Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Automatyzacja przesadzania młodych roślin - Visser

Pic-o-mat
Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021

Jeśli chcemy myśleć o rozwoju gospodarstwa, w dzisiejszych czasach wprowadzenie automatyzacji staje się konieczne. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu sadzenia zaplanowanej ilości roślin. Przygotowanie roślin do obrotu zajmuje mniej czasu, a w szczycie sezonu, kiedy popyt jest największy, można skupić się na ich sprzedaży.
Transplanter jest urządzeniem do automatycznego przesadzania roślin, z multiplatów źródłowych do multiplatów docelowych lub doniczek. Przesadzanie roślin odbywa się w sposób automatyczny, dzięki komputerowi sterującemu, który może przechowywać do 50 kombinacji sadzenia.

Transplanter Visser PC 11

Transplanter może być połączony z dowolną doniczkarką. Przesadzanie odbywa się za pomocą 2, 4 lub 6 głowic chwytnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przesadzać rośliny z multiplatów bezpośrednio do doniczek, bezpośrednio na doniczkarce. Prędkość sadzenia w głównej mierze zależy od szybkości pracy doniczkarki, ale również od wielkości bryły korzeniowej i wysokości przesuwu głowic. Za pomocą tego transplantera można posadzić nawet 10 roślin w jednej doniczce, tworząc dowolny wzór.

Transplanter Visser Pic-O-Mat Greenline

Rewolucyjna wydajność i ogromna precyzja sadzenia, w połączeniu z dużą elastycznością transplantera. Idealne rozwiązanie dla wymagającego producenta. Z transplanterem Visser Pic-O-Mat Greenline możliwe jest sadzenie roślin w doniczkach przygotowywanych w doniczkarce, w doniczkach ustawiony w rakach transportowych oraz wielodoniczkach. Wyposażony jest w 6-24 głowic sądzących. Wszystkie głowice zamontowane są na jednej belce, ale każda z głowic ma swój oddzielny napęd. Daje to ogromne możliwości przy ustawianiu kombinacji sadzenia, przy zachowaniu wysokiej wydajności. Belka z głowicami sadzącymi może wykonać do 1700 cykli na godzinę. Przy 12 chwytakach daje to nam do 20400 roślin na godzinę.
Transplanter wyposażony jest w intuicyjny i prosty w obsłudze ekran dotykowy. Za jego pomocą można zmieniać wszystkie ustawienia sadzenia oraz sprawdzać wydajność.
Przy produkcji mniejszych partii roślin możliwa jest zmiana programu, bez konieczności zatrzymywania maszyny lub korekcji mechanicznej ustawień.

Selekcja sadzonek: Visser Select-O-Mat

Maszyna służy do selekcji sadzonek roślin uprawianych w multiplatach. Multiplaty źródłowe z roślinami będą ustawiane na przenośniku zasilanym ręcznie. Przenośnik zasilający przenosi multiplaty nad jednostkę wypychającą (push-up unit). W tym miejscu rośliny wypychane są do góry, tak aby umożliwić klasyfikację każdej rośliny oddzielnie. Każda sadzonka zostaje obrócona o 180 stopni. Podczas obrotu każdej roślinie zostają zrobione zdjęcia umożliwiające dokładną klasyfikację roślin, ze względu na wyliczoną średnią powierzchnię liści, wysokość sadzonki lub kolor. Po sklasyfikowaniu, sadzonki zostają pobrane przez głowice chwytające. Każda głowica jest sterowana oddzielnie. Za pomocą głowic chwytających sadzonki przenoszone są do multiplatów docelowych. Zadaniem maszyny jest klasyfikacja sadzonek na 3 różne kategorie + 1 odpad.
Zdjęcie: Seect-O-Mat-square

Masz pytanie?

Jeśli chciałbyś zadać pytanie, wypełnij i wyślij poniższy formularz - w dni robocze postaramy się skontaktować z Tobą w ciągu 24 godzin!Do not delete this link