Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukaszZmniejszenie presji Pythium w uprawie ogórka dzięki Moleaer i Huwa San

- Maurice Ruhl, Kierownik produkcji w firmie Van Gog w Austen-Heusden


Firma Van Gog to jedno z pierwszych gospodarstw, w których zastosowano generator nanopęcherzyków powietrza Moleaer w połączeniu z dodawaniem do wody Huwa-San TR-50 w celu poprawy jakości wody do nawadniania. Połączenie tych produktów pozwala osiągnąć bardzo dobre rezultaty w ochronie przed Pythium w uprawie ogórka.

Jakość wody kluczem do zmniejszenia presji Pythium


„Jeszcze nie widziałem takiego wzrostu uprawy, jak w tym roku. Presja chorób grzybowych została wyraźnie zmniejszona, a wzrost roślin jest bardziej stabilny” – mówi Maurice Ruhl, kierownik produkcji w firmie Van Gog – „W naszych szklarniach produkujemy ogórki wysokopienne na powierzchni 12,5 ha. W miesiącach letnich często występuje u nas Pythium – wyższe temperatury sprzyjają rozwojowi tej choroby. Równocześnie, oferta środków ochrony, które możemy stosować, staje się coraz bardziej ograniczona. Jako, że Pythium rozprzestrzenia się za pośrednictwem wody, w ubiegłym roku postawiliśmy na poprawę jakości używanej przez nas wody.”

"Pythium rozprzestrzenia się za pośrednictwem wody"

- Maurice Ruhl, kierownik produkcji w firmie Van Gog.


Dwutorowa ochrona

Firma Van Gog przyjęła "dwutorowe" podejście do poprawy jakości wody w uprawie. "Woda, którą pompujemy ze studni, nie ma optymalnej jakości, ponieważ zawiera dużo żelaza. Poddajemy ją odżelazianiu i podgrzewamy, ale powoduje to znaczne obniżenie poziomu tlenu. Aby poprawić jakość wody, przeszliśmy na wzbogacanie jej w tlen za pomocą instalacji Moleaer w połączeniu z dodawaniem do wody nadtlenku wodoru stabilizowanego srebrem." Wprowadzenie takiego rozwiązania doradzili specjalista ds. higieny Jasper Verhoeven i specjalista ds. technicznych René Mondt z Royal Brinkman.


Dlaczego Moleaer?


Rene Mondt, specjalista techniczny Royal Brinkman, wyjaśnia, dlaczego w firmie Van Gog zdecydowano się na wzbogacenie wody w tlen za pomocą systemu Moleaer: "Z powodu niskiej zawartości tlenu w wodzie wyjściowej w gospodarstwie Van Gog, dodanie do wody nanopęcherzyków tlenu przynosi wyraźne korzyści. System Moleaer wytwarza i wprowadza do wody pęcherzyki o średnicy 100 nanometrów. Urządzenie Moleaer pozwala uzdatniać wodę w zbiorniku, znacznie zwiększając w niej poziom tlenu”. Maurice Ruhl: "Widzimy, że po uruchomieniu instalacji zawartość tlenu wzrosła o 10 do 15 miligramów na litr."

"Zasygnalizowano znaczny spadek liczby patogenów po dozowaniu Huwa-San TR-50"

- Jasper Verhoeven, specjalista ds. higieny

Dlaczego Huwa-San TR-50?

W celu usunięcia z instalacji biofilmu z glonów, grzybów i bakterii, Maurice Ruhl dodaje do wody Huwa-San TR-50. Jasper Verhoeven: "Huwa-San TR-50 to środek dezynfekujący, będący nadtlenkiem wodoru stabilizowanym srebrem. Dzięki temu ten nadtlenek wodoru jest bardziej stabilny, działa dłużej i znacznie skuteczniej, niż konwencjonalny nadtlenek wodoru. Działa w całej instalacji, od ujęcia wody do ostatniego kroplownika. Instalację w firmie Van Gog nadzorujemy wspólnie z firmą Roam Technology, producentem Huwa-San TR-50. Monitorujemy jakość wody i w razie potrzeby wprowadzamy poprawki na podstawie regularnych analiz wody w szkółce. Maurice Ruhl zasygnalizował ostatnio znaczny spadek liczby patogenów i ma znacznie mniej problemów z Pythium.Efekty po uruchomieniu instalacji


Unikalne połączenie tych dwóch technik w celu poprawy jakości wody w gospodarstwie Van Gog przynosi dobre rezultaty. Maurice Ruhl: "Widzimy nadzwyczajnie stabilny wzrost, rośliny ogórka radzą sobie bardzo dobrze. Jeszcze nie widziałem takiego wzrostu uprawy, jak w tym roku. Inwestycja w system nanopęcherzyków Moleaer oraz zastosowanie nadtlenku wodoru stabilizowanego srebrem dają doskonały wkład w zwalczanie i zapobieganie Pythium."
Masz pytanie dotyczące urządzenia Moleaer?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Grzegorz Surman

Wyślij e-mail
Do not delete this link