Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Strona główna  Bank Wiedzy   Projekty techniczne  Wskazówki dotyczące konserwacji zbiornika na wodę


Wskazówki dotyczące konserwacji zbiornika na wodę

Watersilo onderhouden

Autor artykułu: Giel Verhoeven | Ostatnia aktualizacja: 13-11-2019

Należy pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko powstania uszkodzeń zbiornika w wyniku pęknięcia lub przepełnienia. W ostatnich latach znacznie wzrosła ilość szkód tzw. następczych. Pęknięcie lub przepełnienie zbiornika stanowi poważny problem dla gospodarstwa. Może być wiele przyczyn uszkodzeń zbiorników, np. niewspółosiowość, korozja lub pęknięcie mechaniczne. Przelew w zbiorniku wodnym może być spowodowany niedostateczną wydajnością drenażu lub tym, że pompa zasilająca, z powodu awarii, nie przestaje na czas wypełniać zbiornika. W związku z tym dajemy Ci 10 wskazówek, jak zapobiec uszkodzeniu lub zniszczeniu zbiornika.

Wskazówki dotyczące konserwacji zbiorników

1. Co najmniej dwa razy w roku należy sprawdzić, czy części ruchome i pływające w silosie nadal działają prawidłowo.

2. Co najmniej dwa razy w roku należy sprawdzić zbiornik pod kątem korozji zewnętrznej, niewspółosiowości i nieszczelności. Białe ślady mogą wskazywać na pochyloną ścianę, a obszar porowaty może być świadczyć o przecieku. Po nałożeniu powłoki na ścianę, jest ona lepiej zabezpieczona przed korozją.

3. Warto chronić zbiornik przed warunkami atmosferycznymi używając pokrywy. W okresie mrozów należy sprawdzać, czy w zbiorniku nie tworzy się lód. Jeśli znajduje się w nim warstwa lodu, nie należy spuszczać z niego wody.

4. Sprawdź, czy folia zbiornika nie skurczyła się. Folia w zbiornikach, w których poziom wody jest zmienny, jest na to szczególnie wrażliwa. Jeśli folia nie podąża już za kształtem arkuszy blachy falistej, oznacza to kurczenie się, które z kolei może prowadzić do pęknięć.

5. Podczas obkurczania należy zmniejszyć naprężenie folii, nadając jej mniejszą długość na zewnątrz, jeśli to możliwe.

6. Zamierzasz wymienić folię? Jeśli tak, należy przeznaczyć wystarczająco dużo czasu na kontrolę miejsc uszkodzonych przez rdzę, po wewnętrznej stronie ściany zbiornika. Wymień uszkodzone arkusze blachy.

7. Przy wymianie folii zbiornika należy natychmiast usunąć osad, który nagromadził się pod starą folią. W przypadku pozostawienia mokrego osadu może dojść do powstania biogazu, a to z kolei może doprowadzić do zniszczenia folii i wycieku.

8. Folię należy wymieniać tylko w temperaturze otoczenia wynoszącej co najmniej 10 °C.

9. Wymień filc ochronny w tym samym czasie, co folię.

10. Zbiorniki wodne, które mają siedem lat lub więcej, należy kontrolować co dwa lata, począwszy od siódmego roku. Nie musisz w tym celu opróżniać zbiornika. Kontrola może być przeprowadzona przez Royal Brinkman.

Podczas kontroli zbiornika mierzy się m.in grubość ścianek, aby sprawdzić, czy w ścianie nie ma słabych punktów. Dlatego przed kontrolą zawsze prosimy o podanie grubości blach dostarczonych przez dostawcę. Kupiłeś silos przez Royal Brinkman? Kliknij tutaj, aby uzyskać przegląd grubości blach w zależności od wielkości silosu.

Pytania dotyczące konserwacji zbiorników

Masz pytania dotyczące konserwacji silosu, lub chciałbyś zatrudnić profesjonalnego mechanika? Prosimy o kontakt z naszym specjalistą za pomocą poniższego formularza. Odpowiedź otrzymasz tak szybko, jak to możliwe - w dni robocze nawet w ciągu 24 godzin.
Giel van der Hoeven Giel van der Hoeven

“Giel van der Hoeven, koordynator konserwacji, ma ponad 25 lat doświadczenia w sektorze ogrodniczym i technicznym. Od 2015 roku dzieli się swoją wiedzą z klientami Royal Brinkman. "Rozwiązywanie problemów technicznych oraz doradztwo w zakresie konserwacji i przeglądów pozostaje na co dzień wyzwaniem. Wspaniałą rzeczą w technologii ogrodniczej jest to, że zawsze różni się ona w zależności od klienta. To sprawia, że praca jest interesująca i różnorodna".

Do not delete this link