Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

ERVIcontrol (Aphidius Ervi) but.100ml 1000 osob.

Do not delete this link

ERVIcontrol (Aphidius Ervi) but.100ml 1000 osob.

Kod towaru: 210104392

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

butelka
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Dostępne opakowania
» Butelka 250 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe ośćca)
» Butelka 1000 osobników (mumii z których rozwiną się osobniki dorosłe ośćca)
materiał nośny: łuski gryki

Biologia
Aphidius ervi to pasożytnicza błonkówka stosowana do kontrolowania wielu gatunków mszyc, przede wszystkim tych większych, takich jak mszyca ziemniaczana smugowa Macrosiphum euphorbiae i mszyca ziemniaczana średnia Aulacorthum solani.
Samica nakłuwając pokładełkiem mszycę składa jajo do wnętrza jej ciała, tam rozwija się larwa A. ervi, ciało mszycy pęcznieje i tworzy charakterystyczną brązowawą mumię. Rozwój larwy wewnątrz mszycy trwa około 3-4 dni. Następnie osobnik dorosły opuszcza mumię wygryzając w niej otwór.
Dorosły owad pasożytuje nawet 100 mszyc. Pierwsze spasożytowane larwy widoczne są w uprawie po około 14 dniach. Zaleca się stosowanie pokarmu zastępczego na roślinie banker w postaci mszyc zbożowych Sitobion avenae, nieszkodliwych dla uprawy (Banker Plant). A. ervi jest wrażliwy na wysokie temperatury, powyżej 30° C jego skuteczność spada.
Zalecane jest stosowanie A. ervi razem z A. colemani, gdyż obydwa te gatunki uzupełniają się jeśli chodzi o gatunki pasożytowanych mszyc.

Zalecana dawka
0,25-2 osobniki/m2, w dawkach po 0,25 osobnika/m2 w odstępach tygodniowych. Aphidius ervi jest bardzo skuteczny w zwalczaniu dużych mszyc, zwłaszcza jeśli jest stosowany zapobiegawczo lub we wczesnej fazie pojawu szkodników. Zaleca się stosować razem z roślinami banker (Banker Plant) dzięki którym można budować populację parazytoidów w uprawie.

Uprawy
Wszystkie uprawy pod osłonami.

Wprowadzenie do uprawy
Przed otwarciem umieścić butelkę w pozycji poziomej i lekko obracać, w celu jednorodnego rozmieszczenia owadów w materiale nośnym. Unikać introdukcji podczas dni upalnych, wprowadzać owady rano lub o zmierzchu. Wysypać zawartość na rośliny, do kartoników dozujących introbox lub na matę.

Transport i przechowywanie
Utrzymywać butelkę w pozycji poziomej, w temperaturze 8-10⁰C i nie przerywać łańcucha chłodniczego w całym procesie transportu i przechowywania. Przechowywać do 18 godzin od momentu otrzymania, nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i trzymać z daleka od pozostałości pestycydów.

Dostawa do 7 dni przy zamówieniach złożonych do czwartku, do godziny 12:00.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51