Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Calmer 5L

Do not delete this link

Calmer 5L

Kod towaru: P00020089

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
karton = 4 szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Calmer  to naturalny środek chroniący rośliny przed szkodnikami takimi, jak mszyce, wciornastki oraz muchówki. Calmer jest w 100% naturalny i nie ma żadnych pozostałości – to dodatkowe i trudne do przecenienia zalety preparatu.

Korzyści ze stosowania Calmer:
- w 100% naturalny
- bez pozostałości
- bez karencji
- długotrwałe działanie (przy braku opadów)
- możliwość stosowania podczas zbiorów
- wyprodukowane z ekologicznych składników
- do wszystkich upraw

Opracowany i produkowany przez Biodevas Laboratoires, Calmer spełnia normę żywnościową (ISO 22000), zapewniając rolnikom, pracownikom oraz konsumentom optymalne bezpieczeństwo.
Calmer działa w sposób mechaniczny tworząc niekorzystne środowisko do rozwoju szkodników. Oprysk preparatem Calmer tworzy film i zmienia napięcie powierzchniowe na ciele szkodnika oraz na powierzchni roślin, sprawiając, że są one mniej atrakcyjne dla owadów. Calmer utrudnia przebicie się przez epidermę i ogranicza składanie jaj, istotnie zmniejszając straty ekonomiczne powodowane przez występowanie na plantacji różnych szkodników.

W przypadku silnej presji szkodników Calmer może być łączony w jednym zabiegu z większością insektycydów dopuszczonych do stosowania w ochronie roślin (możliwość mieszania należy każdorazowo sprawdzić, nie łączyć z produktami zawierającymi deltametrynę np. Decis). Wykorzystanie różnych mechanizmów działania pozwala na prowadzenie skutecznej ochrony plantacji i zbiór zdrowych owoców lub warzyw nawet przy dużym nasileniu występowania szkodników.
Calmer może być stosowany bez ograniczeń przez cały okres wegetacyjny roślin. Nawet częste stosowanie środka Calmer nie powoduje powstawania ras odpornych, nie ma ryzyka powstawania zjawiska tolerancji w populacji szkodników. Calmer sprawdza się we wszystkich uprawach, może być używany zarówno w uprawach owoców jagodowych, warzywniczych, sadowniczych, winnicach czy roślinach ozdobnych.

Nie ma żadnych pozostałości, więc jest szczególnie chętnie stosowany tam, gdzie owoce i warzywa są przeznaczone na świeży rynek i niemożliwe jest stosowanie środków chemiczny mających kilkudniową karencje. Może być stosowany nawet krótko przed zbiorem. Przy zachowaniu zaleceń stosowania Calmer jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Do produkcji preparatu Calmer wykorzystywane są wyłącznie certyfikowane, ekologiczne składniki: olej sojowy i roślinne substancje stabilizujące.

Zalecenia dotyczące stosowania
Owoce jagodowe i warzywa:
- oprysk 1 l/ha
- powyżej 400 l wody/ha stosować stężenie 0,25% nie przekraczając dawki 2,5 l/ha
- powtarzać co 5-7 dni

Wiśnie i czereśnie:
- oprysk 1 l/ha
- powyżej 400 l wody/ha stosować stężenie 0,4% nie przekraczając dawki 2,5 l/ha
- powtarzać co 5 dni
- stosować od początku dojrzewania owoców

W przypadku opadów deszczu (>2mm) oprysk należy powtórzyć.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link