na zbiornik zostanie obciążona, ponieważ ciężar warstwy lodu wywierać będzie na nią nacisk. Przy temperaturze mniejszej niż 5°C płachta jest już dodatkowo wrażliwa na pęknięcia. Może to prowadzić do pęknięć zbiornika z wszystkimi tego konsekwencjami.

Nie chodź po pokrywie zbiornika

W czasie przymrozków lepiej nie chodzić po pokrywie zbiornika. To zbyt dużym obciążenie dla pokrywy, mogące prowadzić do pęknięć, a następnie wycieku.

Zapobieganie formowaniu się lodu


Pokrywa antyglonowa dobrze znosi zamarzanie wody w zbiorniku. Dlatego też w okresie zimowym zalecamy przykrycie zbiornika właśnie takim rodzajem pokrycia.
• Możesz też zdecydować się na zainstalowanie węży grzewczych. Przy pomocy przełącznika ciepła zadbasz o to, żeby w zbiorniku powstała cyrkulacja ciepłej wody, przez co zmniejszy ryzyko jej zamrożenia. Można też zamontować wąż polietylenowy z ciepłą wodą.

Sprawdzanie i/lub naprawa zbiornika na wodę lub basenu

Po ustaniu ciężkiego przymrozku, warto sprawdzić stan zbiornika, a w razie potrzeby zdecydować się na jego naprawę. Tak czy inaczej doradzamy okresową konserwację zbiornika, aby móc zagwarantować wysoką jakość wody oraz aby zapobiec dodatkowym kosztom.


Masz pytanie?

Jeśli masz jakiekolwiek pytani, skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.

Do not delete this link