Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Trzmiele do zapylania

Zapylanie przez trzmiele to podstawowa kwestia dla osiągnięcia dobrych plonów. Bez niego większość upraw nie rozwija się optymalnie lub nie rozwija się w ogóle. Przenoszenie pyłku kwiatowego w większości upraw szklarniowych jest zależne od owadów (np. trzmieli), ale rośliny szklarniowe leżą poza zasięgiem naturalnego zapylania. Trzmiele do zapylania są wykorzystywane na całym świecie w profesjonalnym ogrodnictwie, zarówno pod osłonami jak i uprawach na wolnym powietrzu. Trzmiele zapewniają optymalne zapylenie roślin, a zapylanie z ich wykorzystaniem jest szybkie, wydajne i ekonomiczne. Sklep internetowy royalbrinkman.pl oferuje najwyższej jakości, zdrowe i silne trzmiele marki Agrobio.

Wybierz trzmiele dla Twojej uprawy:

Skuteczne zapylanie roślin - dlaczego warto stosować trzmiele?

Zapylanie przez trzmiele nie wymaga tyle nakładu ludzkiej pracy, więc jest znacznie tańsze niż np. zapylanie ręczne lub mechaniczne. Niskie koszty to jednak nie jedyna zaleta stosowania trzmieli. Zapylanie przez trzmiele jest efektywniejsze, a to prowadzi do osiągnięcia wyższych plonów i większych zysków. Ponadto, zapewnia lepszy rozwój roślin, a w związku z tym – więcej, większych i lepiej uformowanych owoców. Dalszym efektem zapylania jest szybsze dojrzewanie owoców, co skraca okres zbioru plonów i pozwala na ich zwiększenie.

Główne zalety stosowania trzmieli:

✔ mniejsza ilość pracy przy zapylaniu
✔ mniejsze koszty zapylania
✔ większa efektywność zapylania
✔ większe i lepiej uformowane owoce
✔ szybsze dojrzewanie owoców
✔ krótszy okres zbioru plonówZastosowanie trzmieli do zapylania w różnych uprawach

Trzmiele do zapylania są wykorzystywane w różnych uprawach w ogrodnictwie, przede wszystkim w uprawie pomidorów, zarówno w naturalnych warunkach oświetleniowych jak i w uprawach doświetlanych. Są również stosowane w uprawie cukinii, a także w uprawach sadowniczych (wiśnia, czereśnia, śliwa, jabłoń) oraz jagodowych (borówka amerykańska, malina, truskawka). Można ich użyć do następujących upraw:

Uprawy szklarniowe

Uprawy sadownicze

Uprawy jagodowe

1. pomidor

1. wiśnia

1. borówka amerykańska

2. pomidor doświetlany

2. grusza

2. truskawka

3. cukinia

3. brzoskwinia

3. malina


4. śliwa


Gdzie kupić trzmiele? Poznaj trzmiele Agrobio!


W ofercie Royal Brinkman znajdują się trzmiele hiszpańskiej marki Agrobio, dostarczającej wysokiej jakości, silne trzmiele do zapylania. Ule 2- i 3- gniazdowe marki Agrobio wyróżniają się innowacyjnymi otworami wlotowymi do poszczególnych gniazd. Są one skierowane są różnych kierunkach, co zapobiega dezorientacji trzmieli wracających do ula. Każdy ul posiada również system otworów (zabezpieczonych siatką przeciw owadom), zapewniający optymalną wentylację ula.

Ule z trzmielami

Standardowa populacja trzmieli obejmuje gniazdo z aktywną królową i rosnącą rodziną. Królowa kieruje życiem ula z pomocą robotnic, z których jedne wylatują z ula by zbierać pyłek dla larw, a drugie – zostają w gnieździe by je budować i opiekować się larwami. Populacja trzmieli znajduje się w kartonie wyposażonym w dobrą wentylację, w którym znajduje się wkład z gniazdem oraz naczynie z zapasem pokarmu dla trzmieli. Rodzaj ula należy dobrać do rodzaju uprawy. W naszej ofercie znajdziesz:

Ule zewnętrzne, do upraw w otwartym terenie (do sadów i upraw jagodowych)
Ule zimowe do upraw pod osłonami
Ule letnie do upraw pod osłonami, które:
✔ są przystosowane do wysokich temperatur
✔ wyróżniają się większą pojemnością oraz lepszą wentylacją


Gdzie kupić trzmiele do zapylania?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką gamę uli trzmielich, różniących się ceną, ilością gniazd oraz warunkami stosowania, do których są przeznaczone.

Zastanawiasz się, czy zapylanie z wykorzystaniem trzmieli sprawdzi się w Twojej uprawie? Nie jesteś pewien które ule najlepiej sprawdzą się w Twojej uprawie? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni typ oraz optymalną ilość uli.

Do not delete this link