Indywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktówProgram lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Do not delete this link

Siatki cieniujące

Siatki cieniujące do szklarni i tunelu


Siatka cieniująca do szklarni to specjalistyczna dzianina stosowana w szklarniach, tunelach i uprawach szkółkarskich. Wykonana jest techniką raszlową, z wysokiej gęstości polietylenu, który zapewnia wysoką trwałość i wytrzymałość produktu. Struktura siatki cieniującej tworzy jednolity filtr słoneczny, który zapewnia równomierne zacienienie całej uprawy.

7 znalezionych produktów
Do not delete this link
Siatki cieniujące do szklarni i tunelu 

Siatki ogrodnicze, dostępne w ofercie royalbrinkman.pl różnią się od siebie pod względem rozmiarów oczek, rozmiarów siatki, a także stopnia zacienienia. W zależności od splotu mogą one ograniczać od 55% do 75% promieni słonecznych, padających na ich powierzchnię. Siatki o wyższym stopniu zacienienia – 75% nadają się do ochrony roślin mniej odpornych na oddziaływanie promieni słonecznych i wymagających większego stopnia zacienienia. Sprawdzają się także jako maty chroniące przed wiatrem i przymrozkami. Z kolei siatki zapewniające średnie zacienienie – 55% nadają się do zabezpieczania roślin wymagających mniejszego zacienienia. Znajdują zastosowanie w uprawach pod osłonami, a także w uprawach szkółkarskich, a także jesienią i zima, gdy stopień nasłonecznienia jest mniejszy.


Cieniowanie roślin

Główną funkcją siatek cieniujących jest ochrona upraw przed nadmiernym promieniowaniem UV i zabezpieczanie roślin przed niepożądanym działaniem promieniowania słonecznego. Intensywne promienie słoneczne mogą bowiem negatywnie wpłynąć na kondycję roślin i poważnie uszkodzić uprawy szklarniowe oraz szkółkarskie. Dobrym sposobem, by temu zapobiec jest wykorzystanie siatek cieniujących, które łagodzą skutki nadmiernego nasłonecznienia dla upraw. Dzięki nim gleba nie wysycha, a wilgotność powietrza jest zachowana na zrównoważonym poziome. Stosowanie siatek cieniujących pozwala więc ograniczyć nawadnianie roślin w upalne dni i zapobiega spadaniu liści. Siatki znajdują również zastosowanie w ochronie upraw przed szkodliwym oddziaływaniem wiatru i mrozem, które mogą być równie szkodliwe dla upraw co promieniowanie słoneczne.


Łatwa instalacja i utrzymanie

Siatki cieniujące wyróżniają się łatwością montażu, a także bezproblemowym utrzymaniem. Sposób mocowania siatki sprawia, że jest ona odporna na działanie silnego wiatru. Nie szkodzi jej także działanie promieniowania UV, deszcz ani mróz. Żaden z tych czynników atmosferycznych nie wpływa na odbarwianie się siatki ani nie powoduje jej gnicia.


Siatki cieniujące pod osłonami i w uprawach szkółkarskich

Siatki cieniujące znajdują szerokie zastosowanie w uprawach szkółkarskich, gdzie może być stosowana do mnożarek oraz cienników. W uprawach pod osłonami, w szklarniach i foliach alternatywą dla siatek cieniujących są także środki cieniujące (cieniówki) w proszku lub paście, a także zautomatyzowane kurtyny cieniujące.

Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51