Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Mulcz szkółkarski 80L

Do not delete this link

Mulcz szkółkarski 80L

Kod towaru: P04020521

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

paleta
paleta = 45 szt.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Mulcz szkółkarski to naturalny produkt (wiórki sosnowe) pochodzący z drzew iglastych, zabarwiony neutralnymi dla środowiska barwnikami i chelatami żelaza. Średnica pojedynczych wiórków dochodzi do 1,5 cm. Główną korzyścią wynikającą z mulczowania jest ograniczenie występowania chwastów, a także wątrobowców, glonów i mchów.
Mulcz umożliwia też utrzymanie stabilnej temperatury i wilgotności podłoża. Zwięzła wierzchnia warstwa mulczu zmniejsza parowanie wody z podłoża, obniżając w ten sposób ilość wody potrzebnej do podlewania. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym, zimą stanowi ochronę przed przemarzaniem, a latem przed nadmiernym nagrzewaniem się podłoża. Zapobiega negatywnemu oddziaływaniu czynników zewnętrznych na glebę, takich jak woda i wiatr. Poprawia właściwości fizyczne i chemiczne gleby oraz minimalizuje rozwój chwastów. Przeznaczony do stosowania w uprawach pojemnikowych oraz w gruncie.

Zalety stosowania mulczu:
- mniejsze zużywanie wody
- redukcja kosztów plewienia
- możliwość wykorzystywania do każdej doniczki
- ekologiczny, biodegradowalny produkt.

Uprawy w gruncie
Mulcz może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb. W przypadku gleb ciężkich umożliwia ich większe napowietrzenie. Na glebach lekkich zwiększa ilość zatrzymywanej wody, ułatwiając uzyskanie pożądanej struktury. Stwarza optymalne warunki dla rozwoju mikroflory.

Uprawy pojemnikowe
Najlepiej stosować go tuż po posadzeniu roślin do doniczek. Mulczowanie może być wykonywane ręcznie lub maszynowo, przez wszelkiego typu obsypywarki. Należy stoosować warstwę grubości 2-4 cm. Po posadzeniu należy intensywnie podlać pojemnik z rośliną, podłożem i mulczem, koniecznie od góry, dzięki czemu uzyskamy lepsze przyleganie do podłoża.

Uwaga
Na skutek stosowania mulczu może wzrosnąć zapotrzebowanie na nawozy azotowe.

Przechowywanie
Przechowywać w opakowaniach foliowych, w suchym i zacienionym miejscu.

Środki ostrożności
Podczas rozsypywania stosować rękawice ochronne. W przypadku zaprószenia oka produktem należy przemyć je obficie czystą wodą. W razie przypadkowego spożycia należy zasięgnąć porady lekarza.
Przy stosowaniu środka poprawiającego właściwości gleby należy zachować podstawowe środki ostrożności.

Do not delete this link