Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Do not delete this link

Ukorzeniacze

Ukorzeniacze Rhizopon stymulują rozwój korzeni sadzonek liściowych i pędowych. Są stosowane w produkcji sadzonek roślin doniczkowych, szkółkarskich i bylin. Stosowanie ukorzeniaczy jest najpopularniejszą metodą pobudzania sadzonek do wytwarzania korzeni równocześnie i równomiernie. Ukorzeniacze Rhizopon dostępne są w formie proszku (pudru) lub tabletek do sporządzania roztworu.

13 znalezionych produktów
 NazwaCena jednostkowa netto  IlośćJednostka sprzedaży
Rhizopon AA 0,5% 100 g
150518072
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 0,5% 500 g
150518081
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 1% 100 g
150518064
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 1% 500 g
150518056
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 2% 100 g
150518099
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 2% 500 g
150518102
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 50 mg 20 tabletki
150518285
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon AA 50 mg 200 tabletki
150518293
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon chryzotek beige (beżowy) 0,4% 10 kg
150503342
Cena jednostkowa netto:
worek
Rhizopon chryzotek beige (beżowy) 0,4% 500 g
P00000008
Cena jednostkowa netto:
puszka
Rhizopon chryzotop zielony 0,25% 10 kg
150503458
Cena jednostkowa netto:
karton
Rhizopon chryzotop zielony 0,25% 500 g
P00010006
Cena jednostkowa netto:
szt.
Ukorzeniacze Rhizopon - porady, tabele ukorzeniania
P00000033
Wyniki 1 – 13 z 13
Pokaż
Do not delete this link

Czy warto stosować ukorzeniacz?

Stosowanie ukorzeniaczy jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku produkcji sadzonek roślin, które trudno się ukorzeniają. Ponadto, niesie ono ze sobą dodatkowe zalety: korzenie są wytwarzane równomiernie, są bardziej jednorodne i lepiej uformowane, a do tego wytwarzane zostają szybciej. Ważna jest szybkość ukorzeniania: im szybszy rozwój korzeni, tym wcześniej sadzonki mogą same pobierać wodę. Istotne jest, żeby sadzonki były wyrównane, aby zapobiec opóźnianiu produkcji przez jakiekolwiek czynniki zewnętrzne. „Lepsze” ukorzenianie oznacza, że sadzonka wytwarza korzenie wokół całej łodygi, pokrywając powierzchnię kilku centymetrów, a nie tworzy pojedynczych korzeni tu i ówdzie. Jedynie z dobrze ukorzenionej sadzonki rozwinie się dobrej jakości roślina.

Zastosowanie ukorzeniaczy jest niezbędne dla jedno- i wieloletnich odmian roślin rabatowych, które są trudne do ukorzenienia. Royal Brinkman oferuje szeroką gamę ukorzeniaczy Rhizopon, Chryzotop i Chryzotek.

Jaki ukorzeniacz do sadzonek?

Wybór ukorzeniacza podyktowany jest przede wszystkim rodzajem sadzonki oraz gatunkiem rośliny, która ma być ukorzeniana. Ukorzeniacze Rhizopon typu AA przeznaczone są do sadzonek zdrewniałych  oraz sadzonek iglaków. Dzięki podwyższonemu stężeniu auksyn wyróżniają się one wyższą skutecznością niż dostępne na rynku ukorzeniacze typu A, AB lub B. Jeśli szukasz odpowiedniego ukorzeniacza do iglaków, tui, róży lub innych roślin ozdobnych, przeczytaj obszerny artykuł o ukorzenianiu sadzonek.  

Ukorzeniacz - jak stosować?

Istnieje kilka podstawowych metod stosowania ukorzeniacza. Najpopularniejsze z nich to: zanurzanie w proszku ukorzeniającym, zasysanie roztworu, absorbcja roztworu lub całkowite zanurzenie sadzonki w roztworze ukorzeniacza. 


Rhizopon jako hormon ukorzeniający

Wśród ukorzeniaczy Rhizopon znajduje się kilka produktów opartych na jednej substancji aktywnej w postaci kwasu 5-(3- indolilo)masłowego (IBA). Jest on auksyną naturalnie występującą w roślinach. Auksyny są hormonami roślinnymi odpowiedzialnymi za wzrost roślin, w tym stymulowanie rozwoju korzeni.
Dostępność różnych stężeń i formulacji pozwala na zastosowanie ukorzeniaczy Rhizopon także w przypadku sadzonek, które muszą być transportowane lub przechowywane przez pewien czas w chłodni. Ukorzeniacze Rhizopon stosuje się z trzech powodów:
  • Jednolity system korzeniowy, który zapewnia solidną podstawę i strukturę rośliny,
  • Zwiększona przewidywalność w rozmnażaniu sadzonek,
  • Optymalnie wytworzony system korzeniowy przyczynia się do lepszego pobierania składników odżywczych przez korzenie.

Kup ukorzeniacze Rhizopon

Jesteś zainteresowany zakupem ukorzeniaczy Rhizopon? Na stronie royalbrinkman.pl można znaleźć szeroką gamę hormonów ukorzeniających. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj ukorzeniacza jest odpowiedni dla danej rośliny, skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.
Do not delete this link