Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Folia tunelowa Patilux E/AG 200mic 14m

Do not delete this link

Folia tunelowa Patilux E/AG 200mic 14m

Kod towaru: P70900512

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania.

m2
kilogram = 5,1 m2
m2 = 0,196 kilogram
m2
Minimum zamówienia: 462
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Bezkonkurencyjna przejrzystość i właściwości mechaniczne

Folia o grubości 200 mikronów zbudowana z trzech warstw EVA/EVA/EVA. Dedykowana jest zwłaszcza uprawom, które wymagają dużej ilości światła naturalnego, również w okresach niższego natężenia światła słonecznego. Wytwarzana jest z kopolimerów EVA (z wysoką zawartością octanu winylu) oraz starannie dobranych dodatków, podczas sprawdzonego i stale udoskonalanego procesu produkcyjnego. Dzięki temu folia Patilux ma bardzo wysoką zdolność retencji ciepła przy zachowaniu maksymalnej przejrzystości.

Główne zalety folii PATILUX:
- bezkonkurencyjna przepuszczalność światła (zwłaszcza promieniowania fotosyntetycznie czynnego PAR 400-700 nm), co ma szczególne znaczenie dla upraw wczesnych;
- doskonały efekt cieplny: ograniczenie spadków temperatury w nocy lub w dni pochmurne;
- znakomite właściwości mechaniczne: sprężystość, wytrzymałość na rozdarcie, rozciąganie i przebicie, nawet w niskich temperaturach
- zachowanie doskonałej przejrzystości (w środowisku o czystym powietrzu) i właściwości mechanicznych podczas całego okresu żywotności folii.

Folie PATILUX idealnie nadają się dla roślin wymagających większych ilości światła naturalnego, również w okresach niskiego nasłonecznienia. Ich stosowanie pozwala osiągnąć wcześniejsze zbiory i wysoką jakość plonu, zarówno w przypadku kwiatów jak i innych upraw ogrodniczych.

Folie PATILUX są wzbogacone dodatkiem antykondensacyjnym (AG), który wolno migruje do powierzchni folii i redukuje napięcie powierzchniowe kondensującej pary wodnej. Zapobiega to kapaniu kropel wody na rośliny. Należy pamiętać, że czas trwania i efektywność działania tego dodatku zależą od wilgotności względnej otoczenia, temperatury i wentylacji. Im więcej wody spływa po wewnętrznej powierzchni folii, tym szybciej właściwości antykondensacyjne zużywają się.

Specyfikacja produktu:
- szerokość: 14 m
- długość: 33 m
Odcinki w innych długościach są dostępne na zamówienie – prosimy o kontakt.

Klasy trwałości:
D – powyżej 2 lat w warunkach klimatu śródziemnomorskiego. Najlepsza folia dla upraw wczesnych w tunelach całorocznych.
E – co najmniej 3 lata w warunkach klimatu śródziemnomorskiego (zawsze o rok więcej niż klasa D)

W polskich warunkach klimatycznych folia klasy E jest użytkowana nawet przez 10 lat. Po upływie tego czasu zostaje zdejmowana z powodu zabrudzenia wynikającego z zanieczyszczenia powietrza. Nie traci jednak swoich właściwości mechanicznych, które zostają niewykorzystane w naszym klimacie. Dlatego polecamy folię PATILUX klasy D, o podobnych właściwościach, ale w korzystniejszej cenie.

Do not delete this link