Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna  Bank wiedzy  Projekty techniczne  Netafim – systemy nawadniające i do fertygacji

Netafim – system nawadniania kropelkowego

Netafim - systemy nawadniania i fertygacjiFirma Netafim rozpoczęła swoją działalność w 1965 roku, podczas prób uprawy roślin na pustyni Negew w Izraelu. Ekstremalne warunki tego rejonu pozwoliły wypracować rozwiązania będące optymalną kombinacją precyzji nawadniania, fachowej wiedzy agronomicznej i nieustannej innowacyjności, pomagające uzyskać jak najlepszy plon w każdym typie uprawy i klimatu, przy minimalnych nakładach. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami Netafim dla upraw pod osłonami i upraw w terenie otwartym. Sklep internetowy Royal Brinkman oferuje pełną gamę produktów do nawadniania Netafim.


System nawadniania kropelkowego

System nawadniania kropelkowego do najnowocześniejszy i najbardziej wydajny sposób podlewania oraz odżywiania roślin w profesjonalnych uprawach. Umożliwia precyzyjne nawadnianie roślin, dzięki któremu woda oraz składniki odżywcze dostarczane są bezpośrednio do systemu korzeniowego rośliny. Odpowiednio zaprojektowanemu system nawadniania pozwala na osiągnięcie znacznie większej wydajności uprawy. Z jednej strony, optymalnie nawodnione rośliny rozwijają się lepiej, przynosząc większe, lepszej jakości plony, z drugiej - precyzyjne określenie ilości wody i pożywki, dostarczanej do roślin pozwala na znaczne ograniczenie kosztów nawadniania. 

System nawadniania kroplowego składa się z szeregu elementów, które razem tworzą kompletny układ, doprowadzający optymalne ilości wody i pożywki do każdej rośliny. Oprócz widocznych w uprawie linii kroplujących oraz kroplowników na instalację nawadniającą składają się również  rury zasilające, magistrale, kolektory, filtry, zawory czy różnego rodzaju złączki.


Korplowniki i kapilary do nawadniania


Jednym z najistotniejszych elementów systemu nawadniania są kroplowniki. Są one odpowiedzialne za dozowanie odpowiedniej ilości wody i pożywki do uprawy. W przypadku upraw szklarniowych bądź szkółkarskich (prowadzonych w kostkach uprawowych, w pojemnikach lub donicach) poza emiterem, wmontowanym w przewód doprowadzający wodę, w skład kroplownika wchodzi też wężyk doprowadzający wodę oraz z stopka, po której spływa pożywka. 


Linie kroplujące

W uprawach na otwartym terenie podstawowym elementem instalacji nawadniającej jest linia kroplująca. Składa się ona z cienko lub grubościennego przewodu, w który wmontowane są kroplowniki. W zależności od ukształtowania terenu oraz powierzchni uprawy, linie kroplujące mogą być wyposażone w kroplowniki z kompensacją ciśnienia lub bez. 

Zraszacze

Kolejnym elementem instalacji nawadniającej są zraszacze. Znajdują one szerokie zastosowanie w uprawach szklarniowych, sadowniczych i jagodowych, od równomiernego nawadniania wszystkich rodzajów upraw po ochronę przed mrozem, chłodzenie lub nawilżanie. Zraszacze Netafim zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu wszystkich potrzeb.

W ofercie Netafim dostępne są:
  • zraszacze polowe, stosowane do zraszania bądź ochrony upraw przed przymrozkami
  • mikrozraszacze, wykorzystwane w uprawach sadowniczych do nawadniania uprawy
  • zraszacze szklarniowe do podwieszania, służące do zamgławiania upraw szklarniowych

Systemy Netafim w różnych uprawach

System nawadniania kroplowego Netafim pozwalają na optymalne nawodnienie profesjonalnych upraw ogrodniczych. Rozwiązania Netafim znajdują zastosowanie w różnych obiektach uprawowych:
  • w uprawach bezglebowych w szklarniach i tunelach foliowych
  • na plantacjach owoców miękkich i w jagodnikach
  • w sadach owocowych
  • w szkółkach roślin ozdobnych.

Nawadnianie - sklep internetowy

Chcesz kupić produkty do nawadniania Netafim? Skontaktuj się z naszym specjalistą, który pomoże Ci zaprojektować instalację nawadniającą, dostosowaną do potrzeb Twojego gospodarstwa. Jeśli masz już projekt instalacji lub chcesz jedynie wymienić części, możesz samodzielnie kupić jej komponenty za pośrednictwem sklepu internetowego.  


Masz pytanie dotyczące nawadniania kroplowego?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże dobrać odpowiedni system nawadniania do Twojej uprawy.Grzegorz Borowski
Wyślij e-mail

Do not delete this link