Zaopatrzenie profesjonalnego ogrodnictwa Ponad 10 000 produktów do upraw szklarniowych Program lojalnościowy
Koszyk  
0
progress indicator
Dodawanie produktu...
Wpisz tutaj nazwę produktu, którego szukasz
Logo image

Feromon Słonecznica orężówka/Helicoverpa armigera

Do not delete this link

Feromon Słonecznica orężówka/Helicoverpa armigera

Kod towaru: 181800703

Cena produktu dostępna po zalogowaniu.

Nie masz jeszcze konta? Poproś o dane logowania w 1 minutę: poproś o dostęp.

szt.
Twoje zapytanie zostanie przesłane do przypisanego Ci opiekuna, który skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.
Royal Brinkman nie obsługuje klientów indywidualnych (osób prywatnych).

Informacje o produkcie

Słonecznica orężówka (Helicoverpa armigera) jest ważnym gospodarczo szkodnikiem atakującym m.in. uprawy bawełny, pomidora, tytoniu, ciecierzycy, sorgo, kukurydzy, pszenicy. Motyl występuje w Azji, Afryce, Europie i Australii. Gąsienice słonecznicy, występując bardzo licznie, żerują na roślinach powodując ogromne straty.

Monitorowanie i wyłapywanie słonecznicy orężówki
Stosowanie pułapek feromonowych pozwala na wczesne wykrycie szkodnika w uprawie i podjęciu działań zapobiegających stratom. Pułapki i feromony specyficzne dla gatunku są efektywnym narzędziem do monitorowania występowania dorosłych osobników i pomagają określać potrzeby wykonania zabiegów zwalczających. Jest to nieodłączny element integrowanej ochrony roślin.

Wybór i gęstość rozmieszczenia pułapek
Do stosowania kapsułek feromonowych najlepiej stosować pułapki Delta.
Uwaga: nie należy używać tej samej pułapki do monitorowania i wyłapywania różnych gatunków motyli.
Zaleca się umieszczenie 2 pułapek na hektar. Pułapkę należy umieścić w pobliżu najwyższego punktu rośliny, używając podpór o wysokości 1 m lub wyższych (jeśli uprawa jest wyższa).

Wymiana kapsułek
Kapsułki z feromonami należy wymieniać co 4-6 tygodni.

Zawartość opakowania
- opakowanie zawiera 1 kapsułkę z feromonem
- opakowanie jest hermetycznie zamknięte
- masa netto: 0,7 g na feromon
- pojemność: 0,5 mg atraktantu na feromon

Sposób postępowania z feromonami
Feromony są bardzo delikatnym produktem, wymagającym odpowiednio ostrożnego traktowania. Pułapki z kapsułkami feromonowymi należy chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych oraz nie dotykać ich gołymi rękami, ponieważ może to obniżyć skuteczność feromonu.

Interpretacja wyników
Zbieraj dane od początku lotu pokolenia zimującego. W okresie wzrostu mogą być konieczne częstsze odczyty. Decyzja o wykonaniu oprysku powinna być podjęta nie tylko na podstawie informacji z monitorowania, ale również z uwzględnieniem warunków klimatycznych i biologicznych.

Przechowywanie i transport
Jeśli wymagane jest przechowywanie, produkt należy przechowywać w temperaturze -18°C maksymalnie 2 lata od daty produkcji. Jeśli produkt jest przechowywany w lodówce w temperaturze 4-6°C, może być przechowywany maksymalnie 1 rok od daty produkcji. Jeśli produkt będzie przechowywany dłużej i / lub w innych okolicznościach, Royal Brinkman nie ponosi odpowiedzialności za utratę jakości.

Środki ochrony roślin, zarówno chemiczne jak i biologiczne, powinny być stosowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Używaj ich w sposób bezpieczny. Przed użyciem zapoznaj się z treścią etykiety i karty charakterystyki danego preparatu.
Do not delete this link