Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

Atheta pojemnik hodowlany

Do not delete this link

Atheta pojemnik hodowlany

Kod towaru: 210103054

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

skrzynka
skrzynka
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Pojemnik hodowlany zawierający larwy i osobniki dorosłe drapieżnego chrząszcza Atheta coriaria. Do jadłospisu Atheta należą przede wszystkim larwy ziemiórki (Bradysia paupera i Sciara spp.). Ponadto ten chrząszcz z rodziny kusakowatych jest jednym z nielicznych naturalnych wrogów Scatella stagnalis z rodziny wodarkowatych. Ofiarą chrząszcza Atheta coriaria mogą też paść małe gąsienice ćmy Duponchelia fovealis.

Ten ziemny owad nie lubi światła i żyje w górnej warstwie  gleby lub podłoża. Larwy są białe i nie mają jeszcze skrzydeł. Dorosłe chrząszcze są brązowoczarne i mogą przemieszczać się po szklarni, latając. Są bardzo ruchliwe i aktywne już w temperaturze 12°C, aż do 35°C. Zwłaszcza w wilgotnych uprawach, jak na przykład przy etapie wzrostowym (młodego) materiału roślinnego, może pojawić się dużo osobników Sciara i Scatella. Ich larwy żyją pod ziemią lub w podłożu i uszkadzają podstawę rośliny. To umożliwia grzybom i bakteriom atakowanie przede wszystkim młodych roślin. Może się to zdarzyć przy niemalże każdej uprawie. Ponadto dorosłe muchy i muchówki mogą zanieczyszczać materiał roślinny swoimi odchodami. Drapieżny chrząszcz Atheta coriaria nie wyrządza szkody roślinom i dlatego można go stosować w prawie każdej uprawie, o ile nie jest za sucho.

Elementy zestawu:
- 5 litrowe pudełko do wypełnienia
- torebka z substratem
- butelka z pokarmem na 6 tygodni
- butelka 500 osobników Atheta coriaria

Instrukcja użytkowania
1. Opróżnij worek z podłożem do pudełka (poziom wilgoci jest odpowiedni).
2. Dodaj całą zawartość butelki z chrząszczem Atheta coriaria.
3. Dodaj około 100 ml pożywki i dobrze wymieszaj.
4. Dociśnij mocno pokrywę do pojemnika i umieść go w szklarni. Upewnij się, że wiadro nie jest narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Karmienie i zwilżanie
W następnych tygodniach hodowla powinna być regularnie zwilżana i dokarmiana. Co najmniej raz w tygodniu sprawdzaj pojemnik i dodaj około 100 ml wody. Dodaj również około 100 ml pokarmu i zawsze wszystko dobrze wymieszaj, kilkakrotnie obracając pojemnik z pokrywką.
Nawadniaj tylko w razie potrzeby! Dopóki pod pokrywą zachodzi kondensacja, nawadnianie nie jest potrzebne.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51