Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

Adiuwant Stena 5 ltr

Do not delete this link

Adiuwant Stena 5 ltr

Kod towaru: P00000209

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

Informacje o produkcie

Stena jest bezpiecznym i niezawodnym preparatem, dającym dużą swobodę działania. Dodanie jej do cieczy roboczej pozwala zwiększyć skuteczność stosowanych środków, przy zmniejszonej ilości substancji czynnej – a zatem daje wymierne korzyści w postaci zmniejszenia zapotrzebowania na środki chemiczne.

Skład
» 700g/l kopolimeru glicerolu
» kwas tłuszczowy z oleju kokosowego
» bezwodnik kwasu ftalowego

Zalecane stężenie
Producent zaleca stosowanie preparatu Stena w ilości 0,25% (250 ml/100 l wody). Stena zmniejsza napięcie powierzchniowe kropli substancji roboczej, powodując ich przyklejenie się i równomierne rozprowadzenie na powierzchni liści i łodyg, zwiększając do maksimum retencję środka i pokrycie roślin substancją aktywną, bez efektu spływania do podłoża.

Stosowanie adiuwantu Stena ze środkami ochrony roślin
Stena może być stosowana z wieloma rodzajami środków chemicznych, w tym z regulatorami wzrostu zawierającymi daminozyd i chloromekwat. Badania wykazały, że dzięki adiuwantowi Stena w dużym stopniu można ograniczyć ilość stosowanych regulatorów wzrostu, zwiększając ich przyswajalność przez rośliny.
W połączeniu z fungicydami (mepanipyrim, fludioksonil), a także preparatami na bazie bakterii zwalczających grzyby (Bacillus subtilis), Stena wpływa na lepsze pokrycie i rozprowadzenie substancji aktywnej na roślinach. Ponadto, czas działania ochronnego po opryskiwaniu zostaje maksymalizowany, na przykład w przypadku walki z mączniakiem prawdziwym.
Stena zwiększa pobieranie substancji aktywnych w przypadku stosowania z herbicydami (glifosat, 2.4D, nikosulfuron). Zastosowanie Steny z insektycydami (bifenazat) i preparatami na bazie bakterii zwalczających szkodniki (Bacillus thuringensis) skutkuje lepszym pokryciem i rozprowadzeniem preparatu, zaś w przypadku środków za bazie pimetrozyny stwierdzono poprawę pobierania substancji aktywnej. Dodatkowo, Stena wzmacnia efekt uderzeniowy systemicznych insektycydów oraz przedłuża ich działanie – co zostało udowodnione w przypadku zwalczania mszyc w uprawie róży doniczkowej.

Stena w integrowanej ochronie roślin
Stena określana jest jako preparat bezpieczny –ryzyko fitotoksyczności jest niskie, jest też kompatybilna z programem integrowanej ochrony roślin. Co ważne, może być wykorzystana w uprawach, w których stosowane są organizmy pożyteczne, bez szkody dla nich.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link

Potrzebujesz porady?

Zadzwoń do jednego z naszych oddziałów:

Poznań 61 872 61 51
Warszawa 22 721 58 04
Tychy 32 326 20 60

Godziny pracy

Newsletter

Czy chcesz być informowany na bieżąco i otrzymywać comiesięczne informacje o nowościach oraz korzystać z naszych promocji?
Bądź z nami na social media
Facebook Twitter Linkedin YouTube
Masz pytanie? Zadzwoń:
Warszawa: 22 721 58 04
Tychy: 32 326 20 60
Poznań: 61 872 61 51