Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz

Ważna informacja dotycząca dostępności doniczek

Informujemy, ze doniczki termoformowalne Poeppelmann TEKU serii: VTG, VCG, VCH, VCK, VSA, VAA, VDA w kolorze terracotta, biały oraz w kolorach specjalnych, zostały zastąpione nowymi wersjami, produkowanymi w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu oraz w 100% nadających się dalszego recyklingu.
Nowa wersja doniczek będzie produkowana wg nowej technologii przyjaznej środowisku. Do produkcji wykorzystywany będzie specjalnie wyselekcjonowany materiał pochodzący całkowicie z recyklingu. Może to wiązać się z nieznacznie wyższą ceną końcową produktu.
To ostatnia szansa na zakup wersji tych doniczek z czarnym środkiem jeszcze po starych cenach – do momentu wyprzedania stanów magazynowych.

Powód zmian

Obecnie produkty firmy Poeppelmann TEKU zostały podzielone na cztery grupy, w zależności od ilości i rodzaju materiału recyklingowanego użytego do ich produkcji. Celem tych zmian jest jasne określenie materiałów używanych do produkcji doniczek oraz dbałość o środowisko. Obecnie producenci doniczek dość mgliście informują o używanych przez siebie materiałach, nazywając je „starym tworzywem sztucznym” lub „tworzywem sztucznym z recyklingu”. Tymczasem, aby właściwie ocenić takie produkty i opakowania pod kątem aspektów zrównoważonego rozwoju, należy dokładnie odróżnić tzw. postkonsumenckie odpady recyklingowane (PCR) od postindustrialnych odpadów recyklingowanych (PIR) i materiału czystego czyli świeżego plastiku.
Odpady postkonsumenckie (PCR) to w większości odpady przydomowe pochodzące z żółtych worków. Odpady postindustrialne (PIR) natomiast powstają podczas przemysłowego przetwarzania tworzyw sztucznych. Źródło to jest zazwyczaj bardzo czystą formą i na ogół nie wymaga czasochłonnego i kosztownego czyszczenia.
Więcej informacji o tworzywie PCR znajdziesz w naszym Banku wiedzy: Co to jest tworzywo PCR?
Wszystkie wersje doniczek recyklingowanych posiadają niezbędne certyfikaty (pokazane poniżej) które lada dzień staną się standardem w obrocie handlowym na rynku roślin ozdobnych; produkty bez wymaganych oznaczeń mogą zostać w niedługim czasie niedopuszczone do obrotu. Mowa tu szczególnie o międzynarodowych sieciach handlowych.

Klasyfikacja produktów TEKU:

Klasa 1: Doniczki Circular360
Ta klasa doniczek jest zdecydowanie najbardziej ekologiczna. Doniczki powstają w 100% z przydomowych odpadów przeznaczonych do recyklingu (z żółtych worków). Dostępne w tej klasie są doniczki z serii VCG, VCH i VCK. Modele tej klasy dostępne są w tylko jednym, niebieskim kolorze Poeppelmann blue®. Produkty tej serii zawierać będą w nazwie oznaczenie: (blue).

TEKU: Doniczki Circular360

Klasa 2: Doniczki PCR recyklingowane
Modele z tej grupy produkowane są w 100% z materiałów PCR, ale również innych (np. meble ogrodowe). Są jednak dostępne w kolorach: szary i terracotta/szary i terracotta. Produkty tej serii zawierać będą w nazwie oznaczenie: PCR.TEKU: Doniczki PCR recyklingowane


Klasa 3: Doniczki recyklingowane
Modele tej grupy produkowane są z mieszanki odpadów PCR, PIR oraz materiału czystego. Doniczki z tej grupy dostępne są w kolorach: żółty/szary, różowy/szary, czerwony/szary, blackberry/szary, lawenda/szary, jasnozielony/szary, biały/szary, pomarańczowy/szary. Produkty tej serii zawierać będą w nazwie również oznaczenie: PCR.TEKU: Doniczki recyklingowane


Klasa 4: Doniczki czarne
Doniczki z tej klasy produkowane są z odpadów poprzemysłowych (PIR) i czystego materiału. Te doniczki niestety nie nadają się do recyklingu. Dostępne są tylko w kolorze czarnym, nie mają żadnych dodatkowych oznaczeń.TEKU: Doniczki czarne


Treść pełnego komunikatu znajduje się pod poniższym linkiem: TEKU® 4 level classification for plastic pots
Do not delete this link