Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukaszMechanizacja likwidacji pędów w uprawie malin z Bio Chopper
w Fieldstone Investments II


Przerzedzanie malin w trakcie uprawy oraz usuwanie pędów w celu odmładzania roślin wiąże się z wytworzeniem dużej objętości odpadów oraz koniecznością ich przewożenia i składowania. Wymaga to też nakładów pracy – co w przypadku zabiegów przypadających na szczyt sezonu może być trudne do zorganizowania, zwłaszcza przy rosnących kosztach zatrudnienia. W związku z tym, plantatorzy coraz częściej szukają rozwiązań pozwalających obniżyć koszty oraz usprawniających pracę. Jednym z nowych rozwiązań, znajdujących zastosowanie w uprawie maliny, jest Bio Chopper Compact.

BioChopper Compact w uprawie malin

  • Nazwa gospodarstwa: Fieldstone Investments II, Plantacja Borowa 
  • Uprawa: malina pod osłonami
  • Data instalacji: wrzesień 2022
  • Nazwa urządzenia: Bio Chopper Compact
  • Cel inwestycji: usprawnienie likwidacji roślin po zakończeniu uprawy, zmniejszenie objętości odpadów roślinnych
We wrześniu 2022 roku firma Royal Brinkman miała przyjemność dostarczyć i uruchomić urządzenie Bio Chopper Compact na plantację maliny należącą do spółki Fieldstone Investments II. Plantacja Borowa o powierzchni 70 ha obejmuje uprawę maliny i truskawki pod osłonami oraz borówki amerykańskiej.

Nawet o 80% mniejsza obiętość odpadów roślinnych

Zadaniem Bio Chopper Compact jest szatkowanie roślin usuwanych z uprawy po zakończeniu sezonu. Maszyna pozwala zmniejszyć objętość odpadów roślinnych nawet o 80%. Pozwala to znacznie obniżyć koszty pracy i transportu, a rozdrobniony materiał może być wykorzystywany jako zrębka pod rośliny.
  • Pędy z tunelu są transportowane z tunelu do Bio Choppera na matach

  • Zrębki trafiają bezpośrednio na przyczepę ciągnika

  • Pędy rozdrobnione przez Bio Chopper Compact

Jak działa Bio Chopper Compact?


Rośliny zostają umieszczone na matach które są zwijane i jednocześnie transportują rośliny do szatkownicy. Stamtąd rozdrobniony materiał trafia do pojemnika, który może być opróżniany za pomocą wózka widłowego lub bezpośrednio na przyczepę.

Bio Chopper Compact ma przyjazny dla użytkownika interfejs, jest zbudowany zgodnie z najnowszymi wymogami bezpieczeństwa, a jego wydajność wynosi 2.500-5.000 m2 na godzinę (w zależności od ustawień i warunków na plantacji). Maszyna ta jest wyposażona w automatyczną jednostkę do ostrzenia noży, hydrauliczny przesuwny zespół rozdrabniający do konserwacji i czyszczenia, obrotową rurę wyrzutową i opcjonalnie może być wyposażona w wykrywacz metalu, zdalne sterowanie i oświetlenie robocze. Dzięki niewielkim rozmiarom Bio Chopper Compact doskonale sprawdza się w warunkach o ograniczonej przestrzeni pracy.

Masz pytanie dotyczące urządzenia Bio Chopper?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Grzegorz Surman

Wyślij e-mail
Do not delete this link