Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Dyspenser feromonowy Cydalima perspectalis Ćma bukszpanowa

Do not delete this link

Dyspenser feromonowy Cydalima perspectalis Ćma bukszpanowa

Kod towaru: 181180713

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Pułapka feromonowa na ćmę bukszpanową

Pułapka feromonowa na ćmę bukszpanową to efektywne narzędzie do monitorowania występowania dorosłych osobnikó. Pomaga on wykryć szkodnika w uprawie oraz określać potrzeby wykonania zabiegów zwalczających.

Występowanie ćmy bukszpanowej

Ćma bukszpanowa (Cydalima perspectalis) jest szkodnikiem bukszpanów, a także niektórych gatunków drzew z rodziny dławiszowatych (Celastraceae). Drzewa te są często spotykane w ogrodach przydomowych i na terenach hotelowych, a także w historycznych ogrodach i przy kościołach.
Ćma bukszpanowa występuje w Azji, Europie i Ameryce Północnej i rozprzestrzeniła się poprzez handel porażonymi roślinami żywicielskimi. W zależności od warunków środowiskowych występują trzy lub więcej pokoleń rocznie. Larwy zimują w kokonach między liśćmi rośliny żywicielskiej, z których wychodzą na wiosnę. Wysoka liczba larw ćmy bukszpanowej może spowodować całkowitą defoliację roślin i ogromne straty ekonomiczne. Szkodniki te należy monitorować za pomocą pułapek feromonowych co tydzień, w miesiącach, w których latają dorosłe osobniki, w celu zaplanowania zabiegów i zmniejszenia szkód w uprawach.

Monitorowanie i wyłapywanie Ćmy bukszpanowej (Cydalima perspectalis)

Monitorowanie i wyłapywanie ciem jest nieodłącznym elementem integrowanej ochrony roślin.Wczesne sygnalizowanie ciem (motyli nocnych) ma duże znaczenie. Delta to pułapka feromonowa, w której można umieszczać różne kapsułki z feromonami płciowymi. Brinkman standardowo posiada w magazynie feromony przeciw gatunkom Chrysodeixis chalcites, Spodoptera exigua, Clepsis spectrana i Tuta absoluta.
Aby zamówić inne feromony, prosimy o kontakt ze swoim przedstawicielem lub oddziałem Brinkman.

Ten produkt zawiera feromony wabiące gatunek Cydalima perspectalis. Należy je umieścić w pułapce Delta z tablicą lepną. Na życzenie można je zamówić oddzielnie.
Kapsułki należy wymieniać co 5-6 tygodni.

Zalecenia dotyczące stosowania
Zaleca się stosowanie 4 pułapek na hektar.
W przypadku obszarów o dużym nasileniu szkodnika można zwiększyć gęstość pułapek.
Pułapki należy umieszczać na otwartej przestrzeni, na której rosną rośliny podatne na atak. Pułapki należy montować na wysokości od 1,5 do 2 metrów nad ziemią.

Zawartość opakowania
Masa netto: 0,7 g na feromon
Pojemność: 0,5 mg atraktanta na feromon

Sposób postępowania z feromonami
Feromony są bardzo delikatnym produktem, wymagającym odpowiednio ostrożnego traktowania. Pułapki z kapsułkami feromonowymi należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz nie dotykać ich gołymi rękami, ponieważ może to obniżyć skuteczność feromonu.

Przechowywanie i transport
Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w temperaturze -18 ° C maksymalnie 2 lata od daty produkcji. Jeśli produkt jest przechowywany w lodówce w temperaturze 4-6 ° C, może być przechowywany maksymalnie 1 rok od daty produkcji. Jeśli produkt będzie przechowywany dłużej i / lub w innych okolicznościach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link