Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Do not delete this link

Mikroelementy schelatowane

8 znalezionych produktów
Do not delete this link

Mikroelementy schelatowane dla ogrodnictwa

Chelaty są cząsteczkami organicznymi, które mają możliwość utrzymywania innych pierwiastków dostępnych w pożywce nawozowej. Ich rolą jest doprowadzanie pierwiastków śladowych do korzeni roślin. Niektóre pierwiastki śladowe stają się niestabilne po rozpuszczeniu w zbiorniku nawozowym, wytrącają się. W takim przypadku roślina nie będzie w stanie przyswoić tego pierwiastka. Aby zapewnić asymilację składników odżywczych, jak na przykład żelazo, chelaty są nieodzowne.


Stabilność chelatów

Schelatowane pierwiastki śladowe są dostępne w różnych formach, różniących się stabilnością w zależności od odczynu pH środowiska. Są to chelaty EDTA, DTPA lub EDDHA. Chelat EDDHA jest najstabilniejszy. Mikroelementy w tej formie są dostępne dla roślin nawet przy pH wynoszącym 10. W zależności od rodzaju uprawy i odczynu pH pożywki i środowiska, można wybrać odpowiedni rodzaj chelatu.


Mikroelementy schelatowane w ofercie Royal Brinkman

Royal Brinkman oferuje mikroelementy schelatowane marki Easygro, charakteryzujące się wysoką rozpuszczalnością i czystością. Są one dostępne w różnych formach schelatowanych mikroelementów pojedynczych (żelazo, cynk, wapń). Asortyment Easygro obejmuje również mieszanki mikroelementów opracowane dla różnych upraw, np. Easymix dla roślin ozdobnych.

Kup mikroelementy schelatowane

Jesteś zainteresowany zakupem mikroelementów schelatowanych? Na stronie royalbrinkman.pl można znaleźć szeroką gamę mikroelementów w formie chelatów. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj nawozu wybrać, skontaktuj się z jednym z naszych specjalistów.


Więcej informacji o mikroelementach schelatowanych:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów mikroelementów schelatowanych, zapraszamy do naszego Banku wiedzy, w którym znajdziesz artykuły napisane przez naszych specjalistów:

Jak zapobiegać niedoborom pierwiastków śladowych?

Jaką funkcję pełnią pierwiastki śladowe?
Do not delete this link