Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Nawadnianie kropelkowe

Nawadnianie kropelkowe za pomocą zaawansowanego systemu kroplującego to najnowocześniejszy i najbardziej wydajny sposób nawadniania profesjonalnych upraw. Polega ono na precyzyjnym podawaniu roślinom optymalnej ilości wody i pożywki, bezpośrednio do systemu korzeniowego. Zaawansowany system kroplujący pozwala na nawadnianie i fertygację upraw, a także aplikację środków ochrony roślin. W Royal Brinkman znajdą Państwo szeroką gamę produktów do systemów kroplujących dla profesjonalnego ogrodnictwa.Systemy nawadniania kropelkowego dla ogrodnictwa

W Royal Brinkman możesz kupić kompletny system do nawadniania upraw metodą kropelkową. Na cały system składa się układ rur, węży/przewodów kroplujących, kroplowników i zraszaczy, a także magistrale i kolektory zasilające, filtry, zawory, złączki. System nawadniania kroplowego zapewnia równomierny przepływ wody w obrębie całej uprawy. Poszczególne elementy systemu nawaniania dostępne są w różnych wariantach, co pozwala na dopasowanie ilości dostarczanej roślinom wody do indywidualnych potrzeb i warunków uprawy. Wybierając elementy systemu należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak kolor i średnica przewodów nawadniających, rozstaw kroplowników oraz rodzaj kroplownika.

Automatyczny system nawadniania

Zaawansowane systemy nawadniania w profesjonalnych uprawach ogrodniczych działają w sposób w pełni zautomatyzowany. Dzięki układowi zaworów, sterowanych za pomocą impulsów elektrycznych (elektrozaworów) oraz urządzenia sterującego, woda i pożywka dostarczane są automatycznie, w ściśle określonej ilości oraz czasie.

Wybór systemu kroplującego

Prze wyborem i zakupem systemu kroplującego należy wybrać konkretne rozwiązania spośród wielu dostępnych opcji. Aby wybrać system nawadniający najlepiej dopasowany do rodzaju uprawy warto zasięgnąć porady specjalisty, który pomoże zaprojektować instalację i dobrać odpowiednie produkty.

Różne uprawy ogrodnicze wymagają odmiennego podejścia w zakresie nawadniania. Inne produkty wykorzystywane są w bezglebowych uprawach szklarniowych, inne w sadach, jagodnikach czy szkółkach. Wśród bogatej oferty produktów do nawadniania dostępne są nowoczesne rozwiązania do różnych upraw. 

Systemy kroplujące do upraw szklarniowych

Uprawy bezglebowe w szklarniach i tunelach foliowych nawadniane są z wykorzystaniem punktów kroplujących składających się z kroplownika z kompensacją ciśnienia, wężyka oraz stopki, które zamontowane są na wężu/przewodzie polietylenowym. Ponadto, w uprawach szklarniowych stosowane mogą być zraszacze i mikrozraszacze, pozwalające na kontrolę klimatu w szklarni. W Royal Brinkman dostępne są wysokiej jakości systemy nawadniające do upraw pod osłonami marki Netafim. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Netafim do szklarni.
Systemy kroplujące do upraw szkółkarskich i jagodowych w doniczkach

Doskonałym rozwiązaniem do nawadniania wymagających uprawy w donicach i pojemnikach (o pojemności 20 - 40 litrów) jest łuk kroplujący Netafim NetBow. Znajduje on zastosowanie w uprawach jagodowych, takich jak borówka amerykańska, a także wielu roślin szkółkarskich czy konopi siewnych. Dowiedz się więcej o łuku kroplującym NetBow.


Systemy kroplujące do sadów, plantacji i upraw polowych


Do nawadniania upraw sadowniczych, plantacji oraz upraw w otwartym terenie stosowane są linie kroplujące, które pozwalają na optymalną dystrybucję wody do roślin w całej uprawie. W uprawach na otwartym terenie zastosowanie znajdują również różnego rodzaju zraszacze, jak np. popularne modele Netafim MegaNet. Dowiedz się więcej o rozwiązaniach Netafim do upraw w otwartym terenie
Do not delete this link