Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Strona główna  Bank wiedzy  Projekty techniczne  Netafim – systemy nawadniające i do fertygacji

Netafim – system nawadniania kropelkowego

Netafim - systemy nawadniania i fertygacjiFirma Netafim rozpoczęła swoją działalność w 1965 roku, podczas prób uprawy roślin na pustyni Negew w Izraelu. Ekstremalne warunki tego rejonu pozwoliły wypracować rozwiązania będące optymalną kombinacją precyzji nawadniania, fachowej wiedzy agronomicznej i nieustannej innowacyjności, pomagające uzyskać jak najlepszy plon w każdym typie uprawy i klimatu, przy minimalnych nakładach. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami Netafim dla upraw pod osłonami i upraw w terenie otwartym.


System nawadniania kropelkowego

System nawadniania kropelkowego do najnowocześniejszy i najbardziej wydajny sposób podlewania oraz odżywiania roślin w profesjonalnych uprawach. Umożliwia precyzyjne nawadnianie roślin, dzięki któremu woda oraz składniki odżywcze dostarczane są bezpośrednio do systemu korzeniowego rośliny. Odpowiednio zaprojektowanemu system nawadniania pozwala na osiągnięcie znacznie większej wydajności uprawy. Z jednej strony, optymalnie nawodnione rośliny rozwijają się lepiej, przynosząc większe, lepszej jakości plony, z drugiej - precyzyjne określenie ilości wody i pożywki, dostarczanej do roślin pozwala na znaczne ograniczenie kosztów nawadniania. 

System nawadniania kroplowego składa się z szeregu elementów, które razem tworzą kompletny układ, doprowadzający optymalne ilości wody i pożywki do każdej rośliny. Oprócz widocznych w uprawie linii kroplujących oraz kroplowników na instalację nawadniającą składają się również  rury zasilające, magistrale, kolektory, filtry, zawory czy różnego rodzaju złączki.


Korplowniki i kapilary do nawadniania


Jednym z najistotniejszych elementów systemu nawadniania są kroplowniki. Są one odpowiedzialne za dozowanie odpowiedniej ilości wody i pożywki do uprawy. W przypadku upraw szklarniowych bądź szkółkarskich (prowadzonych w kostkach uprawowych, w pojemnikach lub donicach) poza emiterem, wmontowanym w przewód doprowadzający wodę, w skład kroplownika wchodzi też wężyk doprowadzający wodę oraz z stopka, po której spływa pożywka. 


Linie kroplujące

W uprawach na otwartym terenie podstawowym elementem instalacji nawadniającej jest linia kroplująca. Składa się ona z cienko lub grubościennego przewodu, w który wmontowane są kroplowniki. W zależności od ukształtowania terenu oraz powierzchni uprawy, linie kroplujące mogą być wyposażone w kroplowniki z kompensacją ciśnienia lub bez. 

Zraszacze

Kolejnym elementem instalacji nawadniającej są zraszacze. Znajdują one szerokie zastosowanie w uprawach szklarniowych, sadowniczych i jagodowych, od równomiernego nawadniania wszystkich rodzajów upraw po ochronę przed mrozem, chłodzenie lub nawilżanie. Zraszacze Netafim zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu wszystkich potrzeb.

W ofercie Netafim dostępne są:
  • zraszacze polowe, stosowane do zraszania bądź ochrony upraw przed przymrozkami
  • mikrozraszacze, wykorzystwane w uprawach sadowniczych do nawadniania uprawy
  • zraszacze szklarniowe do podwieszania, służące do zamgławiania upraw szklarniowych

Systemy Netafim w różnych uprawach:

System nawadniania kroplowego Netafim pozwalają na optymalne nawodnienie profesjonalnych upraw ogrodniczych. Rozwiązania Netafim znajdują zastosowanie w różnych obiektach uprawowych:
  • w uprawach bezglebowych w szklarniach i tunelach foliowych
  • na plantacjach owoców miękkich i w jagodnikach
  • w sadach owocowych
  • w szkółkach roślin ozdobnych.


Masz pytanie dotyczące nawadniania kroplowego?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasz specjalista udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże dobrać odpowiedni system nawadniania do Twojej uprawy.Grzegorz Borowski
Wyślij e-mail

Do not delete this link