Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Priva - komputer klimatyczny do Twojej szklarni

Priva
Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022

Komputery klimatyczne Priva to nowoczesne urządzenia, które z bardzo dużą dokładnością regulują wszystkie aspekty klimatu szklarni: od temperatury, przez wilgotność powietrza, aż po natężenie światła i poziom CO2. Dostępna w Royal Brinkman oferta produktów Priva, obejmuje szereg eksperckich rozwiązań w obszarze zarządzania klimatem szklarni. Zapewniają one precyzyjną kontrolę nad klimatem w szklarni i stanowią klucz do zwiększenia wydajności uprawy oraz poprawy jakości plonów.


Systemy Priva dostosowywane są do specyfiki każdego gospodarstwa ogrodniczego, z uwzględnieniem istniejących rozwiązań technicznych, rozmiaru inwestycji oraz indywidualnych potrzeb. Specjaliści z Royal Brinkman stanowią wsparcie na każdym etapie realizacji projektu, od doboru rozwiązań aż po instalację i serwis. Jeśli jesteś zainteresowany montażem systemów Priva w Twoim gospodarstwie, skontaktuj się z naszym specjalistą lub poproś o ofertę.
Kontrola klimatu na najwyższym poziomie


Produkcja warzyw, owoców i kwiatów niesie ze sobą wiele codziennych wyzwań. Wydajne prowadzenie uprawy wymaga podejmowania odpowiednich działań, zarówno w krótkoterminowej, jak i długoterminowej perspektywie. Odpowiednia pielęgnacja w połączeniu z optymalnym klimatem i właściwą gospodarką wodną pozwala na zachowanie kontroli and rozwojem uprawy. Dzięki temu rośliny są utrzymywane w stanie równowagi, a zachodzące w nich procesy następują w pożądanym tempie. Właściwe sterowanie klimatem pozwala na zarządzanie etapem wzrostu roślin, stwarzając warunki stymulujące rośliny do wzrostu wegetatywnego, bądź generatywnego. Odpowiedni klimat w szklarni zwiększa też odporność roślin na choroby, ograniczając do minimum czynniki ryzyka, takie jak nieodpowiednia wilgotność czy temperatura.

Dzięki rozwiązaniom Priva, zarządzanie strategią klimatyczną w szklarni jest łatwe i intuicyjne. Korzystając z Priva zapewniasz sobie pełną krontrolę nad warunkami klimatycznymi w Twojej szklarni.


Co zyskujesz dzięki rozwiązaniom Priva?

✔ Kontrolę wszystkich aspektów zarządzania klimatem, energią i nawadnianiem
✔ Łatwe planowanie procesów zachodzących w szklarni
✔ Najlepsze rozwiązania dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb
✔ Wszystkie dane o Twojej uprawie dostępne na wyciągnięcie rękiInteligentne wykorzystanie wody

Doskonała kontrola wszystkich procesów szklarniowych

Bezpośredni wgląd w dane o procesach, pracy i stanie uprawy

Pełna integracja systemów szklarniowych


W pełni zintegrowany system automatyzacji ogrodniczej oznacza, że ​​wszystkie urządzenia w szklarni współpracują ze sobą, aby osiągnąć optymalną warunki dla upraw. Otwory wentylacyjne, ekrany, dozowanie CO2, dozowanie wody i wiele innych systemów są zrównoważone, aby stworzyć idealne środowisko. A ponieważ wszystkie są ze sobą połączone, możesz przeglądać wszystkie procesy i ustawienia na jednym urządzeniu, takim jak smartfon.

Eksperckie wsparcie w instalacji i serwisie


Ogromną zaletą systemów komputerowych Priva jest możliwość ciągłego udoskonalania. Dzięki niej możesz ciągle rozwijać swój system, co bezpośrednio wpyłwa na jakość Twojej uprawy. Zamawiając serwis Priva w Royal Brinkman, otrzymujesz dostęp do profesjonalnej obsługi, oryginalnych części i masz pewność, że wszystko będzie działało, jak należy. Doświadczeni eksperci w zaskresie instalacji i obsługi Priva pomogą Ci wybrać, skonfigurować i zainstalować systemy oraz wesprą w ich serwisie oraz dalszym rozwoju instalacji.

Jaki komputer klimatyczny Priva wybrać?


Rozwiązania do zarządzania klimatem Priva zostały przygotowane tak, by odpowiadać na zróżnicowane potrzeby gospodarstw ogrodniczych. Sprawdzają się w różnego rodzaju uprawach - od warzyw, przez rośliny ozdobne aż po owoce miękkie. W zależności od tego jak bardzo zaawansowanej i kompleksowej kontroli nad warunkami klimatycznymi potrzebujesz możesz wybrać odpowiedni komputer Priva - najbardziej zaawansowany komputer klimatyczny dla ogrodnictwa Priva Connext bądź podstawowy komputer startowy Priva Compass. Ponadto, komputery klimatyczne Piva mogą być rozbudowane o dodatkowe moduły, które pozwolą Ci stworzyć komputer klimatyczny skrojony na miarę Twoich potrzeb.  • Priva Connext - najbardziej zaawansowany komputer klimatyczny

  Komputer klimatyczny Priva Connext to zaawansowane urządzenie, pozwalające na kompleksową optymalizację procesu produkcyjnego. Jest wyposażony w moduły automatycznie przewidujące warunki wpływające na uprawę i na bieżąco optymalizuje wszystkie istotne parametry. Dzięki temu nie tylko zwiększa produkcję i poprawia jakość plonów, lecz również maksymalizuje efektywność wykorzystania zasobów naturalnych. System Priva Connext pozwala na kontrolę wentylacji, instalacji cieniujących, oświetlenie, ogrzewanie, systemy nawilżania i uzdatniania powietrze, kotły, generatory energii, wymienniki, zbiorniki buforowe, urządzenia do dezynfekcji pożywki i dozowania nawozów.

  Priva Connext umożliwia:

  • zwiększenie produkcji owoców dzięki optymalnemu dozowaniu wody
  • intuicyjną kontrolę wszystkich procesów szklarniowych
  • centralne monitorowanie wszystkich systemów automatyzacji ogrodnictwa,
  • zdalny monitoring procesów
  • kompleksowe analizy zorientowane na optymalizację produkcji
  • nowoczesne rozwiązania oparte o obszerne biblioteki sterujące: strategię PAR, 24-godzinną strategię temperatury, moduł równowagi wilgotności
  • integrację z systemami Priva: Priva Office Direct, Priva Operator, Priva Alarms, Priva FS Performance.

 • Priva Compass - przyjazny komputer startowy

  Priva Compass to nowoczesny komputer klimatyczny, pozwalający na regulację nawodnienia, temperatury, wilgotności, naświetlenia oraz poziomu CO2. Jest wyposażony w modułowe oprogramowanie o przyjaznym dla użytkownika interfejsie, który zapewnia łatwość codziennej obsługi. Wbudowany moduł do łączenia z siecią wi-fi pozwala na wygodne monitorowanie procesu produkcyjnego o każdej porze dnia, nie tylko lokalnie, lecz również w chmurze. Dzięki temu możesz kontrolować i regulować klimat w szklarni zawsze wtedy, gdy zajdzie potrzeba. Przejrzysty i czytelny sposób prezentacji danych pozwala szybko skontrolować najważniejsze parametry klimatyczne w szklarni.

  Zalety komputera Priva Compass:

  • Doskonały do małych i średnich gospodarstw
  • Łątwy w instalacji
  • Wygodny w korzystaniu i obsłudze
  • Elastyczny dzięki modułowemu sprzętowi i oprogramowaniu
  • Dostępny lokalnie oraz w chmurze
  • Ekonomiczny, w przystępnej cenie

  Komputer klimatyczny Priva Compass dostępny jest w dwóch wersjach: Priva Compass 2S i Priva Compass 4S. Wariant 2S zawiera do trzech wolnych miejsc dla modułów wejść/wyjść, zaś 4S - do sześciu wolnych miejsc. 

Akcesoria do urządzeń Priva

Systemy uzupełniające Priva


Komputery klimatyczne Priva mogą być uzupełniane od dodatkowe systemy, pozwalające na bardziej zaawansowaną koordynację procesów szklarniowych. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się:
 • Priva Office Direct - aplikacja pozwalająca na zdalne sterowanie procesami w szklarni 
 • Priva Operator - platforma do optymalizacji uprawy (zapisująca dane w chmurze)
 • Priva Alarms - usługa obsługująca powiadomienia na telefon
 • Priva FS Performance - system do zarządzania procesami związanymi z pracą


Priva Office Direct

Priva Office Direct pozwala na optymalizację upraw i klimatu w szklarni. Za jej pośrednictwem możesz monitorować i usprawniać wszystkie powiązane ze sobą procesy, zachodzące w szklarni. Spersonalizowany układ kokpitów i wykresów pozwala na wyodrębnienie danych, które są dla ciebie istotne. Oprogramowanie jest kompatybilne z Priva Connext.


Priva Operator

Priva Operator pozwala na zdalne zarządzanie systemami w szklarni, za pomocą smartfona lub tabletu. Oprogramowanie to umożliwia bieżący w wgląd w stytuację klimatyczną w Twojej szklarni oraz wygodne zarządzanie procesami w niej zachodzącymi.


Priva Alarm

Priva Alarms to usługa, dzięki której otrzymuejsz alarmy i powiadomienia na telefon od systemów Priva Connext, Priva Office Direct i Priva FS Performance (jeśli jest on dostępny). Dzięki niej jesteś na bieżąco informowany o zdarzeniach w szklarni, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz.


Priva FS Performance

Pulpity FS pozwalają na monitorowanie wydajności pracowników. Podczas pracy skanują oni czytnikami przypisane do siebie chipy, co pozwala skojarzyć czytnik z imieniem i nazwiskiem oraz wykonywaną czynnością. Dane są przekazywane na serwer w czasie rzeczywistym, pozwalają więc na bieżącą kontrolę i jeszcze lepszą koordynację procesów.


Priva Vialux

Priva Vialux to system do dezynfekcji pożywki, który zwalcza grzyby, bakterie, nicienie i wirusy z wykorzystaniem światła UV. Napromieniowanie bakterii i grzybów światłem ultrafioletowym ingeruje w ich DNA i prowadzi do ich zniszczenia. Wykorzystanie tej techniki pozwala zwalczyć szkodliwe mikroorganizmy bez konieczności wykorzystywania środków chemicznych.
 

Moduły sterujące Priva


Obok szeregu aplikacji i usług, Priva opracowała obszerną bibliotekę sterującą, która pozwala na stowrzenie optymalnych warunków dla każdej uprawy. Przygotowane przez Priva modele sterujące opracowane są w oparciu o zaawansowane modele komputerowe, stworzone na bazie wieloletnich dościwadczeń i badań. Moduły dostępne w ramach biblioteki sterującej Priva:
 • Strategia PAR - pozwala na optymalizację oświetlenia, poprzez stały monitoring warunków oświetleniowych oraz sterowanie oświetleniem oraz systemami cieniującymi. 
 • 24-godzinna strategia temperatury - pozwala ona na monitorowanie warunków temperaturowych tak, by osiągnąć pożądane wartości w cyklu 24-godzinnym. Zarządzanie temperaturą odbywa się poprzez skoordynowaną pracę ogrzewania i wentylacji. 
 • Moduł równowagi wilgotności - dzięki systemowi czujników wilgotności powietrza oraz podłoża, a także wagi i zużycia wody opracowywane są dane o warunkach wilgotonościowych w szklarni. Na podstawie tych danych modyfikowane są ustawienia dotyczące nawadniania i nawożenia. Moduł ten jest szczególnie przydatny w produkcji owoców miękkich.


Akcesoria


Masz pytanie dotyczące systemów Priva?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązania Priva do Twojej uprawy.Paweł Sobiecki
Wyślij e-mail

Do not delete this link