Wskazówki dotyczące stosowania trzmieli

Wskazówki dotyczące stosowania trzmieliTrzmiele zapewniają skuteczne zapylanie roślin. Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z istotami żywymi. Wymaga to innego sposobu pracy. Dlatego też przedstawiamy wskazówki dotyczące stosowania trzmieli.

Kontrola jakości

Zawsze korzystaj z materiałów uznanych producentów lub dystrybutorów gwarantujących jakość, lecz zawsze sprawdzaj ją także samodzielnie przed ich zastosowaniem. W Royal Brinkman powstał w tym celu przydatny protokół kontroli jakości. W razie stwierdzenia nieprawidłowości zgłoś swoją skargę w ciągu 24 godzin, by możliwa była adekwatna reakcja. 

Czytaj instrukcje stosowania

Zawsze czytaj instrukcje stosowania i ściśle przestrzegaj zasad dotyczących użytkowania. Nasi specjaliści ds. produktu również mogą, w oparciu o swoje doświadczenie, doradzić Ci najlepszy sposób zastosowania celem uzyskania maksymalnej wydajności. 

Przechowywanie trzmieli

Postaraj się jak najszybciej zastosować materiał (w ciągu 18 godzin) celem uzyskania maksymalnej wydajności. Przechowywanie zawsze odbija się w negatywny sposób na jakości. Jeżeli jest ono konieczne, zwróć uwagę, by produkt był przechowywany w pozycji poziomej (aby zapobiec wyciekaniu pożywki), w ciemności i w temperaturze 15-22°C. Zadbaj o dobrą wentylację w miejscu przechowywania, by zapobiec wysokim stężeniom CO2. 

Wspieraj pracę trzmieli, tworząc wśród roślin warunki, w których będzie im dobrze. Nasi specjaliści ds. produktu mogą udzielić Ci porad w tym zakresie.

Jan Krouwer
Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.


Powiązane artykuły

- Jak postępować w przypadku użądlenia przez trzmiela?
- Jak karmić trzmiele?
- Jak chronić trzmiele przed ciepłem w lecie?
- Jak dbać o trzmiele jesienią i zimą?