Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Jakie są techniki filtrowania w ogrodnictwie?

max-width: 1170px; width: 100%; height: auto;

Autor tekstu Joshua Reijnen | Ostatnia aktualizacja: 22-06-2020

Woda używana w szklarni do nawadniania musi być czysta. Obecność gliny, piasku, glonów i innych zanieczyszczeń może powodować zatykanie maszyn, urządzeń i instalacji. Przy pomocy różnych technik filtrowania można odfiltrować wodę i w ten sposób oczyścić dużą część z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Istnieją różne techniki filtrowania w ogrodnictwie, które mogą być stosowane. Nasi specjaliści udzielą Państwu więcej informacji na ten temat.

Różne techniki filtrowania w ogrodnictwie

Każda technika filtracyjna działa w inny sposób. To, która technika jest najbardziej odpowiednia dla Twojej firmy, zależy od kilku czynników. Kliknij na jedną z poniższych technik filtrowania, aby dowiedzieć się więcej.

  • Filtr sitowy łukowy

    Filtr sitowy łukowy wykorzystuje siłę grawitacji. Woda do oczyszczenia jest kierowana na paraboliczny ekran. Cząsteczki brudu w wodzie sklejają się, a czysta woda może być oddzielona od brudu poprzez szczeliny w sicie. Łukowe wygięcie sita jest szczególnie przydatne do usuwania dużych ilości stosunkowo grubych cząstek zanieczyszczeń (większych niż 0,25 mm). Wydajność filtra sitowo-łukowego zależy od jego powierzchni: im większe sito, tym więcej wody może obsłużyć, a więc tym większa pojemność.

  • Filtr sitowy

    Filtr sitowy jest techniką filtracyjną często stosowaną w ogrodnictwie do pomiaru zanieczyszczenia wody na obszarze przed instalacją filtracyjną oraz do wstępnej filtracji. W ten sposób dolna część instalacji filtracyjnej jest chroniona przed dużymi cząstkami zanieczyszczeń. Filtr sitowy jest szczególnie przydatny do filtrowania wody procesowej, wody chłodzącej, ścieków, systemów recyrkulacji, systemów nawadniania i wstępnej filtracji systemów dezynfekcji. W filtrze sitowym woda jest filtrowana od zewnątrz do wewnątrz. Zanieczyszczenia gromadzą się po zewnętrznej stronie wkładu filtracyjnego. Zaletą jest to, że brud można łatwo usunąć.

  • Filtr siatkowy

    Filtr siatkowy wykonany jest z siatki drutów o różnej wielkości oczek. Gdy zanieczyszczona woda jest przepompowywana przez filtr, cząsteczki zanieczyszczeń zatrzymują się na nim. Im mniejsze otwory filtra siatkowego, tym lepiej zatrzymuje cząsteczki brudu. Wybór typu filtra siatkowego zależy więc od jakości wody, która ma być czyszczona.


Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy tak szybko, jak to będzie możliwe.
Do not delete this link