Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Zbiorniki stalowe na wodę


W gospodarstwie ogrodniczym konieczny jest stały dostęp do wody. Z uwagi na kurczące się jej zasoby oraz zagrożenie suszą, jest to coraz istotniejsze. Praktycznym i sprawdzonym rozwiązaniem magazynowania wody są wolnostojące zbiorniki. Trzeba jednak pamiętać, że wybór nieodpowiedniej jakości zbiornika może wiązać się z nieprzyjemnymi następstwami w przyszłości: przechylaniem i wyginaniem zbiornika, uszkodzeniami z powodu korozji i innymi. Dlatego bardzo ważne jest wybudowanie zbiornika z materiałów certyfikowanych, a ich dobór skonsultować ze specjalistą.Zalety zbiorników na wodę

 blacha pokryta dwukrotnie grubszą warstwą powłoki cynkowej niż w produktach konkurencji (450 g/m2)
 specjalne stożkowe nakrętki (rys. 1) zabezpieczające powłokę cynkową
 blachy zbiorników posiadają certyfikaty CE i ISO
 możliwość dostarczenia certyfikatu dotyczącego trwałości zbiornika (jeśli jest wymagany do pozwolenia na budowę)

Elementy składowe zbiornika

Zbiornik składa się z metalowych ścian bocznych (z elementów z blachy falistej), filcowej wyściółki wewnętrznej (opcjonalnie z dnem), wewnętrznego płaszcza foliowego oraz pokrywy naciąganej lub pływającej. Dostępne są również zbiorniki z dodatkową powłoką zabezpieczającą na dolnej warstwie blach. Zbiorniki są przeznaczone do montażu w pomieszczeniach zamkniętych lub w terenie otwartym.

Zanim zbudujesz zbiornik


Planując postawienie zbiornika trzeba wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia jakim dysponujemy lub wielkość powierzchni - w przypadku zbiorników zewnętrznych. Najmniejsza dostępna średnica to 2,77 m, wysokość 1,52 m, największa średnica wynosi 30,42 m. Dostępne są zbiorniki o pojemności od 9,2 m3 do 3 270 m3. W przypadku jeszcze większego zapotrzebowania na wodę polecamy budowę basenów na wodę, do których dostarczamy folię zabezpieczającą przed odpływem wody. Jako ciekawostkę polecamy obejrzeć film, na którym pracownicy Royal Brinkman pomagają w rozłożeniu takiej folii - obejrzyj film.

W przypadku zbiorników wewnętrznych, nie stanowi to problemu w dzisiejszych gospodarstwach ogrodniczych z nowoczesnymi zapleczami produkcyjnymi, gdzie podłogi są dobrze przygotowywane na etapie budowy obiektu. Natomiast planując postawienie zbiornika na zewnątrz należy teren wcześniej odpowiednio przygotować. Polecamy ustawianie zbiorników na płytach betonowych (chodnikowych), o grubości co najmniej 3 cm. Dodatkowo konstrukcję można zabezpieczyć metalowymi kątownikami mocowanymi do podłoża. Dobrym rozwiązaniem jest także zagłębienie zbiornika na ok. 80 cm w ziemi. W każdym przypadku - zarówno jeśli zbiornik stawiany jest w pomieszczeniu czy na zewnątrz, na dnie usypuje się kopczyk z piasku o wysokości ok. 20 cm- dzięki czemu lepiej rozkładają się siły naprężające działające na elementy zbiornika oraz stanowi to dodatkowe zabezpieczenie przed przecieraniem dna na niewielkich nierównościach. Kolejne etapy budowy zbiornika, krok po kroku, zostały opisane przez naszego specjalistę w artykule, który znajdziesz poniżej.

Ochrona przed glonami

Dla ograniczenia rozwoju glonów w wodzie oraz dla osłony przed zanieczyszczeniami, zbiorniki przykrywa się pokrywami nakładanymi, naciąganymi na zbiornik lub pływającymi swobodnie po powierzchni wody. W przypadku zbiorników zewnętrznych pokrywy naciągane są przeznaczone do zbiorników o średnicy do 5-6 m, do zbiorników o większych średnicach wykorzystywane są pokrywy pływające (ze względu na ciężar zalegającego zimą śniegu, który przy naciąganej pokrywie może spowodować uszkodzenie górnych blach zbiornika). Również obfite, gwałtowne opady deszczu mogą znacznie obciążyć pokrywę o dużej średnicy i zniszczyć górne elementy zbiornika.

Chcąc oszczędzić na koszcie budowy zbiornika niektórzy klienci decydują się na zakup zbiorników wewnętrznych bez pokrywy. Jednak doświadczenie pokazuje, że nawet zbiorniki wewnętrzne powinny być przykryte pokrywami co znacznie ogranicza rozwój glonów - szczególnie w przypadku ustawiania zbiorników w jasnym, nieosłoniętym od dostępu światła miejscu.


Chcesz otrzymać ofertę?
Jesteś zainteresowany zbiornikami na wodę? Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a przygotujemy dla Ciebie ofertę. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe!

Do not delete this link