Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Zakładanie uprawy

Zakładanie nowej uprawy to pracowity i gorączkowy moment w produkcji roślin. Działania podjęte oraz produkty wybrane na początku uprawy mają znaczący wpływ na wzrost i rozwój roślin, a także wygodę i wydajność prac pielęgnacyjnych oraz ochrony.  Dokładne planowanie i wybór najwyższej jakości materiałów uprawowych pozwalają na dobry start uprawy, niezależnie od długości sezonu uprawowego. Mają one tak samo duże znaczenie w kilkunastotygodniowej uprawie chryzantemy, rocznej uprawie pomidora czy też siedmioletniej uprawie róż.


Wybierz grupę produktów:
Zmiana uprawy z Royal Brinkman

Czas zmiany uprawy jest ważnym, ale gorączkowym okresem, w którym wiele produktów musi zostać zastąpionych po jednorazowym lub wielokrotnym użyciu. Royal Brinkman oferuje wiedzę, porady i produkty niezbędne w trakcie zmiany uprawy.  

Dostępne w naszym sklepie k
lipsy, podpory, materiały do wiązania i siatki zapewniają wsparcie podczas wzrostu rośliny w początkowym stadium. Warto jednak pamiętać, że w
 momencie rozpoczynania uprawy młode rośliny są wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia. Zadbaliśmy o to, by wszystkie produkty potrzebne na początku uprawy były bezpieczne dla roślin, a przy tym wytrzymałe i solidnie wykonane. Dzięki temu wspierają one rozwój młodych roślin, minimalizując ryzyko uszkodzenia ich podczas pracy.  Dzięki sprawdzonym produktom, poradom naszych specjalistów ds. produktów oraz informacjom z internetowej bazy wiedzy umożliwiamy producentom roślin bezpieczne rozpoczęcie uprawy i osiągnięcie wysokich plonów w całym sezonie uprawowym.W ROYAL BRINKMAN OFERUJEMY PRODUKTY DO ZAKŁADANIA NOWEJ UPRAWY DLA:


WARZYW
SZKLARNIOWYCH
OWOCÓW
JAGODOWYCH
UPRAW
SZKÓŁKARSKICH
ROŚLIN
OZDOBNYCH
UPRAW
SADOWNICZYCH


Wyposażenie szklarni


Elementy wyposażenia szklarni to cały szereg produktów, które umieszczane są w szklarni lub innym obiekcie uprawowym już po wykonaniu prac dezynfekcyjnych. W tej grupie znajdują się rozliczne produkty do upraw pod osłonami, sadów i jagodników, a także szkółek roślin ozdobnych. 

Do upraw pod osłonami:

Do sadów i na plantacje owoców:

Do szkółek i upraw roślin ozdobnych:

 folie ściółkujące do wyściełania podłoża w szklarni
 folie rynnowe i maty uprawowe do uprawy na rynnach
haki i sznurki do prowadzenia roślin
spinki i klipsy do wiązania roślin 
łuki do podtrzymywania gron
folie do podwieszania i folie AC 
folie tunelowe do prowadzenia uprawy
podłoża do uprawy w pojemnikach
maty ściółkujące i agrowłókniny do ochrony przed chwastami
taśmy do podtrzymywania owoców
aparaty do taśmowania


maty ściółkujące i agrowłókniny do ochrony przed chwastami
folie perforowane i maty podsiąkowe do nawadniania upraw na stołach zalewowych
kratownice i siatki podtrzymujące do  roślin
podpory i tyczki do podpierania roślin
siatki cieniujące do osłaniania roślin

Rozpoczynając nową uprawę należy wybrać odpowiednie produkty i metody uprawy roślin. W zależności od uprawy należy przeprowadzić ściółkowanie szklarni, gleby lub obiektu uprawowego, wybrać rodzaj podłoża - susbtratu lub mat, a także zaplanować sposób podtrzymywania i podpierania roślin. Dla upraw warzyw szklarniowych, takich jak pomidor czy ogórek będzie to wiązanie do prowadzonych pionowo sznurków, dla upraw owoców - podtrzymywanie owoców na specjalnych taśmach, z kolei dla szkółek oraz upraw roślin ozdobnych - podtrzymywanie z wykorzystaniem kratownic, siatek i podpór. 


W ROYAL BRINKMAN OFERUJEMY PRODUKTY DO ZAKŁADANIA NOWEJ UPRAWY DLA:


WARZYW
SZKLARNIOWYCH
OWOCÓW
JAGODOWYCH
UPRAW
SZKÓŁKARSKICH
ROŚLIN
OZDOBNYCH
UPRAW
SADOWNICZYCH

Przed rozpoczęciem nowej uprawy


Przed rozpoczęciem wyposażania szklarni oraz sadzeniem roślin należy wykonać szereg czynności, które mają na celu sprawne usunięcie starej uprawy oraz wszelkich jej pozostałości. Szczególnie duże znaczenie ma usunięcie zimujących form szkodników oraz form przetrwalnikowych patogenów. Dzięki temu nowa uprawa może być rozpoczęta "na czysto" a producenci mogą być pewni, że sadzonki nie są narażone na szkodliwe działanie patogenów z poprzedniego cyklu uprawowego. 

Prace związane z usuwaniem resztek roślinnych ze szklarni oraz ich utylizacją, a także myciem i dezynfekcją obiektu uprawowego są niezwykle ważne, jednak bardzo czasochłonne. Właśnie dlatego warto zdecydować się na wykorzystanie nowoczesnych maszyn i urządzeń, które pozwolą na szybką i sprawną likwidację starej uprawy oraz przygotowanie szklarni na rozpoczęcie nowej. 

Maszyny do likwidacji uprawy oraz mycia i dezynfekcji szklarni znajdziesz w kategorii Urządzenia i maszyny.


Masz pytanie dotyczące zakładania nowej uprawy?

Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub wiadomości e-mail. Nasi specjaliści udzielą odpowiedzi na Twoje pytania i przygotują ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.Michał Kumor, Kamil Szybczyński, Sylwester Lazarek

Wyślij e-mail
Do not delete this link