Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
W uprawach ogrodniczych stosuje się siatki podtrzymujące, których zadanie polega na podpieraniu pędów roślin, aby rosły prosto i nie łamały się. Siatki podtrzymujące zwykle rozciąga się pomiędzy słupkami wbijanymi w podłoże. Rośliny, w zależności od gatunku, wymagają różnych rodzajów siatek podtrzymujących. Dlatego przed zakupem siatki warto określić potrzebne parametry, czyli: rozmiar i ilość oczek, szerokość i długość siatki oraz materiał, z jakiego siatka ma być wykonana.

Jaką siatkę podtrzymującą wybrać?

Wybierając siatkę podtrzymującą trzeba uwzględnić wymagania danej rośliny. Inny rodzaj siatki będzie odpowiedni dla chryzantemy, amarylisa, goździka, lilii, frezji, alstromerii, hortensji czy lisianthusa.
 • Siatki do chryzantemy – siatki z dodatkową warstwą ocynku, dzięki czemu są jeszcze bardziej odporne na rdzę i korozję.
 • Siatki do amarylisa – siatka z oczkami o wymiarach 29,5x20 cm, umożliwiająca posadzenie większej ilość cebul na 1 m2. Siatka pokryta jest dodatkowo powłoką z tworzywa sztucznego (antyalergiczną).
 • Siatki do goździka – nadają się do jedno- i wielorazowego użytku. Zwykle stosuje się od trzech do siedmiu warstw siatki, nakładanych jedna na drugą, a ich rozkład można dostosować do indywidualnych potrzeb danej uprawy. Standardowa siatka do goździka ma 8 oczek o wymiarach 12,5x12,5 cm.
 • Siatki do lilii – siatki o różnej liczbie oczek (9, 10, 11 lub 12) o wymiarach 12,5x12,5 cm.
 • Siatki do frezji – siatka z 8 lub 10 oczkami o wymiarach 15 lub 12,5x12,5 cm i szerokości 120-137 cm.
 • Siatki do hortensji – siatka o dużych oczkach 25x25 cm. Dostępna w szerokościach 100 cm (4 oczka) lub 125 cm (5 oczek).

Wybór siatki podtrzymującej – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze siatki podtrzymującej należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:
 • Materiał: siatka metalowa czy nylonowa?
 • Rozmiar oczek (podawany w centymetrach, np. 25x25cm)
 • Ilość oczek na szerokość siatki
 • Szerokość siatki
 • Długość rolki

Metalowe siatki podtrzymujące do roślin

Siatki metalowe wykonane są z wytrzymałego drutu pokrytego powłoką cynkową (skład drutu to 95% cynku i 5% aluminium). Druty nie odkształcają się, dzięki czemu siatka zachowuje stałą szerokość na całej swojej długości.

Nylonowe siatki podtrzymujące do roślin

Tym, co odróżnia siatki metalowe od nylonowych siatek podtrzymujących, jest przede wszystkim cena. Siatki nylonowe są tańsze, ale jednocześnie mniej trwałe niż metalowe. Wystarczają jednak do upraw kwiatów o mniejszych rozmiarach i delikatniejszej budowie, jak rośliny jednoroczne czy frezja.

Siatki podtrzymujące - montaż i akcesoria

W celu odpowiedniego zamocowania siatek podtrzymujących, potrzebny jest szereg elementów dodatkowych, takich jak: słupki, uchwyty, podpórki. Wszystkie potrzebne elementy oraz schemat montażu znajdziesz na Hortispares
Do not delete this link