Koszyk
0 produkt(y)
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wiodący w ogrodnictwieDostawca produktów i usługSpecjaliści w wielu dziedzinachOgólnoświatowy dostawca
Informacje

  Pomoc

   Masz pytanie dotyczące sklepu?
   Zadzwoń: 32 326 20 69

   Kontakt z działami sprzedaży:
   Warszawa 22 721 58 04
   Tychy 32 326 20 60
   Poznań 61 872 61 51
Logo image

Hydroponika

Do not delete this link

Hydroponika

Kod towaru: P00000035
Cena na zapytanie
Zadaj pytanie swojej osobie kontaktowej 

Informacje o produkcie

Viscon Hydroponics jest pierwszym w pełni zautomatyzowanym systemem hydroponicznej uprawy roślin, stosowanym u największego producenta sałaty w Holandii. Najważniejszym celem systemu jest bezpieczna i efektywna produkcja roślin na potrzeby rynku produktów świeżych. Viscon Hydroponics skupia się na uprawie roślin o krótkim cyklu produkcyjnym takich jak zioła, odmiany sałaty i kapusty.

Produkcja sadzonek
Pierwszym elementem systemu jest produkcja sadzonek. Nasiona roślin wysiewane są do specjalnie zaprojektowanych pojemników (Growing Cups) umieszczonych w wielodoniczkach. Pojemniki te mają optymalną objętość substratu dla wczesnego rozwoju systemu korzeniowego roślin. W dnie posiadają otwory, przez które w późniejszym etapie przerastają korzenie pobierające pożywkę z wody. Tak przygotowana wielodoniczka wkładana jest do skrzynki (Growing Box) umieszczanej na 2 dni w komorze kiełkowania. Po wykiełkowaniu nasion Growing Boxy rozstawiane są w szklarni na czas wzrostu i przerośnięcia korzeni przez pojemnik Growing Cup.

Wzrost roślin na pływakach
Kiedy sadzonki w pojemnikach Growing Cups nabiorą odpowiedniej wielkości, zostają umieszczane na pływakach, a następnie w zbiorniku. Pływaki zrobione są z wysokiej jakości PVC, o wysokiej refleksji światła. Długość pływaka uzależniona jest od wielkości zbiornika. Zagęszczenie roślin na pływaku zależne jest od gatunku i odmiany roślin, oraz od pożądanej wielkości rośliny na sprzedaż. W przypadku sałaty przyjmuje się ok. 22 rośliny na m2.

Zbiór i przygotowanie do sprzedaży
Rośliny rosną, pobierając substancje odżywcze z wody. Czas wzrostu sałaty od momentu umieszczenia jej na pływaku do momentu osiągnięcia odpowiedniej wagi (ok. 300 gram) to około 3 tygodnie. Po tym czasie pływaki wraz z roślinami wyciągane są ze zbiornika. Na ich miejsce umieszczane są nowe pływaki z młodymi sadzonkami. Dzięki temu uzyskujemy ciągłość cyklu produkcyjnego. Rośliny po wyciągnięciu z pływaków są gotowe do sprzedaży. Można je zapakować w folię razem z pojemnikiem Growing Cup utrzymującym odpowiednią wilgotność korzeni, co sprawia, że roślina przez długi czas wygląda świeżo i apetycznie.

Korzyści:
- wysoka wydajność produkcji z 1m2
- wyrównanie wielkości plonu
- kontrola nad temperaturą otoczenia
- mniejsze zużycie wody
- ograniczenie zużycia nawozów
- mniejsza podatność na choroby i szkodniki (minimalizacja zużycia środków ochrony roślin)
- możliwość uprawy roślin w zimę
- automatyzacja procesu produkcji.

 

 

Więcej informacji

Jeśli masz pytanie, wypełnij i wyślij poniższy formularz:

Do not delete this link