Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Tablica klej sygnalizacyjna czerwona [10x25cm] 10 szt.

Do not delete this link

Tablica klej sygnalizacyjna czerwona [10x25cm] 10 szt.

Kod towaru: 210306450

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

paczka
karton = 1000 szt.
paczka = 10 szt.
paleta = 50000 szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Czerwone tablice lepowe (sygnalizacyjne) przeznaczone są do wyłapywania i monitoringu muszki plamoskrzydłej (Drosophila suzukii), a także skoczków (Empoasca spp.), oraz szkodliwych pryszczarków (np. Dasineura oxicoccana). Szkodniki te przyciągane są za pomocą czerwonego koloru i przyklejają się do powierzchni lepowej tablicy. Intensywność wyłapywania można podwyższyć stosując je równocześnie z feromonami i płynnymi atrakantami.

Monitoring muszki plamoskrzydłej jest łatwiejszy i wygodniejszy za pomocą czerwonych tablic lepowych niż w pułapkach z płynem ponieważ mogą być dostrzeżone natychmiast, a wczesne wykrycie obecności szkodnika jest kluczowym elementem właściwej ochrony.

Zakres stosowania
Tablice mogą być używane w wysokich temperaturach i w warunkach wysokiej wilgotności. Pokryte są silnym klejem odpornym na działanie promieniowania UV, co sprawia że są idealne zarówno do użytku w tunelach i szklarniach, jak w terenie otwartym. Warstwa klejowa jest chroniona za pomocą wygodnego papieru, łatwego do odklejenia po umieszczeni tablicy w uprawie. Siatka nadrukowana po jednej stroie tablicy ułatwia liczenie szkodników.

Zalety czerwonych tablic lepowych:
- naukowo zoptymalizowany kolor, maksymalizujący ilość odławianych szkodników przy równoczesnej minimalizacji łapania owadów pożytecznych
- pokryte warstwą kleju o wysokiej przyczepności
- łatwe do zawieszania w uprawie.

Wskazówki dotyczące stosowania
Przed rozpoczęciem uprawy zaleca sie umieścić tablice lepowe na słupach lub roślinach na wysokości ok. 1 m nad ziemią, w odstępach co 5 m naokoło uprawy (ograniczenie inwazji z zewnątrz). Po zakończeniu okresu owocowania należy monitorować rośliny za pomocą jednej pułapki na 200 m2, w obrębie całej uprawy. Połączenie czerwonych tablic lepowych z pułapkami znacznie zwiększa skuteczność wychwytywania Drosophila suzukii.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link