Sklep    Bank wiedzy    Zakładanie uprawy   Substraty Jiffy - podłoża dla każdej uprawy

Substraty Jiffy - podłoża dla każdej uprawy

Substraty JiffyFirma Jiffy jest jednym z największych na światowym rynku dostawców przyjaznych środowisku systemów rozmnażania roślin, w tym podłoży. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz stale udoskonalana technologia produkcji pozwalają zapewnić optymalne warunki do uprawy każdego rodzaju roślin: doniczkowych, bylin, warzyw, ziół, krzewów liściastych i iglastych oraz roślin wrzosowatych. Oferta podłoży Jiffy obejmuje mieszanki na bazie torfu jasnego i ciemnego, o różnych frakcjach, w zależności od potrzeb danej uprawy. Podłoża są zróżnicowane pod względem wartości pH i EC. W celu możliwie najlepszego dopasowania właściwości podłoża do wymagań poszczególnych roślin dostępne są mieszanki zawierające różnego rodzaju dodatki:

1. Glinka Bara – stanowi rezerwuar składników odżywczych i zapewnia wyższą odporność roślin na suszę, dzięki czemu dłużej zachowują atrakcyjny wygląd w pukncie sprzedaży.
2. Dodatki regulujące stosunki powietrzno-wodne w podłożu: perlit i miąższ z łupiny kokosa.
3. Dodatek zapewniający zwartość podłoża w komórkach wielodoniczek, dzięki czemu korzenie młodych roślin są zabezpieczone przed uszkodzeniami a rośliny łatwiej się przesadza. Gwarantuje również udane przesadzanie w przypadku automatyzacji.
4. Bloczki torfu cegiełkowego o nienaruszonej strukturze – zapewniają doskonałe właściwości fizyczne podłoża (lepsze gromadzenie i rozprowadzanie wody).

Standardowo do wszystkich mieszanek dodawana jest porcja nawozu zawierającego NPK i mikroelementy, wystarczająca na 3-6 tygodni, w zależności od rozmiaru pojemnika i rośliny. Drugim dodatkiem standardowym jest preparat regulujący dystrybucję wody w podłożu (zwilżacz), odporny na wypłukiwanie.
Podłoża dostępne są w workach 225-litrowych oraz big-balach.Certyfikat RHP

Jiffy RHPJuż od kilkudziesięciu lat znak jakości RHP świadczy o spełnieniu bardzo wygórowanych wymagań stawianych producentom podłoży w Europie. Jiffy jest jedną z niewielu firm, których produkty objęte są pełną certfikacją RHP.NOWOŚĆ: FORMiT

Jiffy Formit FORMiT to rodzaj substratu uprawowego wprowadzony na rynek przez firmę Jiffy w 2016 roku. Wszystkie substraty FORMiT zawierają mniejszą lub większą, w zależności od rodzaju substratu, domieszkę mineralną o właściwościach mających wpływ na podstawowe cechy substratu.
Substraty FORMiT, w zależności od celu stosowania, poddawane są w fabryce procesowi zapewniającemu optymalne dopasowanie do procesów produkcyjnych w ogrodnictwie.


Skontaktuj się z nami

Wciąż odkrywamy nowe właściwości FORMiTu co otwiera nowe możliwości zastosowań. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia możliwości wypróbowania podłoża z FORMiT w gospodarstwie.

Masz pytanie?

Wypełnij i wyślij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.