Wszystko dla profesjonalnego ogrodnictwaIndywidualne porady specjalistówPonad 10 000 produktów
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa
Logo image

AquaGro L 1 ltr

Do not delete this link

AquaGro L 1 ltr

Kod towaru: 280012205

Chcesz zobaczyć swoje osobiste ceny? Zaloguj się.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

pojemnik = 1 litr
karton = 6 pojemnik
paleta = 480 pojemnik
paleta = 480 litr
pojemnik
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

Informacje o produkcie

AquaGro L dzięki obniżeniu napięcia powierzchniowego zapewnia równomierne rozprzestrzenianie wody w podłożu i optymalne warunki powietrzno-wodne. Podłoże podlane wodą z dodatkiem AquaGro L łatwiej ją wchłania, nie występują w jego obrębie suche przetrzenie, które zagrażają prawidłowemu rozwojowi korzeni. Dodatkowo, AquaGro L stosowany na liściach poprawia wygląd roślin, liście są czyste i bez zacieków.

Jakość uprawy
Pożądane warunki powietrzno-wodne oraz optymalna dostępność wody i składników odżywczych są najważniejszymi czynnikami warunkującymi zdrowy rozwój uprawy. Stosowanie AquaGro L przed transportem lub przechowywaniem roślin zapewni ich wysoką jakość w tym okresie.

Maty podsiąkowe
Stosowanie AquaGro L podczas początkowego namaczania mat podsiąkowych zapewni równomierne rozprzestrzenienie w nich wody i zapobiegnie powstawaniu kałuż. Ułatwi też powtórne namoczenie mat, które nieraz bywają bardzo wysuszone przed ponownym użyciem.

Systemy zalewowe
W systemach zalewowych najistotniejsze jest szybkie przenikanie wody w całej objętości substratu. Można to osiągnąć dzięki AquaGro L, ponieważ zwiększa on działanie kapilar w podłożu. Poziom wody podnosi się w krótszym czasie. Dodatkowo, nadmiar wody bez problemu wypływa przez otwory w doniczce.

Nawadnianie kropelkowe
Poniżej kroplownika zwykle powstaje część podłoża nawodnionego, podczas gdy reszta substratu pozostaje sucha. Ogranicza to rozwój korzeni – nie przerastają do suchych miejsc. AquaGro L sprawia, że woda rozprzestrzenia się równomiernie w całej objętości substratu. Korzenie roślin mogą więc rozwijać się prawidłowo i mają dostęp do optymalnej ilości wody oraz nawozów.

AquaGro L na liściach
Dodanie AquaGro L do podlewania poprzedzającego sprzedaż roślin zmyje wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni liści i zwiększy ich wartość handlową i przygotuje na czas transportu. Dodatkowo, szybsze schnięcie liści dzięki dodatkowi AquaGro L zmniejsza ich podatność na wystąpienie szarej pleśni.

Dawkowanie

DawkowanieDawka początkowaDawki kolejneUwagi
Podłoże
Zaprawianie przed produkcją:
Nasiona i sadzonki75 – 150 ml/m3 Użyć wody w ilości wystarczającej do optymalnego rozprowadzenia. Wymieszać.
Inne190 – 270 ml/m3 
W trakcie uprawy
Siewki i sadzonki60 ml/100 l Stosować co 4-6 tygodni.
Inne60 ml/100 l1 ml/100 l/dzieńJednorazowa dawka wstępna, kolejne wg planu.
10 ml/100 l/tydzień
Przechowywanie i transport60 ml/100 l wody Stosować na 2 tygodnie przed planowanym transportem.
Stosowanie nalistne
Stosować w trakcie nawadniania, w celu przyspieszenia wysychania liści.10 – 50 ml/100 l wodyDawka zależna od ilości liści.

Uwaga
AquaGro L może być łączony z różnymi nawozami. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próbnej aplikacji.
Przygotowując rozwór, przed dodaniem nawozu należy upewnić się, że AquaGro L znajduje się już w roztworze.

 


Zgodnie z Dz. U. z 2017 poz. 50:

Art. 25.
Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby:
a) pełnoletnie,
b) posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w Art. 28.

Art. 28. Środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych mogą być zbywane osobom, które:
1) ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, z zastrzeżeniem art. 64 ust. 4, 5, 7 i 8, lub
2) ukończyły szkolenie w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, z zastrzeżeniem art. 64 ust. 4, 5, 7 i 8, lub
3) ukończyły szkolenie w zakresie integrowanej produkcji roślin potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, z zastrzeżeniem art. 64 ust. 4, 5, 7 i 8 lub,
4) nie wcześniej niż przed upływem 5 lat, przed nabyciem tych środków, ukończyły szkolenie wymagane od użytkowników profesjonalnych w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w państwie będącym stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzone dokumentem o ukończeniu tego szkolenia, lub przedstawiły inny dokument wydany na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzający uzyskanie uprawnień do nabywania środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link