Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

AquaGro L 1 ltr

Do not delete this link

AquaGro L 1 ltr

Kod towaru: 280012205

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

pojemnik
pojemnik = 1 litr
karton = 6 pojemnik
paleta = 480 pojemnik
paleta = 480 litr
pojemnik
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

AquaGro L to nietypowy zwilżacz o dwukierunkowym działaniu. Po pierwsze, dodanie go do wody do podlewania zmniejsza napięcie powierzchniowe i hydrofobowość podłoża, dzięki czemu woda jest lepiej wchłaniania i równomiernie rozprowadzana w obrębie podłoża, a dodatkowo jest lepiej dostępna dla korzeni. Pozwala to zachować optymalne warunki powietrzno-wodne. Drugim efektem działania AquaGro L jest korzystniejszy wygląd liści roślin - dzięki AquaGro L nie powstają na nich plamy ani zacieki, powierzchnia liści jest czysta i błyszcząca.
Zaleca się podlewanie roślin wodą z dodatkiem Aquagro L zwłaszcza przed ich planowanym transportem - dzięki temu będą miały lepszą kondycję i odporność.

Zakres stosowania
AquaGro L można stosować w każdym systemie uprawy:
1. Stoły zalewowe. AquaGro L pozwala na szybkie przenikanie wody w obrębie całego podłoża. Dzięki zwiększeniu działania kapilar w podłożu AquaGro L sprawia, że poziom wody podnosi się w krótszym czasie. Dodatkowo, nadmiar wody bez problemu wypływa przez otwory w doniczce.
2. Nawadnianie kropelkowe. W przypadku tej metody nawadniania często zdarza się, że poniżej kroplownika powstaje część podłoża nawodnionego, podczas gdy reszta substratu pozostaje sucha. Ogranicza to rozwój korzeni – nie przerastają do suchych miejsc. AquaGro L sprawia, że woda rozprzestrzenia się równomiernie w całej objętości substratu. Korzenie roślin mogą więc rozwijać się prawidłowo i mają dostęp do optymalnej ilości wody oraz nawozów.

Stosowanie AquaGro L na matach podsiąkowych
Stosowanie AquaGro L podczas początkowego namaczania mat podsiąkowych zapewni równomierne rozprzestrzenienie w nich wody i zapobiegnie powstawaniu kałuż. Ułatwi też powtórne namoczenie mat, które nieraz bywają bardzo wysuszone przed ponownym użyciem.

Stosowanie AquaGro L na liściach
Dodanie AquaGro L do podlewania poprzedzającego sprzedaż roślin zmyje wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni liści i zwiększy ich wartość handlową i przygotuje na czas transportu. Dodatkowo, szybsze schnięcie liści dzięki dodatkowi AquaGro L zmniejsza ich podatność na wystąpienie szarej pleśni.

Dawkowanie

DawkowanieDawka początkowaDawki kolejneUwagi
Podłoże
Zaprawianie przed produkcją:
Nasiona i sadzonki75 – 150 ml/m3 Użyć wody w ilości wystarczającej do optymalnego rozprowadzenia. Wymieszać.
Inne190 – 270 ml/m3 
W trakcie uprawy
Siewki i sadzonki60 ml/100 l Stosować co 4-6 tygodni.
Inne60 ml/100 l1 ml/100 l/dzieńJednorazowa dawka wstępna, kolejne wg planu.
10 ml/100 l/tydzień
Przechowywanie i transport60 ml/100 l wody Stosować na 2 tygodnie przed planowanym transportem.
Stosowanie nalistne
Stosować w trakcie nawadniania, w celu przyspieszenia wysychania liści.10 – 50 ml/100 l wodyDawka zależna od ilości liści.

Uwaga
AquaGro L może być łączony z różnymi nawozami. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próbnej aplikacji.
Przygotowując rozwór, przed dodaniem nawozu należy upewnić się, że AquaGro L znajduje się już w roztworze.

 


Zgodnie z Dz.U.2018. poz.1310 z późniejszymi zmianami:

Art. 25.
Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby:
a) pełnoletnie,
b) posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w Art. 28.

Art. 28. Środki ochrony roślin przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych mogą być zbywane osobom, które:
1) ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, z zastrzeżeniem art. 64 ust. 4, 5, 7 i 8, lub
2) ukończyły szkolenie w zakresie doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin w Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, z zastrzeżeniem art. 64 ust. 4, 5, 7 i 8, lub
3) ukończyły szkolenie w zakresie integrowanej produkcji roślin potwierdzone zaświadczeniem o ukończeniu tego szkolenia, z zastrzeżeniem art. 64 ust. 4, 5, 7 i 8 lub,
4) nie wcześniej niż przed upływem 5 lat, przed nabyciem tych środków, ukończyły szkolenie wymagane od użytkowników profesjonalnych w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w państwie będącym stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzone dokumentem o ukończeniu tego szkolenia, lub przedstawiły inny dokument wydany na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie, potwierdzający uzyskanie uprawnień do nabywania środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link