Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Nabór wniosków o dofinansowanie nawadniania gospodarstwaOd 31 stycznia do 1 marca 2023 roku można składać wnioski o wsparcie na modernizację gospodarstwa rolnego na nawadnianie w ramach PROW 2014-2020. Maksymalna kwota pomocy to 100 000 zł na jednego beneficjenta i jedno gospodarstwo.

Zgodnie z opublikowanym w dniu 16 stycznia 2023 r. ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" PROW 2014-2020, w terminie od dnia 31 stycznia do dnia 1 marca 2023 r. prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy dla operacji realizowanych w obszarze nawadniania w gospodarstwie.

Co obejmuje dofinansowanie?

Pomoc będzie przyznawana w postaci dofinansowania poniesionych kosztów na realizację danej inwestycji. Poziom dofinansowania wynosi standardowo 50% poniesionych kosztów kwalifikowanych, obejmujących m.in.:
 • wykonania ujęć wody,
 • zakup nowych maszyn i urządzeń wykorzystywanych do nawadniania w gospodarstwie,
 • budowę albo zakup elementów infrastruktury technicznej niezbędnych do nawadniania w gospodarstwie
 • wykonanie nowego nawodnienia,
 • ulepszenie istniejącej instalacji nawadniającej,
 • ulepszenie instalacji nawadniającej wraz z powiększeniem nawadnianego obszaru.
 • Zbiorniki do magazynowania wody

  W gospodarstwie ogrodniczym konieczny jest stały dostęp do wody. Z uwagi na kurczące się jej zasoby oraz zagrożenie suszą, jest to coraz istotniejsze. Praktycznym i sprawdzonym rozwiązaniem magazynowania wody są wolnostojące zbiorniki. Trzeba jednak zwrócić uwage na to, aby były zbudowane z certyfikowanych materiałów, aby uniknąć uszkodzeń. Nasi technicy chętnie podzielą się wiedzą na temat budowy zbiorników oraz przygotują spersonalizowaną ofertę.

 • Urządzenie do napowietrzania wody: Moleaer

  Generator nanopęcherzyków tlenu firmy Moleaer szybko zwiększa i utrzymuje stałą zawartość rozpuszczonego tlenu w zbiornikach wodnych oraz w wodzie do nawadniania. Pozwala to na skuteczne napowietrzenie wody bez wzrostu kosztów, w porównaniu z tradycyjnymi technikami, ponieważ zużycie energii jest znacznie niższe, co potwierdzają niezależnie badania. Nanopęcherzyki tlenu poprawiają jakość wody i zapewniają wyższy poziom tlenu bezpośrednio w strefie korzeniowej, co nie jest możliwe przy tradycyjnych metodach napowietrzania.

 • Systemy nawadniające i dozujące

  Systemy nawadniające są podstawą w uprawach ogrodniczych. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie jak najlepszego plonu, przy minimalnych nakładach. System nawadniania kroplowego składa się z szeregu elementów, które razem tworzą kompletny układ, doprowadzający optymalne ilości wody i pożywki do każdej rośliny. Oprócz widocznych w uprawie linii kroplujących oraz kroplowników na instalację nawadniającą składają się również rury zasilające, magistrale, kolektory, filtry, zawory czy różnego rodzaju złączki.

Instrukcja wypełnienia wniosku, sam wniosek oraz lista wymaganych dokumentów są dostępne na stronie ARIMR.
Informacje na temat typu operacji „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” PROW 2014–2020 udzielane są w Oddziałach Regionalnych ARiMR i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 38 00 84 oraz 22 595 06 11.

Potrzebujesz wyceny?

Jeśli potrzebujesz wyceny inwestycji, skontaktuj się z nami, wypełniając poniższy formularz. Nasi technicy chętnie przygotują dla Ciebie ofertę.Do not delete this link