Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Trzmiele do zapylania

Zapylanie przez trzmiele to podstawowa kwestia dla osiągnięcia dobrych plonów. Bez niego większość upraw nie rozwija się optymalnie lub nie rozwija się w ogóle. Przenoszenie pyłku kwiatowego w większości upraw szklarniowych jest zależne od owadów (np. trzmieli), ale rośliny szklarniowe leżą poza zasięgiem naturalnego zapylania. Trzmiele do zapylania są wykorzystywane na całym świecie w profesjonalnym ogrodnictwie, zarówno pod osłonami jak i uprawach na wolnym powietrzu. Trzmiele zapewniają optymalne zapylenie roślin, a zapylanie z ich wykorzystaniem jest szybkie, wydajne i ekonomiczne. Sklep internetowy royalbrinkman.pl oferuje najwyższej jakości, zdrowe i silne trzmiele marki Agrobio.

Kup trzmiele dla Twojej uprawy:
Skuteczne zapylanie roślin - dlaczego warto stosować trzmiele?

Zapylanie przez trzmiele nie wymaga tyle nakładu ludzkiej pracy, więc jest znacznie tańsze niż np. zapylanie ręczne lub mechaniczne. Niskie koszty to jednak nie jedyna zaleta stosowania trzmieli. Zapylanie przez trzmiele jest efektywniejsze, a to prowadzi do osiągnięcia wyższych plonów i większych zysków. Ponadto, zapewnia lepszy rozwój roślin, a w związku z tym – więcej, większych i lepiej uformowanych owoców. Dalszym efektem zapylania jest szybsze dojrzewanie owoców, co skraca okres zbioru plonów i pozwala na ich zwiększenie.

 • Zalety stosowania trzmieli


  ✔ zwiększenie ilości plonów
  ✔ zmniejszenie zależności od warunków pogodowych
  ✔ ograniczanie kosztów pracy przy zapylaniu
  ✔ niska cena zapylania
  ✔ większa efektywność zapylania
  ✔ większe i lepiej uformowane owoce
  ✔ szybsze dojrzewanie owoców
  ✔ krótszy okres zbioru plonów

Trzmiele do zapylania w różnych uprawach

Trzmiele do zapylania są wykorzystywane w różnych uprawach w ogrodnictwie, przede wszystkim w uprawie pomidorów, zarówno w naturalnych warunkach oświetleniowych jak i w uprawach doświetlanych. Są również stosowane w uprawie cukinii, a także w uprawach sadowniczych (wiśnia, czereśnia, śliwa, jabłoń) oraz jagodowych (borówka amerykańska, malina, truskawka). Można ich użyć do następujących upraw:

Uprawy szklarniowe

Uprawy sadownicze

Uprawy jagodowe

✔ pomidor

✔ wiśnia

✔ borówka amerykańska

✔ pomidor doświetlany

✔ grusza

✔ truskawka

✔ cukinia

✔ brzoskwinia

✔ malina


✔ śliwa
Gdzie kupić trzmiele? 

W ofercie Royal Brinkman znajdują się trzmiele hiszpańskiej marki Agrobio, dostarczającej wysokiej jakości, silne trzmiele do zapylania. Firma Agrobio jest wiodącym na rynku producentem trzmieli i owadów pożytecznych, której siedziba mieści się w jednym z największych na świecie rejonów produkcji ogrodniczej - Almerii w Hiszpanii. Wieloletnie doświadczenie, współpraca z międzynarodową grupą specjalistów z branży oraz rygorystyczny system kontroli jakości zapewniają produkcję wysokiej jakości produktów.

Trzmiele do zapylania - cena i jakość Agrobio

Trzmiele Agrobio to przystępna cena i wysoka jakość uli. Ule 2- i 3- gniazdowe marki Agrobio wyróżniają się innowacyjnymi otworami wlotowymi do poszczególnych gniazd. Są one skierowane w różnych kierunkach, co zapobiega dezorientacji trzmieli wracających do ula. Każdy ul posiada również system otworów (zabezpieczonych siatką przeciw owadom), zapewniający optymalną wentylację ula. 

Ule z trzmielami - rodzaje

Standardowa populacja trzmieli obejmuje gniazdo z aktywną królową i rosnącą rodziną. Królowa kieruje życiem ula z pomocą robotnic, z których jedne wylatują z ula by zbierać pyłek dla larw, a drugie – zostają w gnieździe, by je budować i opiekować się larwami. Populacja trzmieli znajduje się w kartonie wyposażonym w dobrą wentylację, w którym znajduje się wkład z gniazdem oraz naczynie z zapasem pokarmu dla trzmieli. Istnieją dwa podstawowe typy uli: ul standardowy oraz ul specjalny - letni, nadający się do upraw w szklarniach i tunelach foliowych. Wersja letnia ula posiada dodatkowy system wentylacji, co czyni go bardziej przydatnym w wyższych temperaturach. Ule Agrobio wyróżniają się: Rodzaj ula należy dobrać do rodzaju uprawy. W naszej ofercie znajdziesz:

Ule zewnętrzne, do upraw w otwartym terenie (do sadów i upraw jagodowych), które wyróżniają się: 
✔ efektywnym zapylaniem nawet w niższych temperaturach oraz w pochmurne dni
✔ łatwym otwieraniem i wkładaniem gniazd (także w ulach 2- i 3- gniazdowych
✔ możliwością umieszczenia otworów wlotowych do poszczególnych gniazd w przeciwnych kierunkach, co zapobiega dezorientacji trzmieli wracających do ula
✔ budową zapewniająca ochronę trzmieli przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi (deszcz, rosa, niskie temperatury)

Ule zimowe do upraw pod osłonami, które:
✔ zawierają starsze i nieco lepiej rozwinięte trzmiele

Ule letnie do upraw pod osłonami, które:
✔ są przystosowane do wysokich temperatur
✔ wyróżniają się większą pojemnością oraz lepszą wentylacją
Masz pytanie dotyczące zapylania drzew owocowych przez trzmiele?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasza specjalistka udzieli odpowiedzi na Twoje pytania i pomoże wybrać odpowiednie ule do zapylania Twojej uprawy.


Dominika Strzempa
Dział Ochrony Biologicznej
Wyślij e-mail


Do not delete this link