Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Opryskiwacz szklarniowy - jak wybrać?

opryskiwacz szkarniowy
Ostatnia aktualizacja: 1.10.2021

Opryskiwacz szklarniowy pozwala na szybkie i efektowne wykonanie oprysku na dużej powierzchni szklarni. Aby dobrać odpowiedni opryskiwacz dla Twojej uprawy oraz wyposażyć go w niezbędne akcesoria, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Poniżej krok po kroku pomagamy wybrać odpowiedni opryskiwacz szklarniowy.


Krok 1: Wybór pistoletu lub belki do oprysku

Czy chcesz używać do oprysku belki czy pistoletu? Belka jest dobrym wyborem przy większych powierzchniach. Możesz wybrać belkę pionową lub poziomą. Pistolet będzie lepszy w przypadku mniejszych powierzchniach i do precyzyjnego oprysku.

Akcesoria i części do opryskiwaczy

Określenie rozmiaru belki do oprysku

Jeśli zdecydowałeś się na wybór belki do oprysku, kolejnym krokiem będzie określenie jej rozmiarów do rozmiarów uprawy. Pamiętya, że przy oprysku pionowym odstępy między dyszami powinny wynosić 35 cm, przy oprysku poziomym – 50 cm.

Krok 2: Obliczanie wydatku cieczy

Kolejnym krokiem w wyborze opryskiwacza jest oszacowanie wydatku cieczy, czyli ilości litrów cieczy roboczej, które opryskiwacz wydatkuje na minutę. Aby to zrobić, należy odnieśćsię do tabeli wydatku cieczy i pomnożyć liczbę dysz przez ilość litrów na minutę. Określenie całkowitego wydatku cieczy na minutę pozwoli Ci na wybór właściwej pompy. 

Krok 3: Określenie długości węża

Aby wybrać odpowiednią długość węża, należy określić długość i szerokość powierzchni, która będzie opryskiwana. Pod uwagę należy również wziąć obecność oraz rozmieszczenie rur. 

Krok 4: Określenie długości węża na zwijaczu

Oby określić długość węża na zwijaczu, należy wziąć pod uwagę długość nawy. Im dłuższa nawa, tym dłuższy powinien być wąż. Ustalając długość węża na zwijaczy, należy sprawdzić również tabelę spadku ciśnienia co 10 m węża.

Krok 5: Wybór rodzaju zwijacza

Wybór zwijacza zależy od Twoich własnych preferencji. Klientom opryskującym duże powierzchnie doradzamy zwijacze sprężynowe lub elektryczne, ponieważ można na nie nawinąć dłuższy wąż. Możliwy jest wybór różnych zwijaczy: ręcznych, sprężynowych i elektrycznych.

Krok 6: Wybór pompy

W kolejnym kroku należy dokonać wyboru pomiędzy pompą pompą membranową a nurnikową. Pompa membranowa nadaje się do cieczy o większej lepkości, do herbicydów oraz siarki wapiennej. Pompa nurnikowa jest przeznaczona do stosowania przy wyższym ciśnieniu i bardzo dobrze sprawdza się przy opryskach w ogrodnictwie.

Krok 7: Określenie wielkości zbiornika

Wielkość zbiornika zależy przede wszystkim od powierzchni, którą będziesz opryskiwać oraz tym jak często konieczne będzie napełnianie zbiornika. Zbiorniki są dostępne w pojemnościach 60, 120, 200, 400, 600, 1000, 1500 i 2000 litrów.

Opryskiwacze Empas

Czy masz dodatkowe pytania?

Technicy Royal Brinkman
Jeśli potrzebujesz pomocy naszego specjalisty, skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to możliwe.Do not delete this link