Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Taśma sygnalizacyjna czerwona 100m x 15cm (Optiroll)

Do not delete this link

Taśma sygnalizacyjna czerwona 100m x 15cm (Optiroll)

Kod towaru: 210306359

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
skrzynka = 8 rolka, zwój
paleta = 30 skrzynka
paleta = 240 rolka, zwój
paleta = 240 szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Czerwone taśmy lepowe (sygnalizacyjne) przeznaczone są do wyłapywania i monitoringu muszki plamoskrzydłej (Drosophila suzukii), a także skoczków (Empoasca spp.), oraz szkodliwych pryszczarków (np. Dasineura oxicoccana). Szkodniki te przyciągane są za pomocą czerwonego koloru i przyklejają się do powierzchni lepowej taśmy. Intensywność wyłapywania można podwyższyć stosując je równocześnie z feromonami i płynnymi atrakantami.
Czerwone taśmy lepowe stanowią skuteczne narzędzie do monitorowania, masowego odłowu szkodników, a także jako jeden z elementów szerszego programu zwalczania szkodników. Taśmy są bezpieczne dla trzmieli i pszczół oraz innych organizmów pożytecznych.

Zakres stosowania
Wczesne wykrywanie występowania szkodnika i precyzyjne monitorowanie jego populacji to kluczowe elementy programów zintegrowanej ochrony przed szkodnikami. Czerwone taśmy lepowe stosowane są w uprawach:
- maliny
- truskawki
- borówki amerykańskiej
- papryki.

Zakres stosowania
Taśmy mogą być używane w wysokich temperaturach i w warunkach wysokiej wilgotności. Pokryte są silnym klejem odpornym na działanie promieniowania UV, co sprawia że są idealne zarówno do użytku w tunelach i szklarniach, jak w terenie otwartym.

Zalety czerwonych taśm lepowych:
- naukowo zoptymalizowany kolor, maksymalizujący ilość odławianych szkodników przy równoczesnej minimalizacji łapania owadów pożytecznych
- pokryte warstwą kleju o wysokiej przyczepności
- łatwe do zawieszania w uprawie.

Stosowanie czerwonych taśm lepowych w uprawach borówki amerykańskiej
Aby uzyskać najlepszy efekt, należy zawiesić taśmy pomiędzy słupkami szklarni na czas całego cyklu uprawowego. Taśmy powinny znaleźć się około 20 cm nad ziemią (lub 20 cm nad górną krawędzią doniczki w przypadku upraw doniczkowych).

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link