Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Do not delete this link

Regulatory wzrostu

Regulatory wzrostu roślin zawierają hormony roślinne, które wpływają na wzrost roślin, stymulując go lub hamując. Inhibitory (skarlacze) hamują wzrost roślin, dzięki czemu zachowują one zwarty, kompaktowy pokrój. Stymulatory wzrostu często zawierają gibereliny roślinne, które z kolei indukują wzrost wydłużeniowy komórek.
10 znalezionych produktów
Do not delete this link

Inhibitory wzrostu w ogrodnictwie

Inhibitory wzrostu zawierają naturalnie występujące lub chemicznie syntetyzowane substancje czynne (np. daminozyd lub paklobutrazol), które działają hamująco na wzrost rośliny. Właściwe stosowanie inhibitorów wzrostu zapewnia lepszy produkt końcowy, a zatem wyższą wartość rynkową materiału roślinnego. Zapytaj naszych specjalistów o różne inhibitory wzrostu.

Hormony roślinne w inhibitorach wzrostu

Hormony roślinne naturalnie występujące w przyrodzie wywołują szereg efektów fizjologicznych, które zależą od gatunku i odmiany rośliny. Może to mieć wpływ na różne procesy biologiczne, takie jak wydłużanie komórek (wzrost łodygi), kwitnienie (dodatnie lub ujemne), zawiązywanie owoców, kiełkowanie, wzrost korzeni i kiełkowanie nasion. Wydłużenie komórek kwiatów i roślin jest hamowane lub stymulowane, tak że wykazują mniejszy lub większy wzrost na długość. Dzięki temu można wpływać na wzrost rośliny, rozwój korzeni i pędów kwiatowych w zależności od pożądanego efektu. Stosowanie regulatorów wzrostu roślin pozwala również uzyskać bardziej równomierne kwitnienie oraz stymuluje rozgałęzianie pędów.

Kup regulatory wzrostu roślin

Czy chciałbyś kupić regulatory wzrostu roślin, ale potrzebujesz porady odnośnie wyboru odpowiedniego produktu? Skonsultuj się z jednym z naszych specjalistów. Z przyjemnością udzielą porad dotyczących dostępnych regulatorów wzrostu.

Więcej informacji o regulatorach wzrostu

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów regulatorów wzrostu oraz o sposobach ich zastosowania w ogrodnictwie, zapraszamy do naszego Banku wiedzy, w którym znajdziesz artykuły o regulatorach wzrostu, napisane przez naszych specjalistów.
Do not delete this link